Zbavte sa zimných tukových zásob zásaditým pôstom

Prísun energie pre telo, ducha a dušu

Jar je za dverami a nás sťahujú nohavice a ťaží svedomie. Máme potrebu vyraziť do boja so zimnými tukovými zásobami, a tiež zbaviť svoje telo nadbytočného balastu. Chceme se cítiť ľahko, čulo a vitálne. K tomu je ideálna pôstna kúra. Avšak pre mnoho ľudí nie je ľahké toto predsavzatie skutočne zrealizovať. Prekonanie vnútornej nechuti a najrôznejšie výhovorky nám bránia v tom, aby sme vyšli zo zabehnutých koľají.

tukových zásob

Rozhodnúť sa pre pôst sa vyplatí: “Aspoň raz za rok by ste mali svoje telo a svojho ducha poriadne prečistiť pomocou pôstnej kúry, ktorú možno ľahko uskutočniť bez kríz. Je to aktívna prevencia pre zdravie, pri ktorej sa telo dôsledne zbaví nahromadených usadenín”, hovorí renomovaný autor kníh o zdraví, Dr. h. c. Peter Jentschura.

Pôst nielen odkysľuje a detoxikuje, ale aj vitalizuje a remineralizuje zároveň. Je vhodnou možnosťou, ako zamedziť civilizačným ochoreniam, vznikajúcim na základe prekyslenia, ako sú napríklad obezita, vysoký krvný tlak, cukrovka a poruchy látkovej výmeny.

tukových zásob

V minulosti sa praktizovali čajové a vodné pôsty. Ale v dnešnej dobe, pre ktorú je charakteristická nevyvážená prekyslená strava, chudobná na minerálne látky a zároveň nezdravý životný štýl, by táto prísna forma pôstu viedla k preťaženiu metabolizmu a k pôstnym krízam (bolesti hlavy, únava, horúčka, vyrážky a podobne). Ide o kyselinovú krízu, ktorá vzniká, keď sa z dlhodobo uložených usadenín uvoľní viac kyselín a škodlivín, než môže telo neutralizovať a vylúčiť. Telo sa dostane do totálneho prekyslenia a ani psychika nie je ušetrená. Tieto symptómy sú v priamom protiklade s očakávanými pozitívnymi efektami pôstu, ako sú povznesená nálada, žiarivý vzhľad a krásna pleť.

Pôst bez “kríz”

Pôst, ktorý vyvinul Peter Jentschura, prebieha bez kríz, pretože rešpektuje “Trojskok odkyslenia” a je zameraný na náš prekyslený, demineralizovaný a škodlivými látkami zanesený organizmus.

tukových zásob

Počas pôstu súbežne robíme tri kroky. Prvým krokom rozpúšťame bylinkovým čajom 7×7®KräuterTee dlhodobo usadené škodliviny, ktoré v druhom kroku neutralizujeme pomocou rastlinných vitálnych látok a minerálov z granulátu WurzelKraft®.

Tretím krokom je aktivácia pokožky – nášho najväčšieho vylučovacieho orgánu, pomocou zásaditej starostlivosti o telo kúpeľovou soľou MeineBase®. Vďaka nej sa telo efektívne zbaví rozpustených a zneutralizovaných škodlivín, a ďalej aktivuje metabolizmus a posilňuje orgány. Popri zásaditých kúpeľoch celého tela a chodidiel s
MeineBase® sa osvedčili zásadité zábaly pečene a obličiek alebo zásadité pančuchy.

Takýto pôst je príjemným zážitkom a prináša citeľnú úľavu. Ten, kto už raz takýto pôst zažil, dokáže oceniť jeho prednosti a miluje výsledky.

Získanie zdravia vďaka odriekaniu: pôst...

• čistí, rozpúšťa usadeniny a očistí telo od kyselín a jedov

• čistí a regeneruje hrubé črevo

• posilňuje imunitný systém

• vedie k žiarivo krásnemu vzhľadu a k zásadito-zamatovej pokožke

• uľahčuje prechod k zdravému životnému štýlu

• podporuje zníženie hmotnosti bez jo-jo efektu

tukových zásob

Klystír – prvý krok k úľave

Prvým krokom pri pôste je vyčistenie čriev. Spolu s ním telo prepína z funkcie prijímaniana funkciu vylučovania. Spolu s prepnutím z “vonkajšej výživy” na “vnútornú” zmizne
pocit hladu. Čistenie čriev sa praktizuje jemnou metódou, zásaditým klystírom, a to
každé dva dni. Prípadne môžeme namiesto klystíru pre intenzívne vyčistenie čreva použiť aj horkú soľ (síran horečnatý) alebo Glauberovu soľ.

Primeraný pohyb

Centrálny význam pre pôst má podľa Dr. Jentschuru telesná aktivita. Pri nej sa povzbudí prekrvenie, tok lymfy, látková výmena a všetky orgány vo svojej funkcii. Urýchli sa tým nielen zásobovanie a regenerácia organizmu, ale aj odkyslenie a vylúčenie škodlivín. Vhodný je ľahký aeróbny, silový a relaxačný tréning, ako napríklad chôdza, jogging, jazda na bicykli, plávanie, ale aj joga, pilates a podobne.

Príručku „Jentschurova zásaditá kúra“ s presným návodom na pôst s ďalšími dvoma kúrami si môžete stiahnuť TU

Na našom eshope si môžete kúpiť výhodnú sadu na zásaditý pôst so zľavou 10 % za 73.74 €

Viac informácií o produktoch P. Jentschuru nájdete na:

www.regenerujte.cz

E-shop: www.regenerujte.cz/obchod