Ľúbostné hry v tehotenstve

Časť tehotných žien túži len po nežnosti a láske. Iné práve naopak, otvorene, s veľkou chuťou vychutnávajú manželský život. Premena ženského tela, zmena hormonálnych činností v tele ženy, zvyknutie si na novú životnú úlohu, to všetko vo veľkej miere vplýva na vzťah dvojice očakávajúcej dieťatko.

Ľúbostné hry v tehotenstve
Ľúbostné hry v tehotenstve

Podľa výskumov, až tretina manželov radšej volí spánok a približne taká istá časť sa vyhýba sexuálnemu aktu. Mnohým ženám prekáža ich zmenená postava, veľké bruško považujú za nepríťažlivé, a preto sa neradi ukazujú nahé pred svojou polovičkou. Samozrejme, kto sa nevie slobodne oddať novým pocitom, nemá sa rád vo svojej novej forme a prežíva svoje tehotenstvo, ako stratu ženskej príťažlivosti, nie je ani schopný sex vychutnávať. Aj mužov vie odradiť odmietavosťou vyžarujúca žena, ktorá si zakrýva svoje zväčšujúce sa bruško.

V prvých troch mesiacoch sú nevoľnosť a ospalosť častými javmi. Niet divu, že sa budúca mamička túži čo najskôr uložiť do postele, ale nie z dôvodu sexu, ale v nádeji na dobrý spánok. Druhá tretina gravidity prináša pocit šťastia. Mučiace ťažkosti sa skončia a bruško ešte nie je také veľké, aby spôsobovalo nepríjemnosti. V tomto období sa najčastejšie vráti starý sexuálny apetít a kľudne sa môže zvýšiť.

Postaví sa medzi nás dieťa?

Ku koncu tehotenstva sa bruško môže stať čoraz viac zavadzajúcejším. „Postaví sa medzi nás dieťa?“, pýtajú sa vystrašene mnohé páry. Ak sa vôbec takáto otázka vynorí, je dobré, ak sa aj nahlas vysloví. Manželské páry zbližuje, ak sa o svoje myšlienky podelia. Hoci aj o tom, že pri milovaní doteraz zaužívaná poloha môže byť nepríjemná, alebo že je veľmi ťažké byť naraz aj rodičom aj milencom.

Neopodstatnené obavy

V živote muža príchod dieťatka znamená o niečo menšie zmeny. Telesné symptómy ťarchavosti ťažia ženu a muži s radosťou, možno i so štipkou strachu, sledujú stále sa zväčšujúce bruško drahej polovičky. Veľkú časť budúcich otcov neovplyvňuje meniaca sa figúra ich manželky, majú ju radi a túžia po nej tak ako predtým. Flexibilne spĺňajú jej želania a sú ochotní skúšať nové polohy. A tak sa manželský život dvojice naozaj obohacuje. Podľa výskumov je málo takých oteckov‚ ktorí sú príliš bojazliví a radšej sa stanú pasívnymi v manželských povinnostiach. Strach ku koncu ťarchavosti u nich veľmi narastie, boja sa toho, že by dieťatku ublížili. Avšak takéto obavy nemajú žiadne opodstatnenie. Len sa zamyslite, čo všetko chráni plod pred vonkajším svetom. Brušné svalstvo, maternica, plodová voda…. Takže nie je dôvod na strach.

Vyvarujme sa sexuálneho aktu, ak

⛔ sa placente nachádza blízko ku krčku maternice, v dolnej časti maternice. V takomto prípade sexuálny styk môže vyvolať krvácanie.

⛔  už rodička v minulosti mala predčasný pôrod kvôli skorým bolestiam.

Na záver už len jedno – robte ako cítite, bábätkám koniec koncov nevadí, ak sa ich rodičia majú radi.