Tatiana

Od: Jana Vančová
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Toto ženské meno sa k nám dostalo z Ruska a Ukrajiny, kde je dodnes veľmi populárne. Jeho pôvod nie je celkom jasný. Niektoré teórie udávajú, že pochádza z oblasti blízkeho východu, z nejakého zaniknutého jazyka, odkiaľ sa dostalo do Grécka a latinsky hovoriacich zemí.

Tatiana

V gréčtine znamená ustanovovať, rozdeľovať. Ženy s týmto menom majú v sebe množstvo energie a svojím pozitívnym prístupom  inšpirujú ľudí okolo seba. Sú veľmi optimisticky založené, pôvabné, veselé a bezprostredné.  Tatiany sú plné života, nesmierne činorodé, veľmi  inteligentné a nadané, obdarené  výnimočnou pamäťou. Sú to bojovníčky, nikdy sa nevzdávajú, bojuje nielen za svoje záujmy, ale aj za dobro svojich blízkych.

Ak môžu, veľmi rady pomôžu. Nedokážu prehrávať, vynájdu sa v každej situácii a poradia si za každých okolností. Sú to však aj ženy mnohých tvárí, neuznávajú zaužívané spoločenské normy a konvencie, veci všedné a malomeštiacke, milujú originalitu a neobyčajnosť. V záujme veci však dokážu byť aj dostatočne disciplinované a rozhodné. Tieto ženy sú hrdé, niekedy až príliš tvrdé a spupné. Čo si zaumienia, musia dostať, a to hneď.

Všetko, čo majú rady, si privlastnia. V oblasti lásky sa Tatiany správajú rovnako energicky, nespútane a vášnivo, no niekedy aj príliš autoritatívne. Aj pre túto povahovú vlastnosť si niekedy ťažšie hľadajú životných partnerov. Priateľov si vyberajú veľmi starostlivo a málokoho prijmú do svojho kruhu. K blízkym a priateľom  sú verné, obetavé a láskavé, k ostatným dokážu byť pritvrdé a neprístupné. Tatiany ovplyvňujú planéty Mars, Mesiac a Slnko, ich šťastné farby sú fialová a modrá.

womangalérie VŠETKY