Strelec (23. november – 21. december)

Od: Henrieta Karabova
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Vládnucou planétou Strelcov je Jupiter, a preto ide o mužské znamenie s výraznou túžbou po nezávislosti. Živlom tohto znamenia je oheň. Typologicky majú ľudia, narodení v tomto znamení výrazné vodcovské schopnosti, na svet sa snažia pozerať z lepšej stránky, i keď sú cholerici. Postavu majú zvyčajne peknú, štíhlu, pri komunikácii sa pozerajú priamo do očí. V každom vidia len dobré vlastnosti, neznášajú spory a hádky. Ľahko sa síce rozčúlia, ale hnev ich aj rýchlo prejde. Sú úprimní, čulí, veselí a podnikaví. Majú idealistické, etické, filozofické, rozumné – v prvom rade však slobodné myslenie, otvorené pre všetko pekné a dobré.

Povaha:
Sú to optimisti, ktorí nepoznajú prekážky, ani váhavosť. Navonok sú pokojní, vo vnútri však niekedy až priveľmi citliví. Otvorene priznajú to, čo sa im nepáči, čím občas niekoho nezámerne zrania. Radi cestujú, snívajú o dobrodružstvách, ale neznesú obmedzovanie. Preto sú dosť často bez partnerov alebo žijú vo voľnom zväzku. Veľmi radi druhých obdarúvajú, sú dobromyseľní a spravodliví. Ich životným cieľom je nájsť krásu a harmóniu života.

Práca:
Uspokojí ich nezáväzná práca, napríklad v prírode. Zamestnania často menia, pretože stále hľadajú to pravé uplatnenie a myslia si, že ich ešte len niekde čaká. Radi cestujú, zmysel pre spravodlivosť ich môže dohnať k právnictvu, ochrane slabších, k práci v polícii, armáde, či charite. Keďže ich lákajú záhady ľudskej existencie, nájdeme medzi nimi aj mysliteľov a filozofov, dokonca aj mystikov. Muži sa uplatnia aj ako politici, redaktori, športovci a geografi, ženy tiež lákajú podobné „mužské“ profesie, takže ich tiež môžeme nájsť v armáde, polícii ale sú tiež dobrými učiteľkami, či sociálnymi pracovníčkami.

Zdravie:
Vďaka svojmu zdravému optimizmu sa aj veľmi rýchlo uzdravujú. Keby dokázali žiť s mierou a rozumne, dožívali by sa dlhého života – lenže prahnú po dobrodružstve, a to je často spojené s nezdravými návykmi. Často dokonca priam vyhľadávajú nebezpečenstvo. Najcitlivejšími časťami ich tela sú bedrá, stehná, kríže. Pozor na zápal sedacieho nervu, reumatické bolesti a na zneužívanie liekov. Citlivým orgánom Strelcov je aj pečeň, ďalej svalstvo vrátane srdca, pohybové ústrojenstvo, nervová sústava.

Najobľúbenejšie drahokamy – ametyst, tyrkys, tmavomodrý zafír

Najobľúbenejšie farby – purpurová, tmavomodrá

Najobľúbenejšie z prírody – jaseň, jelene a srnky, pávy, kone, slony,

Najobľúbenejšie predmety a koníčky – príroda, život na dedine, drevo, starožitné predmety, filozofia, náboženstvá, medicína, právo

Najšťastnejší deň – štvrtok

Nešťastný deň – utorok

 

Osobnosti, narodené v tomto znamení: Nero, Frank Sinatra, Mark Twain, Ludwig van Beethoven, Edith Piaf, Woody Allen, Robert Koch

znamenieStrelec

Strelec (23. november – 21. december)

Manželstvá Strelcov

Láska Strelec

Vášnivý Strelec

Zvedavý a prelietavý Strelec

womangalérie VŠETKY