Rak na mesiac december

Milí čitatelia,

Aj Vy máte pocit, že žijeme v nejakom zrýchlenom časopriestore? Ani sme sa nenazdali, a máme tu znovu jeden z najkrajších kresťanských sviatkov roka Vianoce… Bohužiaľ, v dnešnej dobe, keď prevláda materializmus, hodnoty majú už úplne iný význam ako vyznávali naši prarodičia.  Skúsme sa však pozastaviť a zamyslieť sa nad tým, čo je pre nás skutočne hodnotné a čo má pre nás mimoriadnu cenu.

Určite rodina a naši blízki. Vaše dieťa sa možno na chvíľu poteší z drahého darčeka, ktorý si nájde pod stromčekom, ale verte, že len Vaša pozornosť  a prítomnosť vyčarí ten najúprimnejší lesk radosti v očiach. A tento pocit je nenahraditeľný. Ten pocit spolupatričnosti je na najvyššom piedestáli tohto sviatku a takto by to malo byť aj po celý rok.

Preto nezabúdajme navštíviť svojich rodičov, blízkych, priateľov a prejaviť im, ako ich máme radi a čo pre nás znamenajú, lebo možno raz príde ten čas, že to už nebude možné… Nezabudnime ani na osamelých, chorých, prírodu, hladné zvieratká – toto by mala byť tá pravá podstata tohto čarokrásneho sviatku. Veď otvoriť si srdce nie je hanba.

Pekné slovo a pohladenie totiž nenahradí ani ten najdrahší darček v tom najkrajšom balení.

Preto Vám prajem tiché a pokojné Vianoce s Vašimi blízkymi a tešte sa, že ich máte a že si vzácne chvíle s nimi môžete naplno užiť v mieri. Lebo nie každému na svete je to dané. A nech sa stane!

Vaša Katarína

Rak na mesiac decemberRak

Láska a vzťahy: 

Nachádzate sa v období, ktoré na jednej strane tak veľmi máte radi, a na druhej strane je pre vás veľmi náročné. Je také ťažké skĺbiť všetky povinnosti v práci i doma a nakoniec si ešte aj vychutnať sviatky so všetkým, čo ku nim patrí. Tí, čo sú zadaní, majú nečakane oveľa viac pochopenia pre partnera a radi by mu dopriali všetko, čo mu vidia na očiach – dokonca aj väčšiu voľnosť…

Súčasne sa však tak trochu obávajú, či by si na prejav ich dobrej vôle v budúcnosti veľmi nezvykol a či by sa im takto postupne ešte viac nevzdialil… Netreba nič siliť, ani sa do ničoho nútiť. Jednoducho si povedzte, že všetko je asi tak, ako má byť a že ak spolu máte byť, váš vzťah vydrží aj bez zbytočných vykonštruovaných zásahov. Dobrou správou je, že viac ako inokedy je v tomto období reálne, že k sebe opäť nájdu cestu aj tí, ktorí sa v uplynulom období od seba trochu citovo vzdialili.

Tí, ktorí stále nenašli toho správneho partnera pre život, majú práve v predvianočnom či vianočnom čase stretnúť svoju lásku.

Venujte sa čo najviac svojej rodine a blízkym a užite si tento krásny čas! Povinnosti si dôkladne naplánujte a majte na vedomí, že najviac energie budete mať v prvej časti decembra, čo znamená asi tak do 7. 12. Po tomto čase už pomaly začnite vypúšťať nepotrebné aktivity a venujte sa len tomu, čo je naozaj dôležité. Vaša vianočná pohoda za to stojí! A ešte jedna rada: Ak stojíte pred rozhodnutím, či tráviť vianočné sviatky doma, alebo niekam odcestovať, ostaňte radšej doma – bude to krajšie!

Kariéra a financie:

Ak ste doteraz usilovne pracovali, až do 12. 12. sa vám bude dariť napĺňať vaše plány a predstavy, čo sa odzrkadlí aj na vašom ohodnotení.

Tí, ktorí nie sú celkom spokojní so svojimi pracovnými výsledkami a so svojím finančným ohodnotením, možno by sa mali opýtať seba samých, či sú dostatočne ambiciózni a či by nemali tak trochu zvýšiť tempo. Možno práve vianočné obdobie bude vhodný čas, aby ste prehodnotili, či vám vaša práca sedí.

Zdravie:

Rak, o ktorom vieme, že je až prehnane koncentrovaný a starostlivý voči svojej rodine. Až puntičkársky rieši, aby Vianoce boli perfektné. Má problém so stresmi, ktoré mu prechádzajú cez žalúdok. Vo vlastnom záujme sa vyhnite aj maškrteniu a prejedaniu. Odporúčam lahodný bylinný čaj SERAFIN – ŽALÚDOK A DVANÁSTORNIK ¾ litra denne, ktorý pomáha pri prekyslení žalúdka, tráviacich problémoch a pri nadúvaní. Bylinný čaj doplňte bylinnou tinktúrou SERAFIN – PAMAJORÁNprírodnými kapsulami POHODA, ktoré vám pomôžu uvoľniť tráviacu, vylučovaciu a nervovú sústavu. Touto kúrou počas celého mesiaca si navodíte vnútornú pohodu, ktorá sa prenesie aj do vášho okolia.

Bylinný čaj SERAFIN – ŽALÚDOK A DVANÁSTORNIK Bylinná tinktúra SERAFIN – PAMAJORÁN kapsule POHODA
 

znamenieRak

Rak býva v láske komplikovaný

Rak je pod vplyvom Mesiaca, a preto sú pre neho charakteristické obrovské citové odlivy a prílivy. Potrebuje neustále povzbudenie. Múdry partner sa snaží Raka ubezpečiť,…...

Rak je romantický a rodinne založený

Raci citlivo reagujú na problémy iných a sú ochotní komukoľvek a kedykoľvek podať pomocnú ruku. Ak im chcete pomôcť, požiadajte ich o radu. Raci milujú…...

Láska Rak

Ľudia narodení v znamení Raka bývajú v láske tak trochu nesmelí. Objektu svojho záujmu zvyčajne nedokážu vyznať svoju lásku, pretože sa boja, že sa zosmiešnia.…...

Manželstvá Rakov

Ľudia narodení v znamení Raka bývajú dobrými partnermi – napokon, manželstvá uzatvárajú spravidla trochu neskôr, až po zrelom uvážení. Dobré manželstvo môžu uzavrieť s partnermi…...

Rak (22. jún – 22. júl)

Vládnucou planétou tohto ženského znamenia je Mesiac. Ľudia, narodení v tomto znamení sú mierne zdržanliví, pokojní a prispôsobiví. Vyhýbajú sa výslniu, nemajú vodcovské schopnosti a radi zostávajú v ústraní.…...