Šťavičky pre mamičky

Tehotné ženy aj dojčiace matky potrebujú viac vitamínov a minerálov, aké im dokáže poskytnúť bežná strava!

Spoliehať sa na to, že bežný spôsob stravovania, za predpokladu, že zjeme aj nejakú tú zeleninku a ovocie, je dostačujúci na to, aby sme boli zdraví, by sa nám nemuselo vyplatiť. A je na to hneď niekoľko dôvodov…

mamičky
https://www.shutterstock.com

Po prvé, nie každý si dokáže zostaviť svoj jedálniček tak, aby v ňom boli zastúpené všetky dôležité živiny, ktoré organizmus potrebuje. Nehovoriac už o tom, že ak by sme to aj vedeli, nie vždy sa prinútime, aby sme všetky tie zdravé veci jedli!

Po druhé, ovocie a zelenina v súčasnosti nemusia vždy obsahovať tak veľa vitamínov a minerálov ako by sme si mysleli – dôvodom môže byť znečistené ovzdušie, dlhá a náročná preprava, ale aj konzervačné látky, ktorými sú ošetrené, aby vydržali čo najdlhšie v čerstvom vzhľade, a to nielen pri preprave, ale aj na pultoch obchodov.

No a po tretie, v niektorých obdobiach života alebo v rôznych situáciách jednoducho býva spotreba vitamínov, minerálov a iných dôležitých živín vyššia ako za bežných okolností. Napríklad v tehotenstve, pri dospievaní, v menopauze, pri niektorých ochoreniach, rekonvalescencii, či pri športe.

A keďže zdravie budúcich i dojčiacich mamičiek je mimoriadne dôležité, mali by sme dbať nielen o to, aby ich jedálniček bol zdravý, vyvážený a pestrý, ale aj o to, aby užívali tie správne doplnky výživy. Jednoducho preto, aby v tomto krásnom, ale náročnom životnom období dostali všetko cenné a potrebné, čo si ich organizmus žiada.

Čo všetko dokážu zdravé šťavičky pre budúce aj dojčiace mamičky?

V tehotenstve, aj potom, keď sa dieťatko narodí a v čase dojčenia, má ženský organizmus zvýšenú potrebu železa.Železo v tele plní životne dôležité úlohy: podporuje normálnu tvorbu červených krviniek  a hemoglobínu, zabezpečuje transport kyslíka v tele, podporuje imunitný systém a prispieva k normálnej výmene energie. Samotné telo si však dostatok železa nedokáže vytvoriť,  preto je potrebné dopĺňať jeho nedostatok prostredníctvom potravín a toho, čo vypijeme. V tejto súvislosti je potrebné zdôrazniť, že  denný príjem železa zabezpečený hoci pestrou a vyváženou stravou, je zriedkakedy viac ako 15 mg.  V tehotenstve je potreba železa ešte zdvojnásobená – 30 mg. Neskôr príde na rad dojčenie, čo ešte znásobuje potrebu železa pre zachovanie zdravia matky, ale aj zdravého vývinu dieťaťa.

mamičky

Náš tip pre zdravie budúcej mamičky:

Rotbäckchen MAMA EISEN+  450 ml

Výživový doplnok so železom a vitamínom C, ktorý špecificky pokrýva zvýšenú potrebu železa počas tehotenstva a laktácie.

 • S dobre dostupným glukonátom železa (II) a vitamínom C, podporujúcim vstrebávanie
 • Ľahko stráviteľný  s lahodnou jahodovou chuťou
 • Bez prídavku konzervačných látok, farbív, sladidiel a aróm, okysľujúcich zložiek  a zahusťovadiel.
 • Bez obsahu alkoholu, bez lepku, bez laktózy
 • S praktickým dávkovačom
 • VEGAN

Zloženie:  Šťava z bieleho hrozna, jahodová dreň (20%), aróniová šťava,  hroznový cukor, bazová šťava,  ostružinová šťava, glukonát železnatý, vitamín C.

Nutričné informáciepre dennú dávku (30 ml)% referenčného množstva *
Železo5 mg36%
Vitamín C22 mg28%
*Podiel referenčného množstva pre dospelých podľa Európskej únie (NRV)

Dávkovacie odporúčanie pre tehotné ženy a dojčiace matky:

Tehotenstvo : 3x denne 30 ml / Dojčenie: 2x denne 15 ml

Náš tip pre zdravie dojčiacej mamičky:

Šťava na podporu dojčenia

mamičky

Dojčenie je najlepšou výživou pre dojčatá, preto je najoptimálnejšie, ak je dieťa výlučne dojčené.  Materské mlieko je vtedy jediným zdrojom potravy, živín a potrebných minerálov a vitamínov. Je preto veľmi dôležité, aby všetky podstatné živiny boli v materskom mlieku zahrnuté v dostatočnom množstve.

Rotbäckchen MAMA Šťava na podporu dojčenia  450 ml

Ovocná šťava na podporu dojčenia s anízom, feniklom a rascou s obsahom vitamínov a minerálov pomáha pokryť zvýšenú potrebu dôležitých vitamínov a minerálov.

 • Železo prispieva k normálnej tvorbe krvi
 • Vitamín C zlepšuje vstrebávanie železa
 • Vitamín B12 pomáha znižovať únavu a vyčerpanie
 • Jód podporuje normálne fungovanie štítnej žľazy
 • Zinok prispieva k udržaniu normálneho stavu kože, vlasov a nechtov.
 • Zvyšuje tiež vstrebávanie vitamínu C potrebného pre optimálne fungovanie imunitného systému.

Zloženie:

jablková šťava, šťava z červeného hrozna, anízovo-feniklovo-rascový čaj 20 % (voda, aníz 0,9 %, fenikel 0,5 %, rasca 0,2 %), aróniová šťava, bazová šťava, železo(II) glukonát, vitamín C, vitamín B12, jodid draselný, glukonát zinočnatý. Pre podporu dojčenia je odporúčaná denná dávka 200 ml.

Tak čo na to poviete? Môže byť starostlivosť o zdravie mamičiek ešte lepšia a jednoduchšia?

Rotbäckchen MAMA EISEN+  450 ml a Rotbäckchen MAMA Šťava na podporu dojčenia  450 ml sú pre vás tou správnou voľbou!