Chráňte Váš organizmus pomocou hotových protilátok vytvorených prírodou

Príroda má v sebe zakotvený kolobeh života a smrti, a všetko má svoj význam. Človek skúmal prírodu oddávna  vďaka čomu vie aj jej dary cielene využiť. Jednou z úžasných a dokonalých látok je materské mlieko. Najdokonalejšie je v prvých 3 dňoch života, lebo práve vtedy obsahuje okrem živín najviac obranných látok, potrebných na to, aby chránili novonarodený život dieťaťa, či mláďaťa (cicavca). Vďaka týmto cenným látkam je vhodné využiť ho aj v tomto čase koronavírusovej pandémie.

hotových protilátok
https://www.shutterstock.com

Prečo je také vzácne prvé mlieko – kolostrum?

hotových protilátok
Obr. Gdakaska z Pixbay

Lebo okrem vitamínov, minerálov, stopových prvkov a dôležitých bielkovín pre rast dieťaťa, obsahuje vo väčšom množstve látky, ktoré ho chránia pred infekčnými chorobami.  

Imunologicky aktívnymi látkami v materskom mlieku sú protilátkové imunoglobulíny, ktoré dokážu rozpoznať a vychytávať rôzne vírusy a baktérie, ktoré spôsobujú napr. infekcie dýchacích ciest  a tráviaceho traktu. Ďalšími látkami sú laktoferín a lyzozým, ktoré poškodzujú stenu nebezpečných baktérií. Navyše vychytávajú v krvi železo, ktoré potom chýba baktériám a vírusom pri ich rozmnožovaní. Materské mlieko je bohaté aj na aminokyselinu prolín, ktorá prispieva k celkovej imunitnej ochrane a harmonizácii imunitného systému a rastové faktory, ktoré podporujú rast a obnovu tkanív. Je to imunologicky aktívny „kokteil“, stvorený prírodou na ochranu tých najmenších.

Kedy je vhodná pomoc kolostra?

Zjednodušenie by sa dalo povedať, že všade tam, kde potrebujeme podporiť protiinfekčné, protizápalové a hojivé procesy v organizme. Práve teraz v čase koronavírusovej pandémie je vhodné podporiť imunitný systém a chrániť sa preventívne.

Špecifické je jeho pôsobenie na črevá, kde napomáha udržovať integritu črevnej sliznice, prirodzenú črevnú mikroflóru a tiež správne trávenie a  vstrebávanie živín. Pomáha nastoliť normálnu frekvenciu a tvar stolice. V populácii je veľa ľudí, ktorí trpia rôznymi poruchami črevnej integrity, čo sa môže prejavovať napr. syndrómom presakujúceho a zapáleného  čreva, častou a zle formovanou stolicou, alebo naopak nepravidelnou a zriedkavou stolicu. Je všeobecne známe, že stav našich čriev má veľký vplyv na celkový zdravotný stav nášho organizmu.

Kde získať kolostrum pre liečebné účely?

Vedci zistili, že kravské, inak nazývané tiež bovínne kolostrum, je takmer identické s ľudským. Má však 4-krát vyššiu koncentráciu imunitných látok, ktoré majú vysokú protiinfekčnú aktivitu. Kolostrum patrí medzi najviac preskúmané funkčné potraviny (doplnky výživy) a jeho priaznivé účinky boli potvrdené v mnohých odborných štúdiách.

Lipozomálne kolostrum zabezpečuje najlepšie vstrebávanie

hotových protilátok

V slovenských lekárňach je možnosť zakúpiť si lipozomálne kolostrum pod názvom COLENTER LD®. Ide o prípravok ktorý je pripravovaný z prvého mlieka kráv chovaných s najvyšším hodnotením kvality mliekarní v USA a na novom Zélande. Spracováva sa šetrne, pričom obsah účinných látok je kontrolovaný viacerými špecifickými a vysoko odbornými metódami, čo zaručuje prípravku vysokú kvalitu. Lipozomálna technológia patrí medzi moderné a náročné farmaceutické technológie, ktorá však zaručuje veľa výhod pre spotrebiteľa. Vďaka obaleniu účinných látok vrstvou prírodných fosfolipidov dochádza  k ich výrazne vyššiemu vstrebávaniu do krvi a ich ochrane pri prechode žalúdkom.

Využite dokonalý recept prírody a výhody modernej technológie pre vaše zdravie.

Článok pripravila odborná redakcia Edukafarm