4 typy kamarátok-mamičiek, s ktorými sa neoplatí stretávať

Po narodení dieťaťa sa úplne zmení okruh ľudí, s ktorými sa stretávame. Kamarátky, ktoré nemajú deti, pomaly, ale isto prerušia s nami kontakt – predsa len už máme úplne iné problémy. Na druhej strane pribudnú kamarátky z radu mamičiek, ktoré spoznáme na ihrisku, krúžkoch, či len tak, v parku. Problém je, že mamičky vedia byť na seba veľmi často nepríjemné a to, čo vyzerá na prvý pohľad ako kamarátstvo, v skutočnosti kamarátstvom vôbec nemusí byť.

typy kamarátok

Toto sú znaky, že vaše kamarátstvo s inou mamičkou je toxické a najlepšie by bolo ukončiť ho:

Pravidelne nás kritizuje za postupy vo výchove

My síce vôbec nemáme pocit, že by sme robili niečo zlé, ale naša kamarátka nás neustále kritizuje. Nepáči sa jej náš spôsob starostlivosti o dieťa – dojčenia, kŕmenia, nosenia, uspávania… My vieme, že naše deti sú šťastné a zdravé, spokojné a dobre kŕmené – a predovšetkým milované. Dá sa predpokladať, že to robí preto, aby sme sa cítili zle.

Často nás vylučuje z aktivít, ktoré robí ona

Začala chodiť s dieťaťom na plávanie alebo nejaký krúžok? Vychvaľuje sa, aké šikovné je jej dieťa, ale ak naznačíme, že by sme tam možno chceli chodiť aj my, začne nás odhovárať? Sú také typy mamičiek, ktoré neznesú predstavu, že aj iné dieťa by mohlo byť šikovné, a preto sa vyhýbajú takejto konfrontácii. Je to hlúpe, pretože skôr či neskôr k nej dôjde tak či tak.

Sústavne sa sťažuje na svojho manžela

Mamičky sa často sťažujú na svojich partnerov alebo iné okolnosti. Ale ak z jej úst nepočujeme nič iné, len negatívna na svojho partnera, mali by sme sa zamyslieť.

Vždy, keď je vo vašej blízkosti, sa cítite horšie

Neoplatí sa pokračovať v kamarátstve s mamičkou, pri ktorej sa vždy cítite zle. Stačí, keď ju zbadáte a už by ste najradšej boli niekde inde. Sú typy, ktoré vysávajú energiu a doslova svojou negativitou ničia všetko príjemné a pekné. Z nich cítime, že ich kamarátstva sú umelé a v realite plné nenávisti a iných zákerných emócií.

-sz-