Penaten predstavuje najlepšiu starostlivosť o detskú pokožku

Každá mamička chce pre svoje dieťatko len to najlepšie. Samozrejme nielen v rámci výživy, ale aj v starostlivosti oň. Chceme aby prípravky, ktoré používame boli nezávadné a vhodné pre detskú pokožku. Tá je totiž odlišná od kože dospelých. Preto je obava mamičiek, či používajú správne prípravky pre svoje dieťa namieste. Predstavíme vám Penatel – spoločnosť, ktorá ponúka komplexný produktový rad starostlivosti od detskú pokožku.

starostlivosť o detskú pokožku

Značka Penaten

starostlivosť o detskú pokožku

Penaten kozmetika je tu už 114 rokov, kedy Max Riese vynašiel nový krém, ktorý spoľahlivo chráni detskú pokožku. Jeho žena ho pomenovala PANATES, podľa tzv. domácich božstiev. Vynálezca si tak Penaten krém zaregistroval a založil spoločnosť. Odvtedy prešlo už mnoho rokov a spoločnosť rozšírila svoje produkty o mnohé ďalšie. Každý produkt podlieha toxikologickému hodnoteniu a prechádza rozsiahlym skúšaním, kým vstúpi na trh.

V posledných desaťročiach spoločnosť Penaten odstránila mnohé parfumy z jej výrobkov a nepoužíva parabény. Penaten kozmetika obsahuje minimálnu koncentráciu fenosyetanolu, ktorý udržiava trvanlivosť dermatologických výrobkov a jeho koncentrácia je nižšia ako schválnené 1 %. Spoločnosť tiež udržiava úzke styky s lekármi, odborníkmi, dermatológmi i pôrodnými asistentkami, ktorí radia pri príprave výrobkov.

Penaten detské krémy

Firma Penaten ponúka predovšetkým detskú kozmetiku. V jej sortimente sú Penaten detské krémy na rôzne použite. Napríklad krémy určené pre celé telo a tvár. Poskytujúce hydratáciu pre celú detskú pokožku až na 24 hodín a zároveň intenzívne ju vyživujú. Vhodné sú na každodenné použitie a ich znášanlivosť je samozrejme dermatologicky testovaná.

Osobitnú kapitolu tvoria detské krémy na zapareniny. Mamičky veľmi dobre vedia o čom hovorím. Aj pri dostatočnej starostlivosti sa stane, že pokožka dieťaťa sa zaparí. V tom vám pomôžu krémy, ktoré zabezpečia rýchlu i dlhotrvajúcu ochranu pred bolesťou pri zapareninách a pomáhajú na začervenanú pokožku. Tým, že sa ľahko rozotierajú, pri aplikácii nespôsobujú bolesť a vyživujú následne detskú pokožku až do hĺbky.

O tom, že každá pokožka dieťaťa je chúlostivá, vieme. Preto vám dávame do pozornosti SOS krém, ktorý zbavuje detskú pokožku podráždenia, začervenania a následne ju regeneruje. Obsahuje dex-panthenol, ktorý sa v tele premení na vitamín B5. Áno ten vitamín, čo podporuje tvorbu kožných buniek a prispieva k regenerácii pokožky. Vhodný je nielen na telo dieťaťa, ale aj na detské záhyby, ktoré sú pri malých novorodencoch veľmi chúlostivé na zaparenie. Na tieto zapareniny aj začervenania je skvelý aj Penaten krém s obsahom oxidu zinočnatého, prirodzeného lanolínu, pantenolu, či extraktu z hamamela. Na zapareniny a na predchádzanie začervenania kože na zadočku alebo v záhyboch je určený detský púder Penaten, ktorý spoľahlivo zachytáva vlhkosť.

Penaten telový olej

Dospelí majú zvyčajne mastnejšiu pleť, čo neplatí práve u detí, tie majú často príliš suchú alebo citlivú pleť. Detské oleje Penaten poskytujú až 10x viac vlhkosti ako väčšina telových mliek. Postarajú sa o to, aby bola pokožka znovu hebká a dostatočne ju premastia.

Spoločnosť Penaten vyvinula produktový rad Ultra Sensitive, ktorého výrobky sú vhodné na starostlivosť a čistenie veľmi citlivej detskej pokožky, náchylnej na ekzém. Takže tieto výrobky sú vhodné pre alergikov a neobsahujú parfum ani farbivá. Z tohto radu vám dávame do pozornosti detský telový olej Penaten Ultra Sensitiv, ktorý je špeciálne vyvinutý na veľmi citlivú detskú pokožku. Zvyšuje obsah vlhkosti v pokožke a pomáha znižovať riziko alergií.