Nový spôsob zistenia pohlavia bábätka: Podľa tvaru lebky!

Podľa tvaru lebky môžeme zistiť pohlavie dieťaťa sami, a už v 12. týždni

Stačí, keď si zoberieme vytlačený záber z ultrazvuku v dvanástom týždni tehotenstva a už vtedy údajne vidno, že je bábätko dievčatko alebo chlapec! Ako? Podľa tvaru lebky !

Podľa tvaru lebky

Kedy lekári potvrdia pohlavie plodu?

Väčšina rodičov sa dozvie pohlavie svojho dieťaťa až pri veľkom ultrazvuku v dvadsiatom týždni tehotenstva – vtedy je len veľmi malé riziko, že by výsledok bol nesprávny, nakoniec uvidíte ho aj vy, i keď niektoré bábätká sa vedia veľmi dobre skrývať. Inou možnosťou je zistenie pohlavia pri NIFTY ale Trisomy testoch, ktoré je stopercentné. Stopercentný výsledok dosiahnete aj pri amniocentéze. Samozrejme, je nezmysel dávať si ju robiť len kvôli zisteniu pohlavia.

Rozdiely v tvare lebky

Veľmi zaujímavou a zábavnou, nie úplne vedeckou formou zisťovania pohlavia dieťaťa je podľa tvaru lebky. Táto teória má vysokú, mieru presnosti, pretože medzi mužmi a ženami existuje už v druhom trimestri rozdiel v niektorých rozmeroch lebky.

Mohlo by vás zaujímať

dievčatko alebo chlapca

Chlapec alebo dievča?

Pohlavie dieťaťa prezradí jednoduchý krvný test! Niektoré mamičky sa netrápia tým, či nosia v brušku chlapčeka alebo dievčatko a s chystaním výbavičky si dávajú načas, ale mnohé z nás … Čítaj ďaľej

Ako funguje táto teória?

Už lebka mužského plodu má niekoľko čŕt, ktoré sú odlišné v prípade dievčatka. V prvom rade je to hranatá spodná čeľusť – dievčatá mávajú špicatú alebo zaoblenú. Zaoblenú čeľusť majú dievčatá aj v časti, kde čeľusť končí – teda v oblasti pod uchom. Chlapci majú ostrejšie rezanú čeľusť aj na tomto mieste. Dievčatká majú ostrejšie klenuté očné otvory v hornej časti ako chlapci, ktorí majú okrúhle očné otvory. Lícna kosť je výraznejšia u chlapca ako u dievčaťa. Čelo chlapčeka je viac šikmé a nižšie ako u dievčaťa.

Zhrnuté a podčiarknuté

Dievčatá majú tendenciu mať menšiu okrúhlejšiu lebku, chlapci majú výraznejšie hranaté čeľuste, šikmejšie a ostrejšie čelo, menej ostré očné otvory. I keď naše zistenie nebude stopercentné a potvrdené lekármi, 92 percent z mamičiek, ktoré túto metódu vyskúšali tvrdí, že sa do pohlavia svojho potomka trafili. Za pokus to stojí, stačí si zobrať lupu a najaktuálnejší výsledok ultrazvuku!

Foto: stock.adobe.com