Valentín

Od: Henrieta Karabova
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Meno Valentín má latinský pôvod a v preklade znamená silný, zdravý. Svätý Valentín sa oddávna považuje za patróna všetkých zamilovaných a 14.február sa stal preto Dňom zamilovaných, sviatkom všetkých zaľúbených a milujúcich.

Valentín

Valentínovia sú verní svojmu menu. Títo citliví muži  prejavujú všetkým bytostiam pochopenie a lásku, a aj sami vyžadujú  veľa lásky a porozumenia. Nie sú to však žiadne zženštilé typy, ale mimoriadne  aktívni, nespútaní chlapi s veľmi silnou vôľou a obdivuhodným životným elánom.  

Valentínovia sú veľmi impulzívni, zmyselní a náruživí,  vždy idú na plný plyn, všetko chcú poznať, pochopiť, zažiť.  Vždy musia víťaziť, byť najlepší, radi sú stredobodom pozornosti a ťažko sa vyrovnávajú s neúspechom.  Všetko vnímajú a posudzujú svojím subjektívnym pohľadom, nedajú sa ovplyvniť a  nie sú ochotní podriadiť sa. Už v rannom detstve sú inteligenčne oveľa vyspelejší ako ich rovesníci, v dospelosti, navyše,  vládnu neuveriteľnou pamäťou, vynikajúcimi pozorovacími schopnosťami, nadpriemernou predstavivosťou a intuíciou. 

V zamestnaní sú veľmi zodpovední, majú prirodzenú autoritu, k ľuďom sa správajú spontánne, otvorene a nenútene. Ich citový život je dosť búrlivý,  sexuálne vyspievajú veľmi skoro, a aj v tomto smere chcú byť šampióni.  Títo muži sú  pritom veľmi rodinne založení, svoju partnerku  potrebujú chrániť , niekedy až príliš izolovať, pretože bývajú veľmi žiarliví.  Valentínov ovplyvňujú  planéty Merkúr, Mars a Venuša, ich šťastné farby sú červená a fialová.

womangalérie VŠETKY