SPÄŤ
Bio štýl

Káva prezradí, čo vás čaká…

Od: Jana Vančová 27.11.2017
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Ak patríte k tým, ktorí si nielen radi pochutnávajú na dobrej kávičke, ale ešte sa pri tom chcú aj zabaviť, môžete si popíjanie kávy spojiť aj s veštením budúcnosti. Mimochodom, tejto záľube holdoval aj francúzsky kráľ Ľudovít XIV., ktorý si najprv vychutnal lahodnú šálku kávy a potom si z kávovej usadeniny nechal vyveštiť. Čo ho čaká v osobnom živote, aké bude mať zdravie, či ako sa bude vyvíjať politická situácia. Zdá sa vám to nemožné? Verte, že káva skrýva mnohé tajomstvá…

čo vás čaká

Spôsobov veštenia z kávy je veľa

Veštenie z kávovej usadeniny je veľmi populárne i dnes a venujú sa mu mnohé veštkyne. Samozrejme, že je na to veľa návodov a postupov, pretože kým jedni odporúčajú čítať zo symbolov, ktoré z kávovej usadeniny vzniknú, ďalší čítajú budúcnosť doslova ako film, ktorý sa odvíja z obrázkov na vnútornej strane šálky kávy. Každý si môže vybrať spôsob, aký mu vyhovuje a možno ani neuveríte, že ak sa tomu začnete (a najmä ak budete chcieť) venovať, už za krátky čas dokážete v šálke kávy čítať osud.

Ako na to?

Výklad budúcnosti zo šálky kávy je celkom jednoduchý a nenáročný. Stačí si do nižšieho hrnčeka alebo šálky uvariť klasickú mletú zalievanú kávu. Kávu si môžeme podľa vôle prisladiť a dobre premiešať. Mlieko, smotanu, ani žiadne iné prísady však už nepridávame. Po zamiešaní lyžičku z kávy vyberieme a viac už nemiešame. Počas popíjania kávy intenzívne myslíme na otázku, ktorá nás trápi, alebo na ktorú by sme radi dostali odpoveď. Pre začiatok stačí, ak sa v duchu opýtame iba na jednu vec, aby sa nám ľahšie „prečítala“ odpoveď.  Bude to ten najväčší a ústredný obrázok. Keď kávu dopijeme, opatrne obrátime šálku hore dnom a necháme niekoľko minút odkvapkať. 

Čo symbolizujú obrázky?

Po chvíli šálku znovu obrátime tak, aby dno bolo dolu, chytíme ju za uško a zadívame sa do budúcnosti. Ak si trúfame na trochu podrobnejší výklad, tak usadenina na dne šálky symbolizuje minulosť. Stred šálky prítomnosť a okraj šálky budúcnosť. Mimoriadny význam majú veľké obrázky. Predovšetkým obrázky, ktoré sa vyskytujú v blízkosti uška šálky. Ak sa do kresby, ktorú vytvorila kávová usadenina, zadívame naozaj pozorne. Uvidíme, že obrázky nám ukážu to, čo nás čaká. V prípade, že takéto podrobné čítanie, nie je „vaša šálka kávy“, skúste hľadať v obrázkoch aspoň symboly, ktoré môžu byť odpoveďou na vaše otázky. No a ak by ste sa chceli vo vykladaní z kávy zdokonaliť, treba mať poruke vždy zásobu dobrej  mletej kávy a prípadne si naštudovať potrebnú literatúru. J

Náš tip:

Bio zelená káva Dark Blend

Či už ste sa rozhodli vykladať si osud zo šálky kávy, alebo si chcete na šálke skvelej a navyše ešte aj zdravej kávičky len tak pochutnať, ochutnajte, ako chutí  Bio zelená káva Dark blend značky Green Coffee, ktorú na náš trh výhradne dodáva firma Anserini. Výnimočnosť tejto bio mletej kávy spočíva jednak v bio kvalite a jednak v tom, že je vyváženou kombináciou 50% zelenej bio arabiky pre jej výnimočné zdravotné účinky a 50% praženej bio arabiky pre jej výnimočnú chuť. Ide teda o ideálnu kombináciu výbornej chuti a pozitívnych zdravotných účinkov. Bio zelenú kávu Dark Blend si môžete vychutnať aj s príchuťou škorice, prípadne kardamonu. Tieto bio kávy si môžete pripraviť na spôsob zalievanej kávy, alebo použiť French press, prípadne kávovar vhodný na mletú kávu.

Zloženie:

50 % zelená, praná, mletá BIO Arabica + 50 % pražená, mletá, BIO Arabica

womangalérie VŠETKY