Manželstvá Vodnárov

Lásky a  ľúbostné city Vodnárov zvyčajne nebývajú veľmi silné. Ak sa im niekto páči, rýchlo sa zaľúbia, ale po čase ich city zase ochladnú a nájdu si inú známosť. Ľudia narodení v znamené Vodnára nie sú pre manželstvo príliš vhodní.

Manželstvá Vodnárov

Ich city sa rýchlo prebúdzajú, ale aj rýchlo pohasnú, majú výrazné sklony k dobrodružstvám. Sú to praktickí a intelektuálne založení ľudia, ktorým často chýba zmysel pre rodinu. Ak sa rozhodnú pre manželstvo, mali by mať po svojom boku človeka, ktorý ich dokáže pochopiť a prispôsobiť sa im.  Vhodnými znameniami sú Váhy, Strelec, Blíženci alebo Baran – s nimi by Vodnár mohol žiť v harmónii. Najšťastnejší by však Vodnár mohol byť s človekom, ktorý mal pri narodení Mesiac v znamení Vodnára. Nevhodní partneri pre Vodnára sú ľudia narodení v znamení Býka, Škorpióna a Leva. 

Mužov – Vodnárov

Zvyčajne ich viac priťahujú fyzické prednosti žien než psychické. Napriek tomu, že sa zaujímajú o ľudí a ich charaktery, iba málokedy dokážu preniknúť pod povrch partnerkinej duše. Hoci pred svadbou bývajú nestáli, po svadbe bývajú verní a to isté očakávajú aj od svojej partnerky. Pokiaľ ide o manželstvo, muži – Vodnári bývajú síce milí, ale svoje najtajnejšie myšlienky a pocity si nechávajú len pre seba. Zrejme to vyplýva z ich túžby po slobode. Slobodní sa cítia len vtedy, keď si vytvoria svoj svet, do ktorého nedovolia vkročiť ani svojej manželke. Sú veľmi aktívni, ale na názore manželky im záleží a nechávajú jej dosť voľnosti. Ak sa  v nej však sklamú, dokážu byť aj zlí.

Ženy – Vodnári

Sú pre manželstvo ešte menej vhodné než muži tohto znamenia. Sú to typické intelektuálky, túžiace po úplnej slobode a nezávislosti. Majú rady samotu a partnerské spolužitie často vnímajú ako bremeno, ktoré narúša ich súkromie. Neznášajú domáce práce a považujú ich za niečo podradné. Viac sa orientujú na svoju kariéru. K  deťom sa správajú viac kamarátsky než rodičovsky. Ak svojich manželov milujú, bývajú im verné, a to isté vyžadujú aj od nich. Ak však ich láska pohasne, môžu sa stať bezcitné a ľahostajné. Sex u nich nehrá až takú dôležitú úlohu – viac sa zameriavajú na duchovné hodnoty. Ak sa im manželstvo zdá neznesiteľné, odídu, ale málokedy požiadajú o rozvod.