Podporte si imunitu a zlepšite si celkové zdravie

Obdobie na prelome zimy a jari je už tradične spojené s vyššou chorobnosťou. Po zime je telo vyčerpané, má menej vitamínov a naviac v marci prichádza tzv. „jarná únava“. Preto je potrebné, aby sme si neustále budovali našu imunitu.

Hovorí sa, že až 70% imunity sídli v našich črevách. Črevný trakt, ktorý je osídlený „dobrými“ baktériami je základom nášho zdravia.

V zdravom organizme znamená rovnováha:  85 %  prospešných baktériía 15%  patogénnych baktérií.  V takomto prípade dozrieva imunitný systém, trávenie je  optimálne, produkujú sa vitamíny, inaktivujú karcinogény…

Zmeny životného štýlu, stres, užívanie antibiotík, alebo niektoré potraviny ako je laktóza alebo alergie a ochorenia ako napríklad neznášanlivosť lepku, vyvolajú nerovnováhu črevnej mikroflóry, ktorá spôsobuje hnačku, zápchu, nadúvanie a zápach z úst. V týchto prípadoch je nutné obnoviť rovnováhu črevnej flóry podávaním probotík a prebiotík. Takisto s pribúdajúcim vekom sa hladiny probiotík v značnej miere znižujú. Vedie to k mnohým zažívacím a zdravotným neduhom.

Užívanie probiotík má priaznivé účinky aj pri rôznych ochoreniach: najmä pri zápalových ochoreniach žalúdka a čriev (ulcerózna kolitída, Crohnova choroba, rotavírusové infekcie), ochoreniach vyvolaných kvasinkami (kandidózy), ale aj patogénnymi kmeňmi Escherichia coli (E.coli) a infekciách (Helicobacter pylori), uplatňujú sa pri chorobách tráviaceho traktu, predovšetkým pri hnačkových ochoreniach, laktózovej intolerancii a zápalových chorobách hrubého čreva.

Konzumácia vysokokvalitných probiotických doplnkov je pre črevné zdravie nevyhnutná. Pre funkčnosť probiotík je zásadné množstvo vitálnych baktérií a to nielen pri výrobe, ale aj na konci doby použiteľnosti.

Výživový doplnok Profi-LACT predstavuje kombináciu 9 vybraných kmeňov v množstve 5 miliárd CFU v jednej kapsule.

  • Bez obsahu konzervačných látok, farbív a aromatických látok
  • Kombinácia probiotík s prebiotikami
  • Vhodný pri a po užívaní antibiotík
  • Ochranný  obal  PROTEKTANT, ktorý plní ochrannú úlohu pri prechode tráviacim traktom

Pridané prebiotiká – frukto-oligosacharidy, pôsobia ako živná pôda pre probiotické baktérie.  Pomáhajú urýchliť osídlenie čriev, znásobujú účinok probiotickej zložky, a teda aj nastolenie rovnováhy črevnej mikroflóry.

Odporúčané dávkovanie: 1-2 kapsuly denne, najlepšie počas jedla.