Panna (24. august – 23. september)

Panna je ženským znamením, ktorému vládne Merkúr. Ľudia, narodení v tomto znamení sú zrastení so zemou – tá je ich živlom. Povahovo patria medzi flegmatikov. Majú zmysel pre vedeckú prácu a výrazné organizačné schopnosti. Panny sú štíhle, pôsobia žensky, i keď môžu mať mierne nedbalé držanie tela. Charakteristické sú oválnou tvárou so slabo vyvinutou bradou, prezrádza ich triezvy, inteligentný pohľad. Vždy vyzerajú mladšie, čo špeciálne platí o ženách. Sú vytrvalé a o mnohé veci majú záujem, ale nikdy to nedajú na sebe poznať. Pozor však na to, že za každú maličkosť sa dokážu uraziť a všetko si zvyknú vysvetľovať zo zlej stránky. Zvyčajne sú nesmelí a málo komunikatívni. Vyjadrujú sa však vecne a vedecky presne.

Panna (24. august – 23. september)

Povaha:

Ľudia, narodení v znamení Panny sú samotárski, skromní, šetrní, niekedy nemastní – neslaní, ale vyrovnaní a málokedy sa rozčúlia. Na život sa pozerajú premyslene a prakticky, nikdy sa nepúšťajú do nepremyslených činov, a pritom vždy zvažujú všetky vedľajšie vplyvy a alternatívy. Správajú sa mierne a pokojne, ale sú veľmi ľútostiví. Neraz dokonca trpia pocitom, že sú chorí, aj keď im nič nie je. Pozitívom je, že bývajú veľmi nadaní a túžia poznávať všetko nové. Vytrvalo v sebe sústredia poznatky z mnohých oblastí. Ak Pannu urazíme, čo je dosť jednoduché, pretože je háklivá na slovíčka, môže to byť urážka na život a na smrť. Sú úslužní a vždy radi pomôžu. Medzi negatívnymi vlastnosťami však figuruje aj egoizmus a lakomosť, ktoré sa môžu za istých okolností zvýrazniť.

Práca:

Usilovnosť a zmysel pre poriadok sprevádza celý pracovný život Panny. I keď sú ľudia narodení v tomto znamení samotárski, v práci vedia zabojovať o pozíciu, po ktorej túžia. Sú známi ako skvelí pracovníci so zmyslom pre detail, pričom knihy a nové vedomosti sú im bližšie ako ľudia. Majú veľký zmysel pre realitu, jasné a logické myslenie, výborné kombinačné schopnosti. Výborne sa orientujú v každej oblasti, najviac sa však uplatnia ako vedci, lekári, farmaceuti, prekladatelia, spisovatelia. Ženy rady pôsobia tiež ako laborantky, učiteľky, knihovníčky. Nevedia oddychovať.

Zdravie:

Napriek mnohým pozitívnym vlastnostiam majú Panny slabú telesnú konštrukciu a sú citliví na choroby. Trpia prechladnutiami, ale často si ochorenia privolajú prostredníctvom negatívnej autosugescie. Sú spokojní, keď lekári zistia, že skutočne majú nejaké ochorenia a v nemocniciach sú ako doma. Radi sa liečia sami, naordinujú si kopec liekov, vymýšľajú si rôzne diéty a ozdravné kúry. Najcitlivejšími orgánmi sú žalúdok a tráviaci systém. Kvôli slabej telesnej konštrukcii by nemali vykonávať ťažkú fyzickú prácu

❤️Najobľúbenejšie drahokamy – topás, achát, granát

❤️Najobľúbenejšia farba – fialová

❤️Najobľúbenejšie z prírody – úrodné polia, domáce zvieratá, kvety v záhrade a na poliach, brečtan

❤️Najobľúbenejšie predmety a koníčky – knihy a knižnice, lieky a výživové doplnky, tiché, pokojné prostredie, ochrana životného prostredia

❤️Najšťastnejší deň – streda

❤️Nešťastný deň – piatok

❤️Osobnosti, narodené v tomto znamení:

Greta Garbo, J. W. Goethe, Agatha Christie, Ingrid Bergmanová, Sophia Lorenová, Ludvík IV., Maurice Chevalier