Najlepšie interiérové aktivity pre deti

Najmladší členovia rodiny potrebujú zábavu a dostatok pohybu, aj keď máme obmedzené vychádzanie. Ako dieťa doma zbaviť nudy?

Tanec

Na sociálnych sieťach predstavujú mnohí profesionálni tanečníci tance pre všetky vekové kategórie. Naučme sa spolu s dieťaťom niečo nové alebo si len tak zatancujme na obľúbenú pesničku. Pohyb prospeje deťom i dospelým a teraz ho nemáme dostatok.

aktivity pre deti
https://www.shutterstock.com

Stavba bunkra

Pamätáte si, ako ste si kedysi postavili svoj bunker? Netreba na to veľa. Stačí cez stôl prehodiť veľkú deku alebo plachtu a dieťa si môže skrýšu zariadiť podľa vlastných predstáv. Na stavbu bunkra môžete použiť aj kartónové škatule staré matrace či vankúše.

aktivity pre deti
https://www.shutterstock.com

Film a pukance

Super voľba pre vyčerpané deti (a predovšetkým vyčerpaných rodičov). Nájdime zábavný alebo náučný seriál, tak aby si dieťa z neho odnieslo aj nejaké poznatky. Aj príprava pukancov môže byť zaujímavá – ak máme panvicu s priehľadnou pokrievkou sledujme, ako kukuričky praskajú. A potom šup pod deku k filmu s miskou voňavej pochúťky.

aktivity pre deti
https://www.shutterstock.com

Tvorivé aktivity

Kreslenie, vyfarbovanie, hra s plastelínou či hlinou sú pre tvorivé deti skvelými domácimi aktivita. Podporia svoju zručnosť a zároveň uvoľnia stres. Ak naše dieťa inklinuje k šitiu, naučme ho prišívať gombíky, upraviť staré veci na nový účel – napríklad oblečenie pre plyšáka, vráťme sa ku gumičkovaniu, ktoré „letelo“ pred pár rokmi. Deti si z gumičiek môžu vytvoriť milé postavičky a precvičia si jemnú motoriku.

Varenie

V tomto období varíme podstatne viac ako inokedy – prečo nezapojiť aj deti? Nechajme ich ozdobiť pizzu, vymiesiť cesto, vytvarovať mäsové guľky, miešať vajíčka alebo pripraviť stôl a servírovať.

Hádanky

Urobme si hádankovú súťaž: kto z vás uhádne najviac hádaniek? Na internete ich nájdeme neúrekom, len sa vopred nepozerajme na riešenie. Dobrou alternatívou spoločenskej hry, ktorá podporí myslenie a má aj náučný potenciál je stará klasika: meno, mesto, zviera, vec. 

Upratovanie

aktivity pre deti
https://www.shutterstock.com

Aj upratovať treba, navyše i to je spôsob, ako zabaviť dieťa doma. Malé deti šikovnejšie vyčistia niektoré miesta, kam sa mi nedostaneme, alebo nám robia problém. Nechajme ich umývať spodné časti skriniek, dverí. Vytrieďme s deťmi staršie hračky, knihy, oblečenie a urobme plán, komu ich darujeme.