Blíženci na mesiac máj

Milí čitatelia,

a opäť tu máme máj. Mesiac, ktorý mnohé poetické duše považujú za najkrajší a najrozkvitnutejší v roku… Krásny však môže byť každý mesiac, keď prežívame pekné chvíle, s tými, ktorých máme radi a keď nám je spolu fajn. Nehovoriac o tom, že v posledných rokoch býva v plnom kvete už apríl, takže rozkvitnuté čerešne v tomto čase u nás nájdeme iba vo vyšších zemepisných výškach… Navyše, tohtoročný máj je úplne odlišný od tých predchádzajúcich, iný od tých, čo sme prežívali my, iný od tých, čo prežívali naši rodičia…   „Nevstúpiš dvakrát do tej istej rieky“ – povedal kedysi pradávno Herakleitos, slávny filozof z Efezu a tak sa zdá, že jeho múdre slová nestratili dodnes nič zo svojej výstižnosti. Tie isté veci a okamihy zažívame úplne ináč. Tak, ako sa to len za súčasných podmienok dá…

Príroda síce rozkvitla a naplno sa prebrala k životu, ale mnohých z nás hrozba hrozného vírusu doslova prevalcovala a prevrátila zaužívaný život naruby.

Veci, ktoré boli také samozrejmé, už vôbec samozrejmé nie sú a to, čo by sme ešte pred pár mesiacmi považovali za sci-fi, naplno prežívame. Napriek všetkému, mali by sme sa snažiť aj v tomto čase zbytočne nepremrhať vzácne šance a urobiť niečo krásne pre tých, ktorých ľúbime. Veď máj, ale ani ľudský život, nie je iba o sladkej romantike pod čerešňou, ale o tom, aby sme jeden druhému dávali najavo, že láska a ľudské teplo nie sú len prázdnymi slovami.

Nezabudnime teda vnímať krásy sveta a života, ktoré sa nám ponúkajú a v ktorých môžeme nájsť veľa potešenia. A naučme sa každý deň urobiť niečo, čím potešíme svojich blízkych. Všímajme si ich signály a pocity, ktoré ku nám vysielajú. Dávajme si pozor na svoje zdravie, ale nedovoľme panike, aby nás ovládla! Aby sa nestalo, že zo samého strachu zhynieme na nedostatok lásky…!

Želám Vám všetkým veľa zdravia, lásky a lepšie časy.

Vaša Jasmína

Mesačný horoskop: Blíženci na mesiac máj

Láska a vzťahy:

Blíženci, aj pre Vás by máj mal byť dobrým mesiacom. Samozrejme, za predpokladu, že si to sami nepokazíte a že budete brať do úvahy dobre mienené rady. Rady o tom, čo by ste robiť nemali. Tak teda predovšetkým by ste sa nemali zbytočne obzerať za minulosťou. Najmä na to, ak sa ku vám niekto zachoval nepekne.

To nie je dobrá investícia do budúcnosti a nepridá to ani na nálade a pohode. Ste stále v strehu, ako zvieratko, ktoré sa bojí, že sa stane korisťou, alebo samo číha na nejakú korisť. Chce to trochu uvoľnenia a život bude hneď radostnejší!

Nerobte z komára somára a užívajte si to, čo život prináša. Napríklad myslite na to, že prvá časť mája je ako stvorená pre lásku. Urobte si so svojím partnerom nejaký pekný výlet, alebo naplánujte spoločne niečo pekné a príjemné. Nezadaným sa črtajú skvelé šance na mimoriadne zaujímavé zoznámenie. Využite teda tento skvelý čas. Zvyšok mája už taký priaznivý nemusí byť!

Do vášho života totiž môžu zasiahnuť nejaké udalosti, ktorých riešenie nemusí byť celkom vo vašej moci. Ale dobrá správa je, že posledné májové dni zase budú žičiť láske… Môže sa dokonca stať, že aj niektoré dlhoročné priateľstvá zmenia svoju kvalitu a prerastú do lásky.

Kariéra a financie:

Vyzerá to tak, že začiatkom mesiaca sa veľmi nebudete vedieť sústrediť na prácu. Akoby vás niečo neustále rušilo a odvádzalo pozornosť. Ale potom sa situácia upraví a vy začnete podávať dobré výkony. Nie sú vylúčené ani pracovné cesty, ktoré súvisia s kariérnym postupom. S peniazmi narábajte opatrne. Rozmyslite si, na čo ich vynaložíte. Okolo polovice mesiaca vás čakajú výdavky, ktoré môžu súvisieť s vašimi novými aktivitami.

Zdravie:

Tí, ktorí už v minulých mesiacoch urobili rozhodné kroky k tomu, aby ozdravili svoj jedálniček, začnú konečne ochutnávať sladké ovocie svojho snaženia. Konečne sa začnete cítiť a budete vyzerať lepšie.  Skúste ešte pridať aj trochu cvičenia, ktoré posilní vaše svalstvo a zlepší kondičku.

Blíženci na mesiac máj – malá veštba:

Máj bude pre väčšinu Blížencov mesiacom, počas ktorého budú musieť riešiť najmä vzťahy. Predovšetkým vtedy, ak sa dostali do určitej fázy krízy. Hrozia aj zvady a hádky, ktorým by ste sa mali radšej vyhýbať a tomu, aby ste vy sami boli ich iniciátormi. Nemuselo by to priniesť nič dobré. V prípade, že sa už dlhší čas vo vzťahu trápite, možno by bolo lepšie pouvažovať nad tým, či by ho nebolo lepšie ukončiť.

znamenieBlíženci

Blíženec sľúbi v posteli hocičo

Blíženec rád býva zaľúbený, ale má rád aj nezávislosť. Do ľúbostného dobrodružstva síce vloží celú svoju dušu, no jeho citový náboj rýchlo vyprchá. Muž Blíženec…...

Blíženci milujú fantáziu

Blížencov priťahujú partneri, ktorých môžu objavovať a skúmať. Ak si ich chcete získať, nechajte ich hovoriť – rozhovor s nimi je poučný a zábavný. Začnete…...

Láska Blíženci

Ľudia narodení v znamení Blížencov nemajú veľký zmysel pre stále a verné vzťahy. Objekty svojej lásky dokážu rýchlo a často meniť a neraz tým spôsobujú…...

Manželstvá Blížencov

Blíženci takmer vžy milujú dvoch ľudí naraz a neradi sa medzi nimi rozhodujú. Napriek tomu môžu vytvoriť harmonické manželstvo, a to najlepšie s človekom, ktorého…...

Blíženci (21. máj – 21. jún)

Vládnucou planétou tohto mužského znamenia je Merkúr. Blížencov zo živlov priťahuje vzduch. Povahovo patria k večne nepokojným až rozdvojeným sangvinikom. I keď sú húževnatí, na druhej strane…...