15. 2. 2019
wwwww
Pravoslav
wwwww
omene

Novodobé meno slovanského pôvodu s významom oslavujúci právo. Sú to rodení víťazi, vždy dokážu nájsť tú najschodnejšiu a najrýchlejšiu cestu k úspechu aj  zisku. Sú mimoriadne schopní, ctižiadostiví a zodpovední.

Pravoslav

Vedia dokonale  zúročiť všetky svoje danosti a dosiahnuť všetko, čo si zaumienia.  Veľmi skoro si uvedomujú svoje poslanie a spoluzodpovednosť za život svoj i celej spoločnosti. Sú to výborní tímoví hráči, vždy ochotní pomôcť svojim blízkym a spolupracovníkom. Nemajú predsudky a ľudí nehodnotia podľa prvého dojmu.  Veľmi si vážia priateľstvo a priatelia sa na nich môžu vždy spoľahnúť. Pravoslavovia sú spoločenskí, otvorení a priami, neznášajú  pokrytectvo, intrigy, podrazy a ľudskú hlúposť. Sú rodinne založení a urobia všetko pre to, aby ich rodina bola dobre materiálne zabezpečená.  Sú vzorní partneri, verní manželia a prísni a starostliví otcovia. Ovplyvňujú ich planéty Saturn, Mars, Venuša a Neptún, ich šťastné farby sú žltá, červená a ružová.

Čo znamená Váš dátum narodenia?
odni

15. február

Ste mimoriadne aktívny a usilovný človek, veľmi vnímavý, citlivý a taktný.  Ste nesmierne spoločenský a empatický. Viete sa vcítiť do pocitov a myšlienok druhých ľudí. Vaše  príťažlivé osobné fluidum a magnetizmus, ktorý vyžarujete do okolia, vám zaručujú priazeň a sympatie.

15. február

Nielen ženy dokážete očariť svojím vycibreným vkusom, príjemným vystupovaním, srdečným úsmevom a mladistvým vzhľadom.  Radi cestujete a poznávate nové krajiny. Cítite sa byť neobyčajne spätý s prírodou, jej panenská  čistota je pre vás útočiskom pred rušivými a nepríjemnými elementmi každodenného života.

Ste veľký milovník krásy, máte rád luxus, s potešením sa obklopujete peknými vecami a aj sám prispievate ku skrášleniu svojho okolia. Potrebujete byť nezávislý, občas si s potešením užívate voľný, nespútaný  štýl života. Potrpíte si na pokoj pri práci, ak vás niekto bezdôvodne vyruší, viete byť nepríjemne zlostný. Rodina je však pre vás nesmierne  dôležitá.  Naučte sa akceptovať realitu, prílišné míňanie, rozmarnosť, neústupčivosť  a citová nevyrovnanosť  môže narušiť harmóniu vo vašom partnerskom vzťahu i v práci.

Vodnár (21. január – 19. február)

Vodnárom vládnu dve planéty, a to Urán a Saturn. Je to mužské znamenie s veľkým zmyslom pre priateľstvo. Povahovo patria k sangvinikom a sú charakteristickí ľudským zmýšľaním. Zaujímavé je, že Vodnárov nepriťahuje voda, ale vzduch. Majú zvyčajne tmavé vlasy a krásne oči, muži Vodnári sú pre väčšinu žien znamením krásy. Z Vodnárov všeobecne vyžaruje oddanosť, skromnosť, trpezlivosť úprimnosť. Často im chýba rozvaha, snívajú o neuskutočniteľných veciach, žijú vo vlastnom myšlienkovom svete, kam nikto nemá prístup. Majú radi samotu a pokoj. Pokiaľ ide o vzhľad, okrem výraznej brady mávajú aj trošku väčší nos.

Povaha:
Vodnári majú zmysel pre humor, sú zdvorilí, milí, neradi sa hádajú. Majú originálne myslenie, najviac však obhajujú ľudskosť, ľudské práva. Ak sa im nepodarí splniť ich často nereálne sny, sú sklamaní a uzatvoria sa pred svetom. Vtedy môžu upadnúť do hlbokej depresie. Za každú cenu chcú byť nezávislí a slobodní, búria sa proti spoločenským konvenciám. Na druhej strane sú duchaplní, pohotoví a veľmi vtipní. Dokážu sa dobre ovládať, aj keď sa rozčúlia. Sú tiež citliví a túžia po vzdelaní. Pri negatívnej konštelácii hviezd sa u nich môžu prejaviť cholerické prejavy, roztržitosť, výbušnosť, egocentrizmus.

Práca:
Ľudia, narodení v tomto znamení sú citliví, pracovití, spoľahliví, húževnatí, radi objavujú nepoznané a ak sa v niečom sklamú, po istom čase zahoria za ďalšiu vec. Nevracajú sa k tej pôvodnej. Kvôli túžbe pomáhať iným sa výborne uplatnia v medicíne, pedagogike, ale aj v elektrotechnike a elektronike.  Často odmietajú zastarané postupy a presadzujú nové. Ženy Vodnárky sú typickými predstaviteľkami intelektuálok, ktoré milujú nezávislosť a slobodu.

Zdravie:
Nositelia tohto znamenia sú len málokedy chorí. K najcitlivejším častiam patria nohy, lýtka, členky, kĺby, zápästie, srdce a oči. Keďže Vodnári sú pracovití, často sa úplne vysilia a zdravotné problémy sa môžu vyhrotiť. Sú tiež mimoriadne citliví na slnečné erupcie a zmeny Mesiaca, tiež na atmosférické zmeny tlaku.

Najobľúbenejšie drahokamy – jantár, ametyst

Najobľúbenejšie farby – všetky odtiene fialovej

Najobľúbenejšie z prírody – zvieratá s pichliačmi, exotické vtáky,r uže, kaktusy,

Najobľúbenejšie predmety a koníčky – lietajúce objekty, všetko moderné, kozmické družice, lietadlá, počítače, videotechnika, autá

Najšťastnejší deň – sobota

Nešťastný deň – pondelok

 

Osobnosti, narodené v tomto znamení: Claude Monet, Thomas Alva Edison, Franz Schubert, Christian Dior, Abraham Lincoln, Jules Verne, Wolfgang Amadeus Mozart, Mia Farrowová, John Travolta

Manželstvá Vodnárov

Lásky a  ľúbostné city Vodnárov zvyčajne nebývajú veľmi silné. Ak sa im niekto páči, rýchlo sa zaľúbia, ale po čase ich city zase ochladnú a nájdu si inú známosť. Ľudia narodení v znamené Vodnára nie sú pre manželstvo príliš vhodní – ich city sa rýchlo prebúdzajú, ale aj rýchlo pohasnú, majú výrazné sklony k dobrodružstvám. Sú to praktickí a intelektuálne založení ľudia, ktorým často chýba zmysel pre rodinu. Ak sa rozhodnú pre manželstvo, mali by mať po svojom boku človeka, ktorý ich dokáže pochopiť a prispôsobiť sa im.  Vhodnými znameniami sú Váhy, Strelec, Blíženci alebo Baran – s nimi by Vodnár mohol žiť v harmónii. Najšťastnejší by však Vodnár mohol byť s človekom, ktorý mal pri narodení Mesiac v znamení Vodnára. Nevhodní partneri pre Vodnára sú ľudia narodení v znamení Býka, Škorpióna a Leva.  Mužov – Vodnárov zvyčajne viac priťahujú fyzické prednosti žien než psychické. Napriek tomu, že sa zaujímajú o ľudí a ich charaktery, iba málokedy dokážu preniknúť pod povrch partnerkinej duše. Hoci pred svadbou bývajú nestáli, po svadbe bývajú verní a to isté očakávajú aj od svojej partnerky. Pokiaľ ide o manželstvo, muži – Vodnári bývajú síce milí, ale svoje najtajnejšie myšlienky a pocity si nechávajú len pre seba. Zrejme to vyplýva z ich túžby po slobode. Slobodní sa cítia len vtedy, keď si vytvoria svoj svet, do ktorého nedovolia vkročiť ani svojej manželke. Sú veľmi aktívni, ale na názore manželky im záleží a nechávajú jej dosť voľnosti. Ak sa  v nej však sklamú, dokážu byť aj zlí.
Ženy – Vodnári
sú pre manželstvo ešte menej vhodné než muži tohto znamenia. Sú to typické intelektuálky, túžiace po úplnej slobode a nezávislosti. Majú rady samotu a partnerské spolužitie často vnímajú ako bremeno, ktoré narúša ich súkromie. Neznášajú domáce práce a považujú ich za niečo podradné. Viac sa orientujú na svoju kariéru. K  deťom sa správajú viac kamarátsky než rodičovsky. Ak svojich manželov milujú, bývajú im verné, a to isté vyžadujú aj od nich. Ak však ich láska pohasne, môžu sa stať bezcitné a ľahostajné. Sex u nich nehrá až takú dôležitú úlohu – viac sa zameriavajú na duchovné hodnoty. Ak sa im manželstvo zdá neznesiteľné, odídu, ale málokedy požiadajú o rozvod.

Láska Vodnár

Lásky a  ľúbostné city Vodnárov zvyčajne nebývajú veľmi silné. Ak sa im niekto páči, rýchlo sa zaľúbia, ale po čase ich city zase ochladnú a nájdu si inú známosť. V snahe odpútať sa od bežného života sú vo veciach lásky ochotní kráčať aj inými cestami ako je bežné. Niektorí z nich zo zvedavosti vyskúšajú aj vzťahy s osobami rovnakého pohlavia.

Muži – Vodnári milujú ženy a milovanie, vyhľadávajú rôzne druhy rozkoše a sexuálne vzťahy vnímajú ako spôsob života. Pred manželstvom sú veľmi prelietaví, stále ich láka spoznať niečo nové a nepoznané. Sú výbornými spoločníkmi a utešovateľmi žien, nebránia sa ľúbostným dobrodružstvám. Ich vernosť i láska však zvyčajne nemajú dlhé trvanie…

Ženy – Vodnári bývajú veľmi priateľské a často obklopené mužmi. Lásku zvyčajne ponímajú ako kamarátsky vzťah bez  hlbšieho citového základu. Nemajú rady akékoľvek obmedzovanie, sex neznamená až tak veľa, pretože u partnera hľadajú skôr duševnú krásu. Bývajú náladové,  často udržujú neobvyklé vzťahy, ale keď sa zaľúbia, sú schopné porušiť všetky svoje zásady. Neznášajú obmedzovanie, majú rady slobodu a u niektorých z nich sa sexuálna aktivita prebudí až v neskoršom veku. Niekedy dokonca až do takej miery, akoby chceli odrazu dobehnúť to, čo zameškali.

Nezávislý Vodnár

V skupinke ľudí ho možno pomerne ľahko identifikovať. Hľadajte príťažlivú osobu a fascinujúceho rozprávača. Ak nie ste dostatočne sčítaní a nemáte veľmi čo povedať, ani nesnívajte o jeho spoločnosti. Nečakajte, že sa bude správať ako ostatní. Vodnár miluje nevšedné veci, nevšedných ľudí a nekonvenčnosť. Lákajú ho vždy nové a nové veci, no najmä diaľky. Muža narodeného v znamení Vodnára žena zaujíma ako človek, a nie ako predmet sexu. Keď sa mu totiž nejaká zapáči, lipne na nej rovnako silne aj z duševnej, aj z telesnej stránky. Ak Vodnár nájde tú pravú alebo pravého, môže byť z neho  vynaliezavý a vynikajúci milenec. Jeho erotická vynaliezavosť prináša veľkú slasť aj pre partnera.  Vodnár má rád, ak jeho partnerka, či partner, sú v milovaní nápadití a majú radi zmenu – týka sa to spôsobu milovania a s tým súvisiacich  noviniek. Potrpia si na peknú sexi bielizeň a vzrušuje ich orálny sex,  ktorý si radi ozvláštňujú voňavými olejčekmi  a podobne. Vodnári zvyčajne poznajú  všetky svetové smery a štýly milovania a nebránia sa ani experimentovaniu  v tejto oblasti. Môže sa stať, že sa nechajú nahovoriť aj na  výmenu partnerov,  či skupinový sex, ale všetko za predpokladu, že i partnerka s týmto postojom súhlasí.  Ak  je  Vodnár doma spokojný,  patrí k verným milencom a partnerom. Veľmi  rád však pri milovaní strieda polohy.

Vodnár je majstrom dvorenia

Vodnára zaujíma partner ako človek, nie iba ako objekt sexu. Ak sa Vodnárovi niekto zapáči, lipne rovnako na duševnom, ako aj na telesnom porozumení. Rád si vychutnáva ľúbostnú predohru, ktorá je pre neho dôležitou súčasťou rozkoše. V tomto ohľade je neprekonateľný. Žiaľ, má sklony k tomu, že ak nenájde primeranú stimuláciu u partnera, môže ostať iba pri tom. Keď sa však utrhne, môže byť z neho vynaliezavý a vynikajúci milenec. Tak ako v živote, aj v milovaní je nekonvenčný, nič, čo je ľudské, sa mu nezdá zvláštne.

womangalérie VŠETKY