Intímny život v tehotenstve: Aj vám to viac chutí?

Nie všetky zmeny v tehotenstve sú nepríjemné. Mnohé z nás prekvapí väčšia chuť na milostné hry. Sú na to jasné dôvody.

V tehotenstve bez komplikácií nemusíme mať obavy, že by pravidelný milostný život s partnerom ublížil plodu alebo nám samotným. Zvyčajne majú väčšie obavy muži ako my, pretože im je zvláštne milovať sa s tehotnou ženou. Nie je na tom však nič zlé, práve naopak. Väčšina žien počas celého tehotenstva pociťuje intenzívnejšie vzrušenie ako obvykle. Samozrejme, ak trpíme silnými nevoľnosťami či inými komplikáciami, bolesťami hlavy, nespavosťou, chuť na milostné hry mať nebudeme.

intímny život v tehotenstve
https://www.shutterstock.com

Prečo u tehotných rastie sexappeal?

Telo tehotnej ženy vytvára kokteil hormónov, ktorý spôsobuje zvýšenú sexuálnu túžbu. Rastie hladina estrogénu, progesterónu, testosterónu a kortizolu. Tieto hormóny sú zodpovedné za sexuálne vzrušenie, vyššiu kvalitu milostného zážitku i intenzívnejšie citové prepojenie s partnerom.

Tehotenské hormóny sa v priebehu tehotenstva menia. Na konci tehotenstva výrazne rastie hladina oxytocínu, hormónu lásky a dobrých pocitov. Je to ten istý hormón, ktorý po pôrode vyvoláva pocit miernej eufórie. Preto na konci tehotenstva cítime veľkú túžbu po kontakte s partnerom a „hniezdenie“.

Mohlo by vás zaujímať

milostné hry počas tehotenstva

Milostné hry počas tehotenstva: Čo o nich treba vedieť?

Debaty o milostných hrách v tehotenstve boli kedysi považované za absolútne tabu. Je načase prestať predstierať, že telo v tomto období nerobí nič iné, iba vyživuje dieťa. Naopak, … Čítaj ďaľej

Zvýšená citlivosť

Ďalším dôvodom, prečo si lepšie vychutnáme intímnosti je výrazné prekrvenie v panvovej oblasti, ktorým sa zvyšuje aj citlivosť. Najintenzívnejšie zmeny pocítime počas druhého trimestra. Vtedy sa výrazne zvýši objem krvi v našom tele a intímne partie sú veľmi citlivé. Výsledkom je ľahšie a silnejšie vyvrcholenie. Nezabúdajme na to, že aj vďaka intímnostiam sa posilňuje putom medzi nami a partnerom, čo je v tehotenstve i po ňom mimoriadne dôležité pre súlad a pohodlie celej rodinky. Navyše, odborníci potvrdzujú, že keď je vaše emocionálne spojenie intenzívnejšie, je intenzívnejšie aj prežívanie fyzického kontaktu.

Aj prsia sú citlivejšie

Niektoré z nás pociťujú v tehotenstve veľmi nepríjemne citlivé bradavky, iné si to užívajú. Ak vám dotyky bradaviek robia v tomto období dobre, využite ich pri intímnych hrách.

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach