Viete, čo je to suché dojčenie?

Moderní oteckovia dokazujú, že sa vedia vynájsť v každej situácii. Namiesto toho, aby nechali dieťa nariekať, keď nie je mama pri nich alebo ich neraz bezvýsledne utišovali hojdaním, ponúkajú deťom vlastnú bradavku. Dedičky sa z nej síce nenajedia, ale pomôže ich to utíšiť a vydržať, kým príde mama s nefalšovanými zásobami toho najcennejšie – materského mliečka. 

suché dojčenie

Keď nič nefungovalo

Na začiatku bol jeden otecko, ktorý jednoducho nevedel vydržať pozerať sa na plačúcu dcéru. Žiadne spôsoby – spievanie, kolísanie, nosenie – nefungovali, a tak sa nakoniec rozhodol urobiť zaujímavý a neobvyklý trik.  Vyzliekol si tričko a priložil si dcérku na hruď. Čo sa stalo? Dieťatko ihneď stíchlo a snažilo sa vysať mliečko. Je známe, že samotné cumľanie bradavky deti upokojuje, a tak privítali mamičku potichu v prekvapivej polohe.

Aby sa lepšie vyspala

Tento otecko zďaleka nie je jediným, ktorý použil túto fintu, keď nevedel, ako upokojiť svoje dieťa a mamička nebola nablízku. Chvália si ju aj mamičky. „Môj muž vidiel niekde na internete, že aj muž môže utíšiť dieťa týmto spôsobom a chcel to vyskúšať. Robí to najmä v noci, keď chce, aby som sa čo najlepšie vyspala. Uprostred noci alebo nadránom, keď malí plače, privinie si ho na hruď a ja si môžem ešte chvíľu pospať,“ chváli si nezvyčajnú metódu 27-ročná Katka.

S cumlíkom alebo fľaškou

Trik sa dá zjednodušiť tak, že otecko si dieťa privinie na nahú hruď a dá mu do pusy cumlík. Niektorí oteckovia sa na sociálnych sieťach chvália, že tento zážitok bol pre nich veľkým prekvapením a vôbec nečakali, že to je také. Niektorí si užili aj uhryznutie a povedali, že suché dojčenie pre nich jednoducho nie je. Samozrejme, suché dojčenie nemá žiaden iný efekt, ako upokojiť dieťa na krátky čas, nemá to byť odďaľovanie, či zanedbávanie kŕmenia. Niektorí muži v prípade neprítomnosti matky kŕmia detičky jej materským mliekom z fľašky tak, že si ich položia na hrudník.

Roztomilé či nechutné?

Okolo rozširujúceho sa počtu oteckov, ktorí sa s touto metódou utišovania nedočkavých detí chvália na sociálnych sieťach sa šíria nielen pozitívne, ale aj negatívne názory. Niektorí tvrdia, že je to veľmi roztomilé a od otcov veľkou pomocou, iní že je to nechutné a sexuálne nevhodné, priam úchylné. Oteckovia sa však bránia, že na to nie je nič neprirodzené a navyše  to skvalitňuje budovanie vzťahu medzi nimi a deťmi.

-sz-