Vymeňte antibiotiká za klimatické kúpele!

Aj vaše dieťa neustále vymeškáva zo školy? Doberie jedny antibiotiká, hneď za nimi druhé a o týždeň opäť pokašliava. Výskyt ochorení  dýchacích ciest v súčasnosti narastá. Čo tak skúsiť celkom inú cestu? Efektívnu, finančne nenáročnú, príjemnú a ešte aj s dlhodobým účinkom? Pobyt v klimatických kúpeľoch si budete pochvaľovať nielen vy, ale aj vaša ratolesť. Sú to kúpele, kde nie je natoľko podstatné samotné kúpanie, ale každý nádych je zážitkom. A to doslova!

klimatické kúpele

Čo je podstatou klimatických kúpeľov?

Kúpeľná liečba je založená najmä na klimatoterapii. Tá sa kombinuje s rehabilitáciou zameranou na dýchací systém a respiračnú fyzioterapiu. Rehabilitácia pri ochoreniach dýchacích ciest má liečebný i preventívny význam. Absolvovaním liečebného pobytu dochádza ku stabilizácii stavu, stimulácii imunitného systému dieťaťa, znižovaniu frekvencie respiračných infekcií a redukcii následnej antibiotickej liečby. Klimatoterapia v každom ročnom období predstavuje využítie prírodných benefitov vo forme lokálnej flóry a priaznivých klimatických podmienok.

Výhody kúpeľnej starostlivosti pre deti sú nenahraditeľné. Absolvovaním liečebného pobytu dochádza k zlepšeniu ich zdravotného stavu, alebo aspoň k stabilizácii a tým k zabráneniu zhoršenia choroby u chronických pacientov, k stimulácii imunitného systému, k znižovaniu frekvencie respiračných infekcií a redukcii následnej antibiotickej liečby. V prípade malých detí môže prevencia zabrániť rozvinutiu ochorení, na ktoré je dieťa predisponované (napr. bronchiálna astma),“ vysvetľuje MUDr. Helena Potanková z klimatických kúpeľov Lučivná. „Okrem výhod týkajúcich sa zdravotného stavu pozorujeme aj výhody sociálne. Tým, že sú deti menej často choré, môžu byť viac zapojené do kolektívu a vymeškávajú menej vyučovacích hodín.“

Sprievod matky alebo inej blízkej osoby pri liečbe eliminuje stres dieťaťa z neznámeho prostredia. Navyše sa rodičia v kúpeľoch naučia správnej starostlivosti o dieťa, naučia sa správne rehabilitovať, podávať lieky, zdravo variť atď.

klimatické kúpele

Procedúry, zábava aj škola

V kúpeľoch Lučivná deti absolvujú procedúry ako klimatoterapia, skupinová a individuálna liečebná telesná výchova, inhalačná liečba, klasická masáž, reflexná masáž, teploliečba, elektroliečba (nízko a strednofrekvenčné prúdy, ultrazvuk), svetloliečba (solux, bioptron, laseroterapia), bazén (voľné plávanie, hydrokinezioterapia), sauna- fínska, parná, bylinková, infra, hydromasážna vaňa, škótske streky či floating.

Osnovy kúpeľnej školy sú počas liečby prepojené so školou dieťaťa a v prípade potreby je zabezpečená on-line komunikácia so školou. Súkromná základná škola Osika pomocou kvalifikovaných pedagógov a najmodernejšej multimediálnej výpočtovej techniky zabezpečí plynulý výučbový proces dieťaťa, akoby bolo vo vlastnej škole.

klimatické kúpele

Liečba hrou

Okrem školy sa deti môžu tešiť na bohatý kultúrny, športový a voľnočasový program. Vybláznia sa na bezplatnom klzisku, lyžiarskom vleku, bežkách či snow tubingovej dráhe. V prípade nepriaznivého počasia je im k dispozícii telocvičňa, fitness centrum, wellness a indoorová priestranná a vysokonadštandartne vybavená herňa s dohľadom. Nechýbajú ani detské ihriská so šmykľavkami, preliezačkami, hojdačkami, kolotočmi a pieskoviskami, záhradné ohnisko, rodinné oddychové altánky a nové ihriská – tenisové, plážové volejbalové, plážové nohejbalové, futbalové, bedmintonové, streetbalové, volejbalové a petangové. Viac na www.kupelelucivna.sk.

klimatické kúpele

Čo robiť, aby ste dostali vaše dieťa do Lučivnej?

Kúpeľná starostlivosť je poskytovaná deťom vo veku od 3 do 18 rokov.

  1. S tlačivom – návrh na kúpeľnú liečbu – sa obráťte na svojho lekára.
  2. Vypísané tlačivo pošlite na schválenie do vašej zdravotnej poisťovne. V návrhu môžete uviesť, v ktorých kúpeľoch si žiadate liečbu.
  3. Keď zdravotná poisťovňa návrh na liečbu schváli, pošle ho do konkrétnych kúpeľov.

Následne vám prijímacia kancelária kúpeľov písomne oznámi termín nástupu

Save