SPÄŤ
Bio štýl

Testujeme pre vás: Bio zelená káva Green Coffee

Od: Jana Vančová 27.11.2017
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Testujeme pre vás:

Bio zelená káva Green Coffee

zelená kávaNapriek tomu, že šálku dobrej kávy viem oceniť i vychutnať si ju, čistú 100-percentnú mletú BIO Zelenú kávu som pred niekoľkými dňami pila po prvý raz. Samozrejme, viem, že táto kávička skrýva v sebe veľa zdravotných benefitov, ktoré sú osožné asi každému z nás. Ale predsa len – kým som sa odhodlala ochutnať ju, musela som sa k tomu tak trochu pripraviť…

Dôležité je uvedomiť si a vyrovnať sa s tým, že zelená káva na prvý pohľad, ani podľa vône, klasickú tmavú (či ako sa hovorí „čiernu) kávu vôbec ničím nepripomína. Podobná je iba konzistencia, pretože aj Bio zelená káva Green Coffee je ideálne zomletá a pripravená na prípravu nápoja.

Zvedavo som teda otvorila vrecúško a zvedavo privoňala k jeho obsahu. Vôbec som si nevedela predstaviť, ako taká zelená káva asi môže voňať. Na moje veľké prekvapenie, zomletá zelená kávička má farbu, ktorá tak trochu pripomína zomleté orechy. Aj vôňa sa tiež viac ponáša na vôňu mletých orechov alebo semienok, ako na vôňu kávy. Presnejšie povedané, vôňu klasickej kávy vôbec nepripomína. Ani nemá prečo. Veď ide o čistú 100 % zelenú mletú BIO arabiku, ktorá nie je pražená.

Dala som si teda dva lyžičky kávy do hrnčeka, zaliala horúcou vodou, ako klasickú zalievanú kávu. Zvedavo pozorujúc, ako bude moja šálka zelenej kávičky vyzerať a voňať. Voňala podobne po orieškoch a semienkach, ako keď som ju ovoniavala vo vrecúšku.

Keďže kávu mám rada sladkú, prisladila som si ju po prvý raz cukrom. V iný deň, keď som ju znovu ochutnávala, som si ju ochutila trochou medu. Musím sa priznať, že tá s medom mi chutila viac. Možno aj preto, že zaliata zelená kávička mi svojím vzhľadom, chuťou i vôňou viac pripomína čaj ako kávu. Ani chuť, ktorá po zelenej káve v ústach ostáva, vôbec nepripomína kávu. Skôr tie oriešky, čo je napokon celkom príjemné.

Zelená káva

Plusy:

  • Káva je zomletá presne podľa potreby, takže nepotrebujeme mlynček a je zaručené aj dobré a kvalitné vylúhovanie a tým aj príprava lahodného nápoja.
  • Zomletá káva je zabalená vo vrecúšku, ktoré je možno opätovne dokonale uzatvoriť, čiže aróma čerstvo zomletej kávy ostáva uchovaná aj po niekoľkonásobnom otvorení vrecúška.

Mínusy:

Keďže nejde o praženú kávu, Bio zelená káva Green Coffee nevonia, ani nechutí ako klasická káva, ale skôr pripomína čaj, čo milovníkom typickej kávovej arómy môže tak trochu chýbať. Treba však zdôrazniť, že toto nie je žiaden nedostatok, ale celkom prirodzený jav, pretože ide o zelenú kávu, ktorá má množstvo pozitívnych zdravotných účinkov.

Náš tip:

Bio zelená káva Green Coffee

Zloženie: 100 % zelená, praná, mletá BIO Arabica

zelená kávaAk si chcete pochutnať na zdravej kávičke, ochutnajte, ako chutí Bio zelená káva značky Green Coffee, ktorú na náš trh výhradne dodáva firma Anserini. Výnimočnosť tejto bio mletej kávy spočíva jednak v bio kvalite a jednak v tom, že ide o 100 % zelenú, mletú BIO Arabiku. Bio zelenú kávu Green Coffee  si môžete pripraviť ako zalievanú kávu: 2 kávové lyžičky kávy zalejeme vriacou vodou, necháme 5 minút vylúhovať, podľa potreby prisladíme, alebo pijeme len tak,  „na prírodno“. Prípadne môžete použiť french press alebo inú formu filtrovania.

Zrná zelenej kávy obsahujú vysoké množstvo kyseliny chlorogénovej a prírodných antioxidantov, ktoré sa pražením pri vysokej teplote z kávy strácajú. Kyselina chlorogénová urýchľuje metabolizmus tukov a cukrov, čo spôsobuje rýchlejšiu látkovú výmenu, ktorá podporuje zdravú telesnú hmotnosť, udržiavanie prijateľného množstva tuku v organizme, zdravé fungovanie kardiovaskulárneho systému a normalizuje hladinu cukru v krvi.

Dominika

womangalérie VŠETKY