Lev na mesiac máj

Milí čitatelia,

a opäť tu máme máj. Mesiac, ktorý mnohé poetické duše považujú za najkrajší a najrozkvitnutejší v roku… Krásny však môže byť každý mesiac, keď prežívame pekné chvíle, s tými, ktorých máme radi a keď nám je spolu fajn. Nehovoriac o tom, že v posledných rokoch býva v plnom kvete už apríl, takže rozkvitnuté čerešne v tomto čase u nás nájdeme iba vo vyšších zemepisných výškach… Navyše, tohtoročný máj je úplne odlišný od tých predchádzajúcich, iný od tých, čo sme prežívali my, iný od tých, čo prežívali naši rodičia…   „Nevstúpiš dvakrát do tej istej rieky“ – povedal kedysi pradávno Herakleitos, slávny filozof z Efezu a tak sa zdá, že jeho múdre slová nestratili dodnes nič zo svojej výstižnosti. Tie isté veci a okamihy zažívame úplne ináč. Tak, ako sa to len za súčasných podmienok dá…

Príroda síce rozkvitla a naplno sa prebrala k životu, ale mnohých z nás hrozba hrozného vírusu doslova prevalcovala a prevrátila zaužívaný život naruby.

Veci, ktoré boli také samozrejmé, už vôbec samozrejmé nie sú a to, čo by sme ešte pred pár mesiacmi považovali za sci-fi, naplno prežívame. Napriek všetkému, mali by sme sa snažiť aj v tomto čase zbytočne nepremrhať vzácne šance a urobiť niečo krásne pre tých, ktorých ľúbime. Veď máj, ale ani ľudský život, nie je iba o sladkej romantike pod čerešňou, ale o tom, aby sme jeden druhému dávali najavo, že láska a ľudské teplo nie sú len prázdnymi slovami.

Nezabudnime teda vnímať krásy sveta a života, ktoré sa nám ponúkajú a v ktorých môžeme nájsť veľa potešenia. A naučme sa každý deň urobiť niečo, čím potešíme svojich blízkych. Všímajme si ich signály a pocity, ktoré ku nám vysielajú. Dávajme si pozor na svoje zdravie, ale nedovoľme panike, aby nás ovládla! Aby sa nestalo, že zo samého strachu zhynieme na nedostatok lásky…!

Želám Vám všetkým veľa zdravia, lásky a lepšie časy.

Vaša Jasmína

Mesačný horoskop: Lev na mesiac máj

Láska a vzťahy:

Levi, slniečka pomaly pribúda, a tak sa aj vy pomaly dostávate do lepšej formy. Tí, ktorí žijú v partnerskom vzťahu, zažijú oživenie vzťahu a znovu si s partnerom nájdu k sebe cestu. Ak ste si už vysvetlili nejasnosti a nedorozumenia, ktoré ste mali medzi sebou, čakajú vás celkom pekné časy. Musíte si ale uvedomiť, že ak chcete, aby to tak aj naďalej ostalo, mali by ste brať do úvahy aj potreby svojho partnera a občas mu ustúpiť. Ak tak urobíte, aj vy pocítite, ako sladko môže chutiť máj – lásky čas. Užite si pekné chvíle, kým sa dá. Druhá polovica mája už nemusí láske toľko žičiť a môže byť trochu prozaickejšia.

Šetrite si nervy a nevybuchujte zlosťou pri každej drobnej hlúposti. Ak vás partner niečím rozčúli, nereagujte hneď. Oveľa lepšie urobíte, ak sa párkrát zhlboka nadýchnete, alebo aspoň narátate do päť. Až potom zareagujete.

Dajte si pozor na chválenkárstvo a nesprávajte sa nadradene. Mohli by ste niekoho uraziť. A to by vás mohlo mrzieť! Je lepšie zamyslieť sa nad tým, čo robíte, než by ste sa potom museli niekomu zdĺhavo ospravedlňovať.

Veľmi dobre viete, po čom túžite a ste si vedomí aj toho, že to zvyčajne dosiahnete. Tak si to nepokazte!

Kariéra a financie:

Je to zaujímavé, ale je možné, že mnohí z vás, práve teraz, v týchto ťažkých časoch, majú pocit, že sa im celkom darí. Prichádzajú nové nápady, zákazníci i objednávky. Akoby ste sa našli a naučili chodiť po zložitých cestách, ktoré priniesla táto doba nebezpečného vírusu.  To však neznamená, že by ste na sebe nemali pracovať. Zvyšovať svoju kvalifikáciu a zlepšovať svoje metódy. Nezabúdajte, že konkurencia nespí. Niektorí neprajní kolegovia by vás radi zatlačili do úzadia. Správajte sa slušne, nevyvyšujte sa, ale ani nedovoľte nikomu, aby s vami manipuloval!

Zdravie:

V tomto čase dostáva zabrať najmä vaša psychika. Viac než inokedy budete túžiť po oddychu a možno aj tak trochu po samote. Ale nebojte sa! Doprajte si to, čo sa vám žiada a verte, že v druhej polovici mája budete v oveľa lepšej psychickej kondícii. To sa aj prejaví na vašom zvýšenom pracovnom nadšení. Môže sa však stať, že sa prihlásia nejaké staré zdravotné neduhy, s ktorými sa budete musieť popasovať.

Lev na mesiac májmalá veštba:

Mali by ste si raz a navždy uvedomiť, že nemá zmysel trápiť sa nad niečím, čo nemôžete zmeniť! Ak vás trápi niečo, čo sa stalo v minulosti, nevracajte sa neustále k tomu. Snažte sa nechať upadnúť to do zabudnutia. Myslite na to, po čom túžite a snažte sa naplniť svoje sny. Práve teraz máte možnosť pustiť sa do niečoho nového a zaujímavého.

znamenieLev

Lev je kráľovsky nenásytný

Lev potrebuje lásku, rovnako ako jedlo a pitie. Je vždy pripravený na milovanie a to isté očakáva aj od partnera. Je rád, ak sa mu…...

Srdečný a márnivý Lev

Ak niekde vstúpi žena či muž Lev, chcú sa blysnúť a zažiariť. Doprajte im ten pocit, obdivujte ich a oni vás za to budú vášnivo…...

Láska Lev

Levy sú v láske vášnivé a ohnivé. Ľúbostné city prežívajú mimoriadne intenzívne. Chcú vládnuť, byť nezávislé a žiť podľa vlastných predstáv. Muži – Levy zvyčajne…...

Manželstvá Levov

Ľudia narodení v znamení Leva si zvyčajne dlhšie hľadajú životného partnera, ale ak nájdu toho správneho, potom sú pre manželstvo vyslovene vhodní. Najvhodnejšími spoločníkmi pre…...

Lev (23. júl – 23. august)

Znamenie Leva je mužským znamením, ktorému vládne Slnko. Živlom Levov je oheň a sú charakteristickí silnou túžbou vládnuť. Inak sú to ľudia, ktorí okolo seba šíria…...