Ako pomôžete bábätkám s trávením a posilníte ich imunitu?

Vyskúšajte tieto kvapky!

Novorodeniatka a dojčatá často trpia kolikami, problémami s trávením. Ich črevá ešte nemajú vyvinutú črevnú mikroflóru, postupne sa len tvorí. Ak podporíme jej zdravý rozvoj v rannom veku, dieťatko nebude mať toľko tráviacich problémov ani pri zavádzaní pevnej stravy a odzrkadlí sa to aj na jeho imunite. Poznáte živé baktérie vhodné pre detičky už od narodenia?

pomôžete bábätkám s trávením
stock.adobe.com

Jedným z prípravkov, ktoré pediatri často odporúčajú aj tým najmenším deťom na podporu zdravia, sú detské kvapky BioGaia ProTectis. Sú dietetickou potravinou určenou pre deti od narodenia a dojčatá. Prečo im venujeme toľko pozornosti? Odpoveď je jednoduchá: pre rodičov znamenajú spôsob ako ľahko, efektívne a bezpečne vytvoriť a udržať primeranú koncentráciu črevnej flóry u detí. Bezpečnosť ich užívania od prvého dňa života preverilo množstvo štúdií. Výsledok: Účinne a efektne dopĺňajú črevnú mikrobiálnu flóru dojčiat a sú vhodné aj na dlhodobé užívanie.

Prírodný pôvod: Lactobacillus reuteri Protectis

pomôžete bábätkám s trávením

Kvapky BioGaia ProTectis majú prírodný pôvod – obsahujú Lactobacillus reuteri Protectis ľudského pôvodu, odvodený z materského mlieka. Výskumy ukázali, že bakteriálne druhy Lactobacillus reuteri sa s nami vyvíjajú už milióny rokov. Za ten čas sa ľudskému organizmu – ako svojmu hostiteľovi plne prispôsobili a vznikla symbióza prospešná ako pre baktérie, tak i pre človeka. Lactobacillus reuteri je tiež jedným z prvých bakteriálnych druhov, ktorý prirodzene nájdeme v črevnej flóre novorodenca.

Výhodou je neutrálna chuť týchto kvapiek, neobsahujú ani cukor, ani laktózu. Obsah lepku (gluténu) v nich je nižší ako limit Európskej únie pre bezlepkové výrobky.

Ako dieťaťu kvapky podávame?

Výrobcovia kvapiek pre najmenšie deti mysleli i na čo najjednoduchší spôsob podania produktu dieťaťu. I keď kvapky môžeme dojčaťu podávať priamo na lyžičke, mamičkám sa najviac osvedčilo pridávanie do materského mlieka. Môžete ich pridať aj do umelého mliečka alebo do kašovitej stravy – ak vaše dieťa už papá príkrmy.

Na pokrytie odporúčanej dennej dávky, ktorá predstavuje 100 miliónov aktívnych baktérií Lactobacillus reuteri postačí len päť kvapiek raz denne.

Antibiotiká ničia črevnú flóru

Živé baktérie sú špeciálne dôležité pri užívaní antibiotík a po ňom. Antibiotiká totiž ničia i to dobré, čo v detských črievkach vzniklo. Kvapky BioGaia ProTectis pomáhajú nastoliť rovnováhu a podporiť zdravie tráviaceho systému i celého tela. Keďže sú odolné voči väčšine bežných antibiotík, starajú sa o rozvoj prospešných črevných baktérií aj počas nevyhnutnej liečby. 

Mimochodom, viete, že črevná flóra ovplyvňuje aj mozgovú činnosť? Nenadarmo sa jej hovorí druhý mozog!

Zdroj: www.ewopharma.sk