Vodnár (21. január – 19. február)

Od: Henrieta Karabova
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Vodnárom vládnu dve planéty, a to Urán a Saturn. Je to mužské znamenie s veľkým zmyslom pre priateľstvo. Povahovo patria k sangvinikom a sú charakteristickí ľudským zmýšľaním. Zaujímavé je, že Vodnárov nepriťahuje voda, ale vzduch. Majú zvyčajne tmavé vlasy a krásne oči, muži Vodnári sú pre väčšinu žien znamením krásy. Z Vodnárov všeobecne vyžaruje oddanosť, skromnosť, trpezlivosť úprimnosť. Často im chýba rozvaha, snívajú o neuskutočniteľných veciach, žijú vo vlastnom myšlienkovom svete, kam nikto nemá prístup. Majú radi samotu a pokoj. Pokiaľ ide o vzhľad, okrem výraznej brady mávajú aj trošku väčší nos.

Povaha:
Vodnári majú zmysel pre humor, sú zdvorilí, milí, neradi sa hádajú. Majú originálne myslenie, najviac však obhajujú ľudskosť, ľudské práva. Ak sa im nepodarí splniť ich často nereálne sny, sú sklamaní a uzatvoria sa pred svetom. Vtedy môžu upadnúť do hlbokej depresie. Za každú cenu chcú byť nezávislí a slobodní, búria sa proti spoločenským konvenciám. Na druhej strane sú duchaplní, pohotoví a veľmi vtipní. Dokážu sa dobre ovládať, aj keď sa rozčúlia. Sú tiež citliví a túžia po vzdelaní. Pri negatívnej konštelácii hviezd sa u nich môžu prejaviť cholerické prejavy, roztržitosť, výbušnosť, egocentrizmus.

Práca:
Ľudia, narodení v tomto znamení sú citliví, pracovití, spoľahliví, húževnatí, radi objavujú nepoznané a ak sa v niečom sklamú, po istom čase zahoria za ďalšiu vec. Nevracajú sa k tej pôvodnej. Kvôli túžbe pomáhať iným sa výborne uplatnia v medicíne, pedagogike, ale aj v elektrotechnike a elektronike.  Často odmietajú zastarané postupy a presadzujú nové. Ženy Vodnárky sú typickými predstaviteľkami intelektuálok, ktoré milujú nezávislosť a slobodu.

Zdravie:
Nositelia tohto znamenia sú len málokedy chorí. K najcitlivejším častiam patria nohy, lýtka, členky, kĺby, zápästie, srdce a oči. Keďže Vodnári sú pracovití, často sa úplne vysilia a zdravotné problémy sa môžu vyhrotiť. Sú tiež mimoriadne citliví na slnečné erupcie a zmeny Mesiaca, tiež na atmosférické zmeny tlaku.

Najobľúbenejšie drahokamy – jantár, ametyst

Najobľúbenejšie farby – všetky odtiene fialovej

Najobľúbenejšie z prírody – zvieratá s pichliačmi, exotické vtáky,r uže, kaktusy,

Najobľúbenejšie predmety a koníčky – lietajúce objekty, všetko moderné, kozmické družice, lietadlá, počítače, videotechnika, autá

Najšťastnejší deň – sobota

Nešťastný deň – pondelok

 

Osobnosti, narodené v tomto znamení: Claude Monet, Thomas Alva Edison, Franz Schubert, Christian Dior, Abraham Lincoln, Jules Verne, Wolfgang Amadeus Mozart, Mia Farrowová, John Travolta

znamenieVodnár

Vodnár (21. január – 19. február)

Manželstvá Vodnárov

Láska Vodnár

Nezávislý Vodnár

Vodnár je majstrom dvorenia

womangalérie VŠETKY