Manželstvá Škorpiónov

Ľúbostné city sa u Škorpiónov prejavujú veľmi skoro, ich vášne bývajú veľmi silné a ak sa nedokážu ovládať, môžu mať aj nepríjemnosti. Zo všetkých znamení sú práve Škorpióni v láske najvášnivejší.Ľudia narodení v znamení Škorpióna veľmi rýchlo dospievajú a takisto zavčasu ich zaujímajú všetky otázky sexu. Ak stretnú človeka, do ktorého sa zaľúbia, veľmi rýchlo sa rozhodnú uzavrieť manželstvo. Ak stretnú osobu narodenú v znamení Rýb alebo Raka, ktorá sa im páči, zvyčajne si veľmi dobre rozumejú. Aj s osobami narodenými v znamení Panny alebo Kozorožca môžu vytvoriť harmonický zväzok.

Škorpióni sú síce dobrí ľudi, ale mávajú dosť panovačnú povahu, preto potrebujú prispôsobivých partnerov. 

Muži – Škorpióni

Svoju manželku milujú, ale spčasne na ňu aj žiarlia. Niektorí muži – Škorpióni však svoju žiarlivosť nedávajú tak okato najavo a držia ju na uzde. Neveru partnerky však nedokáže odpustiť – dokáže sa svojej partnerke aj pomstiť.  Nie všetci muži – Škorpióni sú však panovační – mnohí bývajú aj milujúcimi a oddanými manželmi, ktorí sa dokážu aj obetovať pre spoločné blaho.

Ženy – Škorpióni

Bývajú príťažlivé a intenzívne prežívajú všetky city. Ak svojho manžela milujú, sú mu verné a silou – mocou sa usilujú aj udržať manželstvo s ním. Často aj vtedy, ak je manželstvo s ním už utrpením. Vo vzťahu k mužovi sú úprimné, ale vždy si nechávajú nejaké tajomstvo aj pre seba. Sú odvážne a zvyčajne pomáhajú svojim mužom dosiahnuť ciele – na svoju kariéru sú pritom neraz schopné aj zabudnúž. Vo financiách raz sú sporovlivé až lakomé, inokedy zase márnotrané. Sú dobrými matkami, ale bývajú aj prísne. Nazdávajú sa, že prílišné kamarátstvo s so svojimi deťmi by mohlo podlomiť ich autoritu.