Býk (21. apríl – 20. máj)

Od: Henrieta Karabova
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Vládcom tohto ženského znamenia je Venuša. Býk má zmysel pre prirodzenosť a inštinkty a ako živel ho priťahuje Zem. Flegmatická povaha podporuje vzťah k umeniu a prírode, ale žiaľ, aj zavalitú postavu a obezitu. Ľudia, narodení v znamení býka malú nízke čelo, krátky nos, milé veľké oči, priateľský a dobrosrdečný pohľad. Ich flegmatickosť je vidno aj na držaní tela a chôdzi – sú pomalí, pokojní, ak ich však niekto nahnevá, dokážu vybuchnúť, aj zaútočiť. Pôsobia odmerane, ale je to do veľkej miery spôsobené ich plachosťou. Nemajú zmysel pre novoty. V prípade, že sa zdravo stravujú a športujú, sú veľmi atraktívni.

BýkPovaha:

Ako sme spomínali v úvode, Býk je flegmatik. Vďaka vplyvu Venuše je nenáročný, pokojný a trpezlivý, zvyčajne aj duševne vyrovnaný. Na druhej strane, Býci veľmi túžia po láske a po pohodlnosti. Našťastie, majú vyvinutý zmysel pre povinnosť, a tak sú považovaní za pracovitých. Vedia, že pohodlie si musia najprv odpracovať. Keďže sú plachí a uzatvorení, ťažko nadväzujú nové priateľstvá – niekedy môžu byť z tohto dôvodu mylne považovaní za neúprimných a namyslených. Ak ich dlhšie dráždime a provokujeme, môžu nás prekvapiť náhlym výbuchom hnevu. Upokoja sa ťažko a dlhšie to trvá. Majú vecné a kritické myslenie, nie sú rojkovia. Sú šetrní, ochotní pomáhať ľuďom, prehnane húževnatí, pedantní a vytrvalí.

Práca:

Ľudia narodení v tomto znamení neznášajú námahu a manuálny prácu, niekedy sa im nechce ani premýšľať. V zamestnaní sú však presní a snaživí, ale nemajú z práce skutočnú radosť. Sú spoľahliví a zvyčajne aj nezištní, úlohy nadriadených plnia včas a dobre. problém nastane vtedy, ak sa do ich práce zavádzajú nejaké novinky. Tie neznášajú. Najlepšie sa im pracuje po starom, i keď je to ťažkopádne. Majú vrodenú túžbu po peniazoch, lebo tie predstavujú pohodlie, a to je ich životným cieľom. Niekedy sa to môže zvrtnúť na prospechárstvo a egoizmus. Uplatnia sa najmä ako poľnohospodári a súkromní podnikatelia v oblasti umenia.

Zdravie:

Vďaka obľube v pohodlí sa nikdy priveľmi nevyčerpajú, ale veľmi radi jedia a trpia chronickým nedostatkom pohybu, z čoho vyplývajú srdcovo-cievne ťažkosti, metabolické poruchy, bolesti krížov. Sú náchylní na prechladnutie a na zápal v oblasti horných dýchacích ciest. Dôležitá je striedmosť v stravovaní a pohyb – vtedy môže Býk byť veľmi silný a zdravý.

❤️Najobľúbenejšie drahokamy – zafír, smaragd, tyrkys, perla, achát

❤️Najobľúbenejšia farba – zelená

❤️Najobľúbenejšie z prírody – lúčne kvety, čerešňa, hruška, býk, srnky, ovce, vtáky

❤️Najobľúbenejšie predmety a koníčky – umelecké skvosty, ozdobné predmety, meď, zlato

❤️Najšťastnejší deň – piatok

❤️Nešťastný deň – streda alebo nedeľa

❤️Osobnosti, narodené v tomto znamení: Audrey Hepburnová, William Shakespeare, Sigmund Freud, Martin Kukučín, Mária Terézia, Honoré de Balzac

znamenieBýk

Býk (21. apríl – 20. máj)

Manželstvá Býkov

Láska Býk

Spoľahlivý Býk

Býk je vytrvalý

womangalérie VŠETKY