Ernest

Meno Ernest má nemecký pôvod a v preklade znamená čestný, rozhodný, horlivý. Títo muži majú pokojnú,  flegmatickú povahu a máločo ich dokáže vyviesť z miery. Sú to rodení diplomati, milí, uhladení a usmievaví, vždy a v každej situácii sa dokážu ovládať.

Ernest

Niekedy sú až príliš citliví a jemní. Sú to introverti, ich vnútorný svet je pre nich dôležitejší ako skutočné dianie v ich okolí. Ernestovia neznášajú zhon, ani ľudí, ktorí  sa vyvyšujú,  sami neradi na seba upozorňujú  a netúžia sa za každú cenu zviditeľniť. Majú silný zmysel pre iných a veľmi si vážia verné a oddané priateľstvo.  Sú veľmi kamarátski a nezištní, no v citovom živote nie sú dostatočne reálni.

Často si vysnívajú svoju veľkú lásku, v skutočnosti sa im však nedarí ju ozajstne naplniť. Ernestovia radi robia viacero vecí naraz. Aj keď vždy pracujú svojím nenáhlivým tempom, sú v zamestnaní veľmi schopní a úspešní. Sú nesmierne tvoriví, majú hlbokú analytickú inteligenciu a mimoriadnu obrazotvornosť a intuíciu. Vedia veci vycítiť, odhadnúť ľudí a ich zámery. Priťahujú ich najmä slobodné povolania, kde si sami môžu  manažovať svoj čas.

Často sú to talentovaní umelci, ktorí popri umení vyštudovali  aj ďalšie povolanie. Súčasne sa tak venujú napríklad medicíne a výtvarnému umeniu,  alebo sú z nich úspešní advokáti a zároveň schopní  hudobníci.   Nositelia tohto mena sú  veľmi šarmantní a elegantní muži s dokonalým vkusom, ktorí si mimoriadne potrpia na svoje oblečenie a výzor. Ovplyvňuje ich planéta Venuša a Slnko, ich obľúbené farby sú modrozelená, biela a žltá.