Ako bude vyzerať?

Dieťa ako od slávnej hviezdy
Nejedna mamička túži po tom, aby jej dieťa bolo krásne, mnohé chcú, aby sa podobali na niektorý zo súčasných idolov. Tým, ktoré by chceli mať dieťa napríklad s Davidom Beckhamom alebo Benom Affleckom, ponúka pomoc kalifornská spermobanka.Samozrejme, nezariadi týmto ženám stretnutie s hviezdnymi mužmi, ani im neponúkne ich semeno. Avšak kalifornská spermobanka Cryobank má vo svojom „archíve” spermie dvojníkov viacerých slávnych mužov. A tak tým dámam, ktorým záleží v prvom rade na tom, aby ich dieťa malo tváričku, či postavu podobnú ako niektorý zo známych svetových krásavcov, môže splniť ich sen.

Dieťa

Bohatý výber
Šanca, že ich potomok bude mať podobné črty ako vysnený muž síce nie je stopercentná, ale pravdepodobnosť, že sa aspoň v niečom bude na nich podobať je veľká. Dnes si môžu klientky tejto spermobanky vybrať z genetických informácií dvojníkov spomínaného Davida Beckhama, Bena Afflecka, ale aj Russella Crowa, Hugha Granta, Bena Stillera a dokonca dvaja darcovia vraj vyzerajú ako Daniel Radcliffe.

Bez talentu
Celkovo sa dá na zozname darcov spermobanky Cryobank nájsť až stovka dvojníkov slávnych mužov, a to nielen z radov filmových hviezd a hudobných hviezd. Nájdete tu aj spermie dvojníkov známych športovcov. Avšak, samozrejme, sú to dvojníci, ktorí sa podobajú iba vzhľadom, podobné vlastnosti a genetické predispozície, vrátane talentu, nemôžu ženy od takto splodených detí očakávať.

O povahe sa nedozviete
Podľa amerických zákonov musia navyše darcovia zostať v úplnej anonymite, rodičia ich nikdy nesmú stretnúť, ale k dispozícii môžu dostať všeobecný popis o výške, stavbe postavy, farbe očí a vlasov. Žiaľ, povahové črty a schopnosti sa neprezrádzajú. Keďže však rastie počet bezdetných párov a niektorí trendom slávnych mužov veľmi silno podliehajú, banka sa stretáva s čoraz väčším záujmom zo strany nielen párov, ale aj slobodných žien.

Životný štýl a pohlavie
V prípade, že vám „stačí” mať zdravé dieťa, ktoré sa nemusí podobať na nikoho slávneho, môžete sama do istej miery ovplyvniť napríklad to, akého bude vaše dieťatko pohlavia. I keď o tom, či sa vám narodí chlapček alebo dievčatko rozhoduje predovšetkým príroda, môžete to ovplyvniť spôsobom stravovania a životným štýlom, či klímou, v ktorej žijete.

Kalórie a pohlavie
Podľa posledných prieskumov, v prípade, že žijete v nepriaznivých podmienkach je väčšia šanca, že budete mať dievčatko ako chlapca. V časoch a prostredí blahobytu vraj ženský organizmus plodí skôr samcov. Z biedy sa zase rodia samičky. Výskum odborníkov z Oxfordu a Exeteru, ktorý sa zameriaval na sledovanie stravovania 740 žien, čakajúcich prvé dieťa, ukázal, že viac ako polovica žien, ktorá sa stravovala kaloricky najvýdatnejšie, porodila chlapcov. Vedci dokonca vyčíslili kalorickú hranicu matiek chlapcov – 2413 kalórií denne a matiek dcér – 2283 kalórií denne. Iný prieskum zase ukázal, že v prípade, keď neraňajkujete, máte väčšiu šancu na dievčatko. Avšak snažiť sa o „vyčarovanie” pohlavia dieťaťa diétami alebo inými hrami s jedálničkom, je nielen nerozumné, ale môže to byť aj zbytočné, predsa len, kráľovnou v rozhodovaní o pohlaví dieťaťa je príroda.

-sz-