Tehotenstvo s nami robí divy

Míňame na veci pre bábo, ktoré nikdy nepoužijeme!

Tehotenstvo so svojimi výkyvmi nálad a bizarnými chuťami nie je vôbec jednoduchá záležitosť. Ak ste sa aj vyhli chuťovým zaujímavostiam, stále je tu vysoké riziko, ktoré so sebou prináša „hniezdenie“. Pozor na peňaženku! Mnohé budúce mamičky totiž v snahe o dokonalosť kupujú predmety, ktoré nakoniec ani ony, ani dieťa vôbec nevyužijú.

Tehotenstvo

Zbytočne vyhodené peniaze

Každá budúca mamička sa snaží pre svoje ešte nenarodené dieťatko pripraviť krásnu budúcnosť. S obrovskou radosťou pripravujeme postieľku, nábytok, výbavičku, oblečenie. Nová britská štúdia ukázala, že budúce mamičky sú zasiahnuté novým symptómom a s blížiacim sa pôrodom míňajú až 107 miliónov eur ročne.

Tehotenská paranoja

Podľa výskumu budúce mamičky v zajatí „tehotenskej paranoje“, ako hovoria tomuto syndrómu odborníci, míňajú veľmi veľké sumy na úplne podivné výrobky pre malé deti. Navyše ide o produkty, ktoré nikdy nebudú použité a zostanú odložené v skrini. Prečo to robíme? Odborníci tvrdia, že za to môže informačné preťaženie, kvôli ktorému strácame dôveru vo vlastné inštinkty.

Presýtené informáciami

Z každej strany na nás číhajú rady a informácie, ako byť, čo najlepšou matkou, tlak byť dokonalou matkou a konkurencia zo strany iných mamičiek. To nás núti siahnuť do peňaženky a prestávame sa spoliehať na cenovo efektívnu kombináciu inštinktu a zdravého rozumu. Približne 68 percent budúcich mamičiek sa priznalo k nákupu produktov, ktoré nikdy nepoužili, respektíve nepoužijú a viac ako tretina uviedla, že minula viac ako 120 eur na nechcené alebo bizarné produkty pre seba alebo pre svoje dieťa.

Prečo to musíme mať?

Tento výskum, na ktorom sa zúčastnilo 1200 žien, ukázal, že štvrtina kúpila tieto zbytočnosti preto, že internet ich označil za produkty, ktoré „musíte mať“. Ďalších 24 percent ich kúpilo preto, že iní rodičia povedali, že sú dôležité, 17 percent sa priznalo k tomu, že tento tovar kúpili preto, že cítia obrovský tlak stať sa dokonalou matkou.

Bizarné zbytočnosti

V rámci prípravy na nový prírastok mamičky neraz siahajú po skutočne bizarných predmetoch – napríklad kupujú falošnú ruku, ktorá sa dáva do postieľky, aby malo dieťa pocit bezpečia, či dokonca podprsenku na dojčenie pre otca. Každá budúca mamička si kúpi v priemere osem kníh o materstve a rodičovstve, ale až 26 percent priznáva, že si vôbec nespomína na rady, ktoré tieto knihy obsahujú.

Namiesto informovanosti zmätenosť

Budúce mamičky dostávajú rady a informácie až z 22 rôznych zdrojov, vrátane vlastnej matky, priateľov, pôrodnej asistentky, ostatných budúcich mamičiek, z televíznych programov a internetu. Informácií je teda viac ako dosť, horšie však je, že tieto rady si neraz aj odporujú. Až 66 percent budúcich mamičiek uviedlo, že sú z rád, ktoré dostávajú zmätené, a nie múdrejšie…

-sz-

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach