26. 6. 2017
wwwww
Adriána
wwwww
omene

Ženské meno Adriána má latinský pôvod a jeho význam je "prichádzajúca od mora". Je málo mužov, ktorí dokážu odolať pôvabom týchto žien. Vedia byť zvodné a očarujúce, zvyčajne si každého podmania. Ak si myslia, že našli toho pravého, nedajú sa len tak ľahko zastaviť, ani odradiť. Sú aj nesmierne činorodé a aktívne. Mali by sa však vystríhať vypočítavosti a pomstychtivosti. Šťastné farby: tmavozelená a modrá.

Čo znamená Váš dátum narodenia?
odni

Rak (22. jún – 22. júl)

Vládnucou planétou tohto ženského znamenia je Mesiac. Ľudia, narodení v tomto znamení sú mierne zdržanliví, pokojní a prispôsobiví. Vyhýbajú sa výslniu, nemajú vodcovské schopnosti a radi zostávajú v ústraní. Tajne však dúfajú, že si ich niekto všimne. Priťahuje ich voda a povahovo patria medzi melancholikov. Pokiaľ ide o postavu, majú sklony k tučnote, sú zavalití a majú slabo vyvinuté svaly, nepevné kĺby. Tvár majú plnú a guľatú, pleť skôr bledú. Charakteristickou črtou Rakov je malá guľatá brada, široký, ale malý nos a plachý zasnený pohľad. Sú dobrosrdeční, ale náladoví a trpia tým. Túžia po šťastí a po istote, ale často im v plnení cieľov bráni hanblivosť, bojazlivosť. Dá sa povedať, že sú to milí a jemní ľudia. Zároveň sú aj cieľavedomí a nadaní, i keď svoje nadanie často nevedia prezentovať.

RakPovaha:

Hlavnou črtou Rakov je uzavretosť, citlivosť a miernosť. Sú veľmi prispôsobiví, ale svojím spôsobom slabí a potrebujú mať pri sebe človeka, ktorý by im bol oporou. Často sa im menia nálady, v spoločnosti nebývajú veľmi obľúbení, pretože sú hanbliví a nerozhodní, ale keď spoznáte iné ich stránky, obľúbite si ich. Ide najmä o prirodzenosť a milosť. Radi cestujú, niektorí žijú dokonca tuláckym životom. Majú silne vyvinuté senzitívne schopnosti, radi pomáhajú, sú empatickí. Za nepriaznivej konštelácie hviezd sú však nespokojní, uhundraní, precitlivení, zlostí a nervózni.

Práca:

Ich povaha vylučuje vedúce funkcie a funkcie, kde je potrebné rozhodovať. Ak im práca nevyhovuje, tak ju menia, až kým nenatrafia na vhodnejšie zamestnanie. Tam sa potom snažia udržať za každú cenu. Keďže ich živlom je voda, môžu sa dobre uplatniť ako námorníci, vodohospodári, lekárnici, chemici, výrobcovia nápojov. Z umení kraľujú v herectve. Muži sa môžu dobre uplatniť aj ako finančníci, obchodní cestujúci, ženy môžu pracovať v nemocniciach i sanatóriách. Nájdeme medzi nimi aj ľudových liečiteľov, ale uplatnia sa aj v slobodnom umeleckom povolaní.

Zdravie:

Telesná schránka Rakov nie je veľmi silná, skôr naopak. Trpia najmä žalúdočnými ťažkosťami, príznakmi trémy – bolesťami hlavy, rôznymi chronickými chorobami, anémiou, nádorovými ochoreniami žalúdka a pľúc. Časté sú aj problémy so stolicou. Dôležité je, aby si upravili jedálny lístok tak, aby nepriberali. Pozor tiež na alkohol, ku ktorému sa tiež často uchyľujú, najmú v smutnejších náladách.

❤️Najobľúbenejšie drahokamy – krištáľ, perly, mesačný kameň, beryl

❤️Najobľúbenejšie farby – biela, potom sivá, modrozelená a strieborná

❤️Najobľúbenejšie z prírody – vodné rastliny, sedmikrásky, uhorky, melóny, zemiaky, fazuľa, ryby, lastúry, žaby, vodné vtáky

❤️Najobľúbenejšie predmety a koníčky – starožitný nábytok, starodávne predmety, lode, gondoly, staré fotografie, kamene

❤️Najšťastnejší deň – pondelok

❤️Nešťastný deň – utorok a piatok

❤️Osobnosti, narodené v tomto znamení: Louis Armstrong, Jean Cocteau, Vittorio de Sica, Ernest Hemingway, Julius Caesar, Gina Lollobrigida

26. jún

Tento deň vám dáva do vienka veľkú citlivosť, láskavosť, nesmiernu vnútornú silu, tvorivosť, odvahu i nadšenie. Máte veľmi dobré organizačné schopnosti a prenikavý úsudok. Dokážete byť ctižiadostivý a nezávislý, ale vďaka citlivým prvkom tohto dňa ste súčasne aj veľkorysý, nesebecký, ohľaduplný a najmä – diplomat. Potrebujete mať pocit stability, ktorú vám poskytuje materiálne zabezpečenie. Pre svojich blízkych a okolie predstavujete pevnú oporu a ste pripravený pomôcť v časoch núdze. Negatívne sa môže prejaviť túžba byť pánom situácie a zúčastnených, sklon k pesimizmu, nestálosti, panovačnosti a nedostatok vytrvalosti. Občas môžete mať problémy s autoritami a máte sklony kritizovať tých, ktorí vám nepreukazujú požadovanú vďačnosť. Máte vysoké nároky na seba, i na druhých.

Deň pardónov a zmierenia

Odpúšťať je božské, mýliť sa je ľudské, spojené s najkrajším aktom udobrovania sa muža a ženy! Jeden dlhý letný deň a celú noc mesačného splnu v 25.týždni t.r. vyhradzuje klasický kalendár na nedeľu 26.júna návratu za jedálenský stôl a do spoločnej spálne. Teraz prídu tie vzácne chvíle odpúšťania starých hriechov, chýb a omylov...

Sorry, scusa, prepáčte...

Prosím! Nič sa nestalo!- Stalo sa iba to, že v tlačenici pred štadiónom, verme, že nevdojak, vrazili do seba taliansky "tifoso" a fanúšik našich hokejistov. Slušné slovo "pardon" a incident, by bol, ako všade v Európe, týmto bez siahodlhého ospravedlňovania zažehnaný. - Sorry, ale táto dolárovka neplatí, - povedia návštevníkovi niekde na Bahamách, alebo - izvinite, kabelku ste niekde zabudli, Moskva slzám neverí...Malé mrzutosti, na ktoré najlepšie rýchlo zabudnúť. Pamätnou však ostáva iná forma udobrenia sa v premiére s popkráľovnou Madonou a popprinceznou Britney Spears. Po slovných urážkach šírených odkazmi úspešných konkurentiek cez médiá, Britney priam prepadla Madonnu počas jej šouprogramu v New Yorku. Pred verejnosťou ju šokujúco pár sekúnd bozkávala na znak zmierenia, ktoré trvá desaťročie. Odvtedy majú za sebou zopár spoločných vystúpení, na želanie divákov aj bozkávanie sa, vášnivosť však už vyznieva ako profesionálne predstieranie.

Entschuldigung, bocsánat, promiňte! Dnešný Deň odpúšťania je akousi "Poštou pre Teba"- výzvou venovať sa svojim medziľudským vzťahom s citeľným vplyvom na telesnú a duševnú kondíciu. Je dobré urobiť si prehľad, s kým sa hneváme (osobne, alebo celé rodiny), s kým sme iba v najnutnejšom kontakte, alebo či vôbec nekomunikujeme...

A najmä: S kým sa chceme dnes pomeriť, alebo aspoň urobiť prvé kroky iniciatívne k odstráneniu konfliktu. Odpustiť znamená ochotu obnoviť vzťah, eliminovať napätú situáciu, prestať s tabletkami proti stresu. O blahodarnosti odpúšťania (aj nepriateľom) i pre dobro duše svedčí, že je to aj v učení najrozšírenejších náboženstiev. Nabádajú k ľútosti nad zavinením príčiny hnevu, k ochote odvolať lož, nahradiť škodu, všetko robiť tak, aby zavládol u zainteresovaných pocit zadosťučinenia. Je to nádherná myšlienka, zbaviť niekoho viny, dať mu ešte ďalšiu šancu, zmeniť doterajší agresívny spôsob života ako to sľúbil, a nie raz, Nicolas Cage (47), obľúbený herec, svojej manželke. Pani Alice Cage trpela a strpela po niekoľko rokov tyranské násilie od večne agresívne naladeného muža schopného bolestivo zraňovať i svojho syna. Odpustiť - to áno, ale zabudnúť? Len ten, kto za nezodpovedné činy okúsil spravodlivosť na vlastnej koži, pykal za svoje hriechy proti rodine i spoločnosti, vedno s postihnutými plne pocíti blaženosť z dobra odpúšťania.

Cnosť hodná plebsu, kráľov i prezidentov. Žiť a nechať žiť vnímajú ako zákon , či prikázanie, múdri a ešte múdrejší tohoto sveta. Dosť bolo domácích škriepok, hádok pred očami iných, aj hystérie pod dáždnikom politiky. Čo sa odohráva v panelákových apartmánoch a ordináciách nočných služieb, detailne odtajňujú seriály a prifarbuje bulvár. Upútajú posteľové scény aj s raňajkami, krotenie zlej ženy a škola správneho chlapa. Lúčenie a odpúšťanie upravované kritikou je o to presvedčivejšie, keď partnerská dvojica z obrazovky pokračuje ako skutočný pár v súkromí vlastného domova (Zuzana Norisová a Ondrej Kovaľ). Údaj zo štatistiky o rozvodoch, ktorými sa končí takmer každý druhý sobáš na Slovensku (cca12000) je zaujímavý aj pre zmierovanie rozhádaných párov ešte pred rozchodom. Možnosť pre Deň pardonov- urobíte dobrý skutok, ak sa od dneška budete venovať zmierovaniu napr. rozhádaných kolegov. Odpúšťať – to je cnosť, ktorú si možno osvojiť a potrebujú ju aj prominenti. Britskú kráľovnú Alžbetu II. polstoročie držia na tróne i rozumné kompromisy s často rebelujúcou rodinou. Z obávanej korunovanej svokry sa usilovala o imidž dobrých vzťahov s nevestou Fergie, Dianou, Camillou, Kate...A prezidentom možno vďačiť i za nápad venovať jeden deň v kalendári odpúšťaniu. Súvisí s aférou Watergate, nezákonného odpočúvania telefonátov vo volebnom stredisku. Prezident Nixon odstúpil a jeho nástupca Gerald Ford pri príležitosti inaugurácie mu pardonoval všetko zlé, čo v afére Watergate urobil. Podobne odpustil senát aj prezidentovi Clintonovi sexuálne aféry nehodné 1.občana. Ako poznamenal jeden návštevník Bieleho domu v pracovni prezidenta: "Je to tu orálny ovál alebo oválny orál...?" Hrdinkou aféry sa napokon stala manželka prezidenta Hillary Clinton, ktorá niekoľkokrát vzala pod svoju ochranu manžela, a nielenže mu odpustila, ale mu aj zachránila prezidentský post! Tieto amnestie, môžu byť príkladom zmierovania i v kruhoch politickej moci. 26.6. a 9.8. vyhlásili za domáce i zahraničné dni na posilnenie rešpektu odpúšťania chýb, omylov i vo verejnom živote. Ešte vyššie ciele: Rozvíjať činnosť zmierovania národov, má Svetová aliancia odpúšťania. Nebezpečenstvo zneužívania sexu v životoch ľudí a hrozba pustošivých vojen sa dostali v modernej dobe zaslúžene do popredia pozornosti ľudstva.

Deň vynálezu bicykla

26. júna 1819 nemecký barón Karl Drais úspešne predviedol a dal si patentovať ako svoj vynález drezinu - „bežiaci stroj“ na dvoch drevených kolesách a medzi nimi sedadlo. Ani on, ani kronikár si v tej chvíli  neuvedomili, že uvedenie dreziny, prvého vozidla poháňaného silou ľudského svalu, sa dostane medzi udalosti  s najväčším vplyvom na vývoj života v 19. storočí.! 26.júna „narodeniny“ môže sláviť aj toho dňa patentovaná zubná kefka.. Osudová starostlivosť o bicyklistov? Nezabudnúť teda na dlhšiu cyklotúru do batoha zabaliť aj zubnú kefku...

Bicyklovať nezabudneš ani o 100 rokov!
Karl Drais „praotec“ bicyklov,  ako bavorský lesník mal rád drevo a spočiatku si len tak zo zábavky vystružlikal konskú hlavu, podobnú živému sivkovi, čo kedysi predal na jarmoku. Ďalšie experimenty s využitím dreva, ktorého mali dostatok, ponúkali možnosť vyskúšať, do akej miery  by sa mohla ľudská sila nahradiť tomu zameranými vynálezmi. Draisovci  prišli  s dreveným koníkom upraveným na drezinu, keď sedlo nahradilo sedadlo, pohyb dreziny i pešieho koča riešili silou užívateľových nôh. Sériou vynálezov Drais dospel  k jednostopovému vozidlu i do ťažkých terénov. Tu sa odvtedy stretajú, neraz i vrážajú do seba, bicykle a ich motorizovaná adaptácia –  motocykle s autíčkami našich čias.

Po napoleonských vojnách boli stavy konských stád vydrancované a tu sa roľníkom ponúkala aspoň slamka na záchranu  dorobenia výživy, čo i len  pre seba! Situácii nepomohli draho, a temer zbytočne vyrobené autá a v Anglicku k tomu aj hnutie rozbíjania strojov, ktoré ich oberali o prácu! Je už akoby vlastnosťou koní a áut ,že v čase hospodárskych kríz stúpne ich význam  (i cena) a na trh prichádzajú autá a kone sťa konkurenti. Pritom vyššie cenené sú koníky. Taký anglický plnokrvník, klusák, alebo špeciálny lipický chov (žrebčínec Topoľčianky) založený ešte v Rakúsko Uhorsku – koľko volkswagenov, hoci so striebornou metalízou by išlo za ne ? A  čoraz užitočnejšie sú vtedy a odvtedy bicykle. Nespôsobujú hlavy bôľ zo špekulácií s ropou. Bicyklista pokojne obíde bez zastávky benzínové čerpadlá, ani s parkovaním nebude mať problémy. Prvé nepríjemnosti má cyklista s chodcom. Ešte včera sám ako chodec hromžil na drzé velocipédy, čo sa vtierajú na chodníky medzi ľudí. Ledva – ledva že sa nestal prvou obeťou dopravnej nehody s bicyklom. Dodnes z toho plynie – každý by sa mal vedieť bicyklovať a plávať,  tak ako sa naučil písať a čítať. Bicykel sa stal súčasťou života.  Je tu šanca vybicyklovať si pri  zdraví aj tých magických 100 rokov...

Keď koník či auto, radšej bicykel...
Amerika prijala objavenie bicykla s najväčším nadšením. Od roku 1960 tu nastal boom všetkého, čo má koleso. Ak v krajine pribudne 17 miliónov bicyklov, musí to poznamenať život  na ulici i v domácnostiach. To už nie je drevený koníček, hračka. Američan Lance Armstrong, sedemnásobný  profesionálny svetový šampión v cestných pretekoch  a aj v tomto roku jeden z favoritov slávnej Tour de France* hovorí, že je úžasné presedieť väčšinu  života  na bicykli, odsedieť si  viny a vychutnať slávu za dobré  ľudské činy. Z bicykla  je pohľad na svet plnší, prehľadný, menej hladný a chladný... Prejsť autom krajinou si možno pripadať ako cudzinec, ktorý sa previezol iba ako dobre ukrytý element. Kým z bicykla možno priamo nadviazať kontakty, často i trvalé priateľstvá. Z auta, vlaku, či koča nevnikne nikto do tajomstiev okolitej  prírody. Hrdina ciest L. Armstrong roznáša po nich svoje diskrétne posolstvo tým, čo sa boja, že z bicykla spadnú -  nech radšej ani nenasadnú! Bicykel má dosť odvážnych a vytrvalých prívržencov, s ktorými je v neustálom pohybe, no a pohyb to je život. Jeho milovník Albert Einsten, svojím géniom nachádza výstižné pravidlo: Život je ako jazda na bicykli, rovnováhu udržíte,len  kým zotrváte v pohybe.

Veľké, priam historické uznanie bicyklu vyslovila americká sufražetka, osobnosť bojovníčok za emancipáciu žien ,Susan B. Anthony: -

Nik neurobil viac pre emancipáciu žien ako bicykel! „Bike“ dáva ženám pocit slobody a samostatnosti. Zbavil ich ponižujúcich korzetov, dlhých sukní, omilostil najkrajšie časti ženskosti zviazané šnúrou predsudkov...!

*(Aj bratia Saganovci a Velitsovci, slovenskí cyklisti, sú uznávanou svetovou špičkou očakáva sa ich súboj aj s Armstrongom.

Populárne protesty na bicykloch
Najmenej v 30. väčších mestách, 10. krajinách, na 4 kontinentoch by sme v tejto chvíli mohli byť svedkami zhromažďovania väčšieho množstva cyklistov. Paríž, Berlín, Mexiko, Los Angeles...Rozsiahle priestranstvo pred radnicou napríklad vo Filadelfii sa zapĺňa, ako nalievanie do pohára, na obdiv sú vystavené bicykle rôznych značiek. Jednoduché, krásne stroje, dopravné prostriedky dávajú človeku krídla. Majiteľa fascinuje, keď vlastnou silou je schopný prekonať na ňom i  veľké vzdialenosti, a viackrát rýchlejšie ako pešo. Pripravené transparenty prezrádzajú, že ide o nejakú protestnú cyklojazdu. Únia cyklistov USA  organizuje  protestné jazdy proti hrozbám životnému prostrediu (nové parkoviská), za ochranu proti AIDS, proti ľahostajnosti voči hladujúcim deťom, atď. NEJAZDITE AUTOM DO PRÁCE! Požiadavka znížiť spotrebu ropy i vlastných nákladov uprednostnením bicykla pred autami, kde je to len možné. Príkladom je hlavné mesto Dánska s úspešnou kampaňou Kodaň jazdí na bicykli! Cyklisti tu najazdia denne 1,2 milióna km! Mesto má 350 km cyklistických trás a 40 km zelených cyklochodníkov! Nie náhodou je Kodaň oficiálne 1.cyklistickým mestom sveta! Denne tu užíva až 37 % obyvateľov bicykel do školy či do práce. Údaj zaujímavý najmä pre Američanov: za faktúru údržby auta tu zaplatil  majiteľ 8 220 dolárov,  za  bicykel  iba 308 dolárov. Angličania radi spájajú užitočné s nutným. Pochopenie pre cyklistov má aj starosta Londýna B. Johnson, sám účastník trojhodinovej cyklojazdy na počesť kráľovských jubileí Alžbety II. po Londýne. Hrdý na svoj horský superbicykel je exprezident USA G.Bush, pre jeho spolupracovníkov i dnes je cyklistika samozrejmá. Hollywoodske „pretty women“ už tradične používajú bicykel na efektné producírovanie svojej sexi krásy. Joan Crawford, Audrey Hepburn a najmä Grace Kelly svojím gracióznym zjavom viedli pelotón jazdy popularít Hollywood na kolesách. Neodolateľná ako nikdy bola Kate Holmes na bicykli v Hollywoode na kolesách. Tom Cruise, toho času jej manžel, ju predvádza tiež na kolieskach, ale motocyklov. Kate môže ľutovať, že kým s pôžitkom vníma šialené rýchlosti, dala voľno 19-ročnej blondíne, tiež Kate, aby si zaflirtovala s jej ctiteľmi. Kate Upton neváha a ako „bicyklová kráľovná leta 2012“  rada prijíma honor stelesnenia  erotických túžob mužských snov. Obálky magazínov Ameriky aj Európy a Ázie zapĺňajú pózy top modelky Miss Upton v superbikinách všetkých farieb. Čo si viac želať ako pozvanie na jej obľúbené cyklojazdy cieľovo organizované WNBR (World Naked Bike Ride), čo je Svetová jazda nahých na bicykli. Londýn organizuje cyklojazdu nahých Za tvorivú odvahu! Zatiaľ čo v Melbourne chystajú WNBR na podporu mieru tam, kde je teraz v ohrození, Montpelier za humanitárnu pomoc smrteľne chorým, Tokyo obetiam živlov, Paríž za práva žien... Bicyklová kráľovná Kate Upton v cyklojazde vyzlečených krásavíc má v partičke  Heidi Klum, Lindsay Lohan, Demi Moore a ďalšie, ktoré už mali premiéru organizácie PETA za bojkot kožuchov z ulovených zvierat. Je však morálne nemorálnymi fotografiami bojovať za morálku? Sú nemravní príslušníci  afrických kmeňov, kde je prirodzené neskrývať svoju sexualitu? Nahota je ešte stále téma expertov, zhoda panuje však už v tom, že odhaľovať časti tela i celé telo je nemorálne, keď je zvykom ,  tradíciou  (i uzákonením) zahaľovať! Odsudzuje sa sex pre sex, slogan Sex predáva, ale ľudová múdrosť to rieši šalamúnsky -  Iný kraj, iný mrav... Medzi obecenstvom, čo sleduje a najmä fotografuje v teréne jazdu naháčov, sú všade i Japonky, ktoré šťastie z ulovených záberov neskrývajú a ostýchavosť nechali doma. Dokumenty z tohto druhu zábavy iste nedajú doma do trezoru. A ešte k tomu – tí chlapci majú modré oči – to je úžasné, vzdychajú čiernooké turistky. Ide o organizované, políciou povolené, kontrolované cyklojazdy. Keď prejde pelotón 100 i viac naháčov na bicykli, nič sa nedeje. Keď sa chlapík vyzlečie neďaleko zastávky autobusu – exhibicionista, zakročí polícia, a to si zaplatí! Haló ako sa máte? Stojíte na chodníku a z bicykla sa usmieva na vás povedome pekná žena. Znie to ako pozvanie, bicykle sú v požičovni. Haló a vy, zubnú kefku máte? Zle pochopila, iste nevie, že výročie má aj patent na túto zdravotnú potrebu. Pridala na obrátkach a už ukázala iba chrbát... a nedalo sa nevidieť i dve polovičky krásne formovaného zadočka, pevne  uložené na sedadle vzďaľujúceho sa bicykla. Bicykel aerodynamických tvarov v symbióze s krásou tvarov tela zrelej ženy - symbol modernej ženskosti.

Manželstvá Rakov

Ľudia narodení v znamení Raka bývajú dobrými partnermi – napokon, manželstvá uzatvárajú spravidla trochu neskôr, až po zrelom uvážení. Dobré manželstvo môžu uzavrieť s partnermi narodenými v znamení Rýb a Škorpióna, ale takisto aj s partnermi narodenými v znamení Býka a Panny. Nevhodné znamenia sú pre nich partneri narodení v znamení Kozorožca, Barana a Váh. Naopak, ak sa rozhodnú pre partnera, ktorý má Mesiac v znamení Raka, ich manželstvo môže byť veľmi šťastné. Ak je však nepriaznivé ožiarenie, Raci môžu mať sklony k neporiadnosti.

RakMuži – Raci takmer nikdy nebývajú neverní – možno len občas vo svojich predstavách. Bývajú však trochu žiarliví – najmä ak sa im zdá, že sa im partnerka odcudzuje. Pretože sami vernosť nikdy neporušia, očakávajú to isté aj od svojej partnerky. Chcú ochraňovať svojich blízkych a aj oni chcú cítiť lásku a podporu z ich strany. Sami o rozvod nikdy nepočiadajú.

Ženy – Raci si takisto veľmi potrpia na rodinu – je zmyslom ich života a neraz jej obetujú aj svoju kariéru. Sú dobré gazdinky, dokážu skvele variť a starať sa o deti. Ich prehnaná starostlivosť však neraz rodinu až zaťažuje. Niekedy sú trochu neporiadne, ale ich manželstvá bývajú pokojné a harmonické. Keď sa ženy – Raci stanú matkami, často akoby ich sexuálny život prestával existovať. Majú tendencie muža čoraz častejšie odmietať, ba niekedy sú najradšej, ak im dá pokoj a zdržiava sa častejšie mimo domu. Vtedy majú pokoj a môžu sa venovať domácnosti a deťom. Pri nepriaznivej konštelácii hviezd sa môže stať aj to, že sú egoistocké a očakávajú, že ich prehnaná starostlivosť sa im vráti aj zo strany partnera či detí. Ak to tak nie je, upadajú do depresie. Aj ženy – Raci sa k rozdovodm stavajú odmietavo.

Láska Rak

Ľudia narodení v znamení Raka bývajú v láske tak trochu nesmelí. Objektu svojho záujmu zvyčajne nedokážu vyznať svoju lásku, pretože sa boja, že sa zosmiešnia. Aj z toho dôvodu často pred milovanou osobou doslova utekajú. Preto, ak partner má záujem, mala by byť aktívnejší – inak ich úplne stratí. Raci bývajú náladoví a je im veľmi ťažké porozumieť. Oni si však myslia, že ľudia okolo nich by mali uhádnuť príčinu ich zlej nálady a zariadiť sa podľa toho. Neraz ich rozčuľujú veci, ktoré si iní ani nevšimnú.

Láska RakMuži – Raci bývajú aj v láske náladoví, krásne ľúbostné vzťahy prežívajú najmä vo svojej fantázii a milovaná osoba často ani nevie, ako veľmi ju ľúbia. Určite aj preto, že sa to hanbia vyjadriť slovami. O svojich sexuálnych zážitkoch nikdy a nikomu nehovoria – sú veľmi diskrétni, vedia byť aj tajomní a zvláštni, a práve toto mnohé ženy magicky priťahuje. Muži – Raci potrebujú energickú ženu, ktorá by ich snívanie občas trochu uzemnila – musí to však byť jemný a nenútený spôsob.

Ženy – Raci
Ženy narodené v tomto znamení bývajú v mladosti často zamilované, čo môže pôsobiť trochu ľahkomyseľne. Ony to však ospravedlňujú tým, že musia poznať viac mužov, aby mohli porovnávať a vybrať si toho najlepšieho. Sú to však rodené romantičky, rady spomínajú na svoje lásky a odkladajú si fotografie. V láske však bývajú reálnejšie než muži – Raci. Pred materstvom bývajú vášnivé, ale keď sa im narodí dieťa, stáva sa, že sex prestáva plniť  v ich živote dôležitú úlohu – je skôr priemerný.  Ženy – Raci, ktoré ostanú bezdetné, bývajú vášnivé aj v manželstve a stane sa aj to, že sa môžu pdhodlať aj k nevere. Tie, ktoré sa nevydajú, často zanevrú na sex úplne.

Rak je romantický a rodinne založený

Raci citlivo reagujú na problémy iných a sú ochotní komukoľvek a kedykoľvek podať pomocnú ruku. Ak im chcete pomôcť, požiadajte ich o radu. Raci milujú deti a majú silné citové väzby na rodinu. Sú veľmi citliví na svoj vzhľad, preto si dajte pozor,a by ste sa ich nedotkli nejkou kritickou pozuámkou. Patria k najstarostlivejím znameniam zverokruhu, ale pritom obaja, žena i muž, potrebujú city a nehu. Ak by ste im ju odopreli a boli by ste ku nim tvrdí a autoritatívni, opustia vás. Muž – Rak potrebuje neustále povzbudzovanie a rád verí tomu, že práve on naučil svoju partnerku, čo je to ozajstný sex. Radšej ho nechajte v jeho presvedčení, inak by sa mohol uraziť a stiahnuť sa do svojej ulity. Má veľmi citlivé a nežné ruky, vďaka čomu svojej partnerke dokáže poskytnúť neskutočnú rozkoš. Páči sa mu, ak partnerka nosí jemnú a romantickú spodnú bielizeň. Milovanie sa u nich nemusí odohrávať práve v posteli – zaujímajú ich aj iné miesta. Na ženskom tele muža – Raka mimoriadne vzrušujú prsia a samozrejme, aj to najintímnejšie… Potrpia si na masáže vonnými olejčekmi, a to rovnako u seba, ako aj u partnerky. Citlivou partiou muža – Raka je zadok.

Rak býva v láske komplikovaný

Rak je pod vplyvom Mesiaca, a preto sú pre neho charakteristické obrovské citové odlivy a prílivy. Potrebuje neustále povzbudenie. Múdry partner sa snaží Raka ubezpečiť, že je to práve on, kto ju voviedol do tajov sexu. Rak býva pri milovaní nežný a pozorný. Má veľmi citlivé ruky a túto schopnosť vie aj využiť, čím poskytuje seba i partnerke, či partnerovi, neuveriteľnú slasť. Ak ho niečo zraní, uzatvorí sa do seba. Je to komplikovaná osobnosť s často sa meniacimi náladami. V jeden deň vám bude všemožne dávať najavo svoju náklonnosť, a na druhý deň si na vás ani nespomenie. Od vás záleží, ako sa vzťah bude vyvíjať.

womangalérie VŠETKY