Hľadáte kvalitné detské oblečenie a doplnky? Takto ušetríte

Nakúpiť všetko, čo deti potrebujú, dá niekedy poriadne zabrať. O to viac, ak hľadáte kvalitné detské oblečenie, obuv aj doplnky. Na trhu, žiaľ, nájdete mnoho tovaru, ktorý sa po niekoľkých praniach vyťahá alebo začne strácať farbu. V nasledujúcom článku vám preto poradíme, ako vyberať, aby sa vaše deti v oblečení cítili vždy príjemne a dlho im vydržalo.

detské oblečenie a doplnky

1. Kvalitné materiály sú na prvom mieste

Základným kritériom pri nákupe oblečenia pre deti by mala byť kvalita použitého materiálu. V nekvalitných materiáloch, ktoré nedostatočne odsávajú pot alebo dráždia pokožku, sa dieťa bude cítiť nepohodlne. 

Pri nákupe preto skontrolujte, z čoho sú vybrané kúsky ušité. Ak nakupujete pre deti, vyhľadávajte čisto prírodné materiály, akými sú napríklad bavlna, biobavlna či bambus. Tieto materiály sú vzdušné, ľahké a dobre absorbujú vlhkosť. Okrem toho sú na dotyk príjemné a dobre sa prispôsobujú okolitej teplote – v zime budú príjemne zahrievať a v lete chladiť. Prírodné materiály sú navyše pevné a odolné, takže vydržia každodennú námahu pri všetkých aktivitách. Dôležitá je tiež kvalita šitia. Stehy by mali byť pevné a hladké, aby dieťa neškriabali.

Nákupu oblečenia zo syntetických materiálov sa radšej vyhnite. Pokožka v nich dostatočne nedýcha a dieťa sa môže nadmerne potiť. Hrozí tak podráždenie pokožky a vznik potničiek. Ak má dieťa citlivú pokožku, môže dokonca dôjsť i k alergickej reakcii.

detské oblečenie a doplnky

2. Nakupujte v overených obchodoch

Ak si nie ste istá, kde nakupovať, vyberajte v overených obchodoch, ktoré predávajú tovar od overených výrobcov. Za kvalitu sa platí, v tomto prípade je však lepšie zaplatiť viac, aby oblečenie spĺňalo všetky potrebné kritériá. Pri nákupe však môžete jednoducho ušetriť. Kvalitné oblečenie, obuv aj doplnky a potreby pre deti nakúpite lacnejšie, ak využijete Feedo zľavový kód. So zľavovým kódom získate zľavu na vybrané produkty alebo aj na celý nákup.

Ušetrí vám tiež zľavový kupón Deichmann. Vďaka nemu deťom vyberiete kvalitné topánky, v ktorých bude detská noha v pohodlí pri každej hre či inej aktivite. 

3. Dbajte na pohodlný strih

Dôležitým kritériom výberu je tiež pohodlie. Oblečenie by preto malo mať vhodný strih. Ponožky, ktoré pri nosení ťahajú, topánky, ktoré tlačia na členok alebo tričko, ktoré nejde prevliecť cez hlavu, deti nebudú chcieť nosiť. Strih odevov by mal poskytovať dieťaťu potrebnú voľnosť pri každej hre. Dôležité je tiež tvarovanie obuvi. Mala by byť dostatočne pohodlná a pevná zároveň.

4. Skontrolujte aj zapínanie

Ak kupujete oblečenie a obuv pre deti, ktoré sa už vedia samé obliekať, spôsob zapínania bude veľmi dôležitým kritériom. Nahusto našité gombíky na svetríku môžu obliekanie predĺžiť aj o desiatky minút. Pre deti predškolského veku je preto vhodné najmä zapínanie na zips alebo kúsky, ktoré sa obliekajú cez hlavu. Aj keď je dôležité naučiť sa zaväzovať šnúrky, do škôlky vyberajte radšej obuv so suchým zipsom.

5. Kombinujte farby

Vhodným výberom farieb získate aj z niekoľkých kúskov oblečenia viacero kombinácií. Vytvoríte tak niekoľko outfitov, ktoré budú esteticky veľmi pekne pôsobiť. Pri nákupe preto myslite aj na to, aké oblečenie už dieťa má a vyberajte také kúsky, ktoré k nemu farebne zapasujú. Deti navyše obľubujú nielen pestrosť, ale aj rôzne obrázkové aplikácie s ich hrdinami. Môžete ich tak potešiť napríklad tričkom s motívom z ich obľúbenej rozprávky.