Kozorožec na mesiac máj

Od: Henrieta Karabova
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Milí čitatelia,

prichádza krásny mesiac máj, ktorý je v znamení lásky. V starej pohanskej kultúre posledná aprílová noc, čiže 30. apríl, bol zasvätený sviatku Beltane. Znamená to, že mladý boh vstupuje do stavu mužnosti a podnietený činnými energiami prírody, zatúži po bohyni. Zamilujú sa do seba, ležia v tráve a medzi kvetmi sa spoja… Bohyňa je bohom oplodnená a podľa starej wiccanskej tradície, sa pri rituáloch oslavuje symbol jej plodnosti. Kvetiny a zeleň symbolizujú bohyňu, máj (v tomto prípade farebnými stuhami ozdobený strom, ktorý slobodní mládenci v predvečer prvého mája stavali pod obloky svojim vyvoleným, slobodným dievčatám ) zasa boha, Beltane označuje návrat vitality, vášne a dovŕšenie nádejí. Taktiež táto noc je označená ako Valpurgina noc čarodejníc J A pretože v každej z nás je kúsok čarodejky, ku každému znameniu Vám pridáme jeden kameň a pripíšeme aj to, ktorému bohu alebo bohyni prináležal už v starej pohanskej kultúre. Vyskúšajte a môže Vám to priniesť šťastie a splnenie Vašich prianí. Tak nech sa stane…! 😘

Vaša Katarína

Kozorožec na mesiac májKozorožec

Láska a vzťahy:

Nezadaní Kozorožci, snívate o dokonalej láske, ale možno nemáte na ňu čas. Pracovné aktivity, spoločenské udalosti a vaše presúvanie sa z miesta na miesto vám v letnom období dožičia len krátke lásky, známosti a flirty. Ale vy ste veľmi silná osobnosť a vo svojom vnútri viete, že toto je len most, ktorý vás dovedie k tej dokonalej osobe, ktorú ste si vysnívali, s ktorou v harmónii a pohode strávite aj život. Tá pravá láska vás už možno môže čakať v druhej polovici roka niekde na cestách… 🙂

Zadaní Kozorožci, ak máte v partnerských vzťahoch dusno a stále počúvate, čo by ste mali a museli, skúste partnerovi na rovinu vysvetliť, že potrebujete čas a toto správanie vás môže dohnať len k úteku. Viete byť milujúci partner a rodič, ale vaša polovička musí pochopiť, že potrebujete určitú formu slobody, ktorú nezneužijete.

Kariéra a financie:

V pracovnej a kariérnej oblasti sa môžu vytvoriť komplikované situácie, ktoré budete musieť riešiť nielen ako odborník, ale aj ako dobrý psychológ. Keď sa vám podarí znova nastaviť starý režim, môžete čakať už pokojné a stabilné, finančne uspokojujúce obdobie.

Zdravie:

Chráňte si oči pred prudkým slnkom, pozor na slzenie a rôzne alergie. Ak sa prejavia tieto symptómy, odporúčam výplach kamilkovým odvarom.

Wiccanske kamene bohov a bohýň:

Tomuto znameniu vládne bohyňa Afrodita  a z kameňov kamenná soľ. Môžete si ho kúpiť ako šperk, alebo nosiť pri sebe vo vrecúšku. Môžete ho však mať aj na nočnom stolíku, pod vankúšom, či na pracovnom stole.

znamenieKozorožec

Kozorožec (22. december – 20. január)

Manželstvá Kozorožcov

Láska Kozorožec

Ambiciózny a tvrdý Kozorožec

Sebavedomý Kozorožec

womangalérie VŠETKY