Hola hola škola volá

Ani škola ani vši už nemusia byť postrachom. Prázdniny sú definitívne za nami.  Školopovinné deti budú na krásne zážitky už iba spomínať. A práve pri týchto okamihoch, keď spolužiakom ukazujú fotky z miest ktoré navštívili, rozprávajú si navzájom, čo úžasné zažili, prichádza často k neželanému „odovzdávaniu“ suvenírov, ktoré si mohli z dovolenky priniesť. Máme na mysli malé „zvieratká“- VŠI.

škola volá
stock.adobe.com

Ľudské vši sprevádzajú človeka od praveku. Svedčia o tom písomné zmienky v egyptských papyrusoch, antických písomnostiach a iných písomných dokladoch, až po dnešnú dobu. Sú rozšírené po celom svete.

Vši sa častejšie usadia v dlhších tmavých vlasoch. Tam ich rodičia ľahko identifikujú. Problematickejšia je ich zistenie vo svetlých vlasoch. O ich prítomnosti nasvedčuje fakt, že sa dieťa často škriabe, môže byť celkovo nervózne a niekedy môže mať aj zvýšenú telesnú teplotu.

škola volá

Vši už nie sú v súčasnosti takým postrachom ako tomu bolo v minulosti. Vlasy nie je potrebné ostrihať a ani samotná  procedúra na elimináciu vší nie je nijako zložitá.

Prípravky sa nanesú na vlasy, nechajú sa potrebný čas pôsobiť, čo je približne 15 minút, a následne sa vlasy umyjú. Niektoré prípravky sa môžu na vlasoch ponechať pôsobiť aj cez noc a nie je ich potrebné vymývať, stačí počkať do ďalšieho riadneho umývania vlasov.

Pre zvyšok rodiny je dobré, aby použili preventívne prípravky, ktoré sa aplikujú jednoducho ako kondicionér. A dokonca aj príjemne voňajú.

Prípravky proti všiam Hedrin sú vhodné pre dospelých a deti od 6. mesiaca veku. Hedrin Once Spray Gel – rýchle riešenie, ktoré trvá len 15 minút. Je klinicky dokázané, že zabíja vši a hnidy už pri prvej aplikácii. Hedrin Treat & Go Lotion alebo Hedrin Treat & Go Spray sú ideálne riešenie pre neposedné deti. Hedrin Treat & Go sa nanesie na vlasy a nechá sa na nich uschnúť. Nevymýva sa. Po zaschnutí zostane na vlasoch dieťaťa, ktoré môže pokračovať v bežnej činnosti, hrať sa, chodiť do školy, spať… Nanesenie

škola volá

prípravku má byť v rozsahu aspoň počas ôsmich hodín alebo cez noc. Po 7 dňoch tento jednoduchý postup zopakujte. Hedrin Protect & Go spray je kondicionér vo forme spreja, ktorý pomáha chrániť pred všami. Ľahko sa používa a môže byť aplikovaný na vlhké alebo suché vlasy po ich umytí šampónom. Odporúča sa aplikácia po každom umývaní vlasov alebo aspoň 2x týždenne.

Čo je zavšivenie

  • Po nádche je to druhý najčastejší zdravotný problém detí.
  • Nesúvisí s hygienou a nie je pravda ani to, že ju do školy nosia deti zo sociálne slabších rodín.
  • Prejavuje sa už po jednom až štyroch dňoch od nákazy.
  • Dieťa sa škriabe vo vlasoch, nemôže spať, je nesústredené.
  • Rozškriabaná rana je vstupnou bránou infekcie, dieťa má zapálenú pokožku na hlave.
  • Nejčastejšie sa vši vyskytujú na temene hlavy a okolo uší.