Manželstvá Panien

Manželstvo s ľuďmi narodenými v znamení Panny nemusí byť jednoduché – najmä pre ich, často prehnaný vzťah k čistote a poriadku. To býva pre niektorých partnerov aj dôvodom k rozvodu. Pri hľadaní si životných partnerov sa niektorí javia tak, akoby nemali záujem o lásku a sex, kým ženy – Panny zase rady koketujú, niekedy aj pred vlastným manželom. Vhodnými partnermi pre Panny sú ľudia narodení v znamení Kozorožca, Škorpióna alebo Raka. Najvhodnejšie spojenie by mohlo vzniknúť s tými, ktorí sú v znamení Panny a mali pri narodení v znamení Mesiac.

Manželstvá Panien

Muži v znamení Panny bývajú často až veľmi pedantní a kritickí, chyby vidia takmer vo všetkom, čo ich manželka urobí. Pre svoju zvláštnu povahu si veľmi ťažko k sebe niekoho pripútajú.  Často bývajú chladní a nemajú veľký zmysel pre romantiku. Vo všetkom sú akoby tak trochu naprogramovaní. Keďže muži i ženy narodení v znamení Panny radi kritizujú, často u nich dochádza k rozvodom.

Ženy – Panny bývajú prehnane čistotné a neustále napomínajú svojhho muža a deti, aby nerobili neporiadok. Neraz dokážu pobehovať po celý deň s handrou v ruke a čistiť každú smietku. Nemali by to však preháňať, pretože v opačnom prípade by to ich muž nemusel vydržať s nervami a mohol by sa dychtivo vrhnúť do náručia inej ženy.  Inak však dokážu byť aj milé a ochotné, najmä vtedy, ak ich manžel požiada o pomoc. Do každej záležitosti sa úplne vložia a možno sa na ne spoľahnúť. Vo všednom manželskom živote ľudí narodených v znamení Panny  sa však často objaví nuda a rutina, pretože eroticky sa žena – Panna iba málokedy dokáže úplne uvoľniť a nemá veľký zmysel pre romantiku.