Škorpión na mesiac máj

Milí čitatelia,

a opäť tu máme máj. Mesiac, ktorý mnohé poetické duše považujú za najkrajší a najrozkvitnutejší v roku… Krásny však môže byť každý mesiac, keď prežívame pekné chvíle, s tými, ktorých máme radi a keď nám je spolu fajn. Nehovoriac o tom, že v posledných rokoch býva v plnom kvete už apríl, takže rozkvitnuté čerešne v tomto čase u nás nájdeme iba vo vyšších zemepisných výškach… Navyše, tohtoročný máj je úplne odlišný od tých predchádzajúcich, iný od tých, čo sme prežívali my, iný od tých, čo prežívali naši rodičia…   „Nevstúpiš dvakrát do tej istej rieky“ – povedal kedysi pradávno Herakleitos, slávny filozof z Efezu a tak sa zdá, že jeho múdre slová nestratili dodnes nič zo svojej výstižnosti. Tie isté veci a okamihy zažívame úplne ináč. Tak, ako sa to len za súčasných podmienok dá…

Príroda síce rozkvitla a naplno sa prebrala k životu, ale mnohých z nás hrozba hrozného vírusu doslova prevalcovala a prevrátila zaužívaný život naruby.

Veci, ktoré boli také samozrejmé, už vôbec samozrejmé nie sú a to, čo by sme ešte pred pár mesiacmi považovali za sci-fi, naplno prežívame. Napriek všetkému, mali by sme sa snažiť aj v tomto čase zbytočne nepremrhať vzácne šance a urobiť niečo krásne pre tých, ktorých ľúbime. Veď máj, ale ani ľudský život, nie je iba o sladkej romantike pod čerešňou, ale o tom, aby sme jeden druhému dávali najavo, že láska a ľudské teplo nie sú len prázdnymi slovami.

Nezabudnime teda vnímať krásy sveta a života, ktoré sa nám ponúkajú a v ktorých môžeme nájsť veľa potešenia. A naučme sa každý deň urobiť niečo, čím potešíme svojich blízkych. Všímajme si ich signály a pocity, ktoré ku nám vysielajú. Dávajme si pozor na svoje zdravie, ale nedovoľme panike, aby nás ovládla! Aby sa nestalo, že zo samého strachu zhynieme na nedostatok lásky…!

Želám Vám všetkým veľa zdravia, lásky a lepšie časy.

Vaša Jasmína

Mesačný horoskop: Škorpión na mesiac máj

Láska a vzťahy:

Škorpióni, ak ste zadaní a žijete vo vzťahu, tento mesiac bude ideálnym obdobím, aby ste si naplno uvedomili, akí dôležití sú pre vás vaši blízki a rodina. Precítite hlboko vo svojom vnútri, že vaši blízki a partner sú pre vás bezpečný prístav, do ktorého je také príjemné sa vrátiť, keď všade naokolo besnejú nepredvídateľné udalosti.

Nebojte sa prejaviť svoje city. Uvidíte, že všetci budú milo prekvapení a vďační.

Už ste prišli na to, že nič si nemožno vynútiť násilím. Ani prehnaným snažením. To, čo má prísť, príde jedného dňa samo. A presne tak jedného dňa vstúpi do cesty vysnívaný partner tým, ktorí sú zatiaľ single…

Tí, ktorí žijú v šťastnom partnerskom vzťahu, mali by svojho partnera pozvať niekam na výlet. Niekam, kde budete spolu šťastní a kde si svoje šťastie vychutnáte.

Niektorí Škorpióni si možno práve teraz uvedomia, že človek, po ktorom túžia, je trochu iný ako si predstavovali. Aj taký býva život. Záleží iba od vás, či je táto realita pre vás prijateľná, alebo sa radšej začnete orientovať niekde inde. Nebojte sa, máte dosť šancí!

Kariéra a financie:

Je pravda, že momentálne máte pred sebou povinnosti, do ktorých sa vám veľmi nechce, ale nemali by ste ich donekonečna odkladať! Inak pred vami narastú a vy budete namiesto napredovania stále prešľapovať na jednom mieste. Možno už onedlho u vás v pracovnej oblasti nastanú nejaké zmeny – mali by ste ich zvládnuť, ak si stanovíte pevné pravidlá. Ak ste sa dozvedeli nejaké informácie, ktoré nie sú určené pre každého, ale vám môžu pomôcť, chvíľu počkajte, kým bude vhodná doba na to, aby ste ich mohli uplatniť.

Zdravie:

V týchto dňoch by ste si mali dávať zvýšený pozor na srdce. Nepreháňajte to so športom, ani s náročným cvičením! Doprajte si zvýšené množstvo tekutín a nerozčuľujte sa zbytočne! Urobte si poriadok vo svojom vnútri, aj okolo seba a netrápte sa toľko nad vecami, ktoré nemôžete zmeniť. Skúste sa sústrediť na pozitívne veci, ktoré vnímate okolo seba a nedovoľte, aby negatívne myšlienky prevažovali každodenné malé radosti života.

Škorpión na mesiac májmalá veštba:

Netrápte sa, ak sa vám všetko nebude dariť tak, ako si predstavujete! Nesnažte sa vyhýbať zodpovednosti a nesnažte sa ani zvaľovať povinnosti na niekoho iného. Pozorne si všímajte rôzne informácie a posolstvá, ktoré ku vám prichádzajú, pretože vám veľmi môžu pomôcť.

znamenieŠkorpión

Škorpión túži po maxime slasti

V posteli Škorpión často vyžaduje viac ako je jeho partner schopný dať. Od každého stretnutia očakáva maximum slasti. Disponuje nevyčerpateľnou energiou, jeho žiadostivosť je takmer…...

Láska Škorpión

Ľúbostné city sa u Škorpiónov prejavujú veľmi skoro, ich vášne bývajú veľmi silné a ak sa nedokážu ovládať, môžu mať aj nepríjemnosti. Zo všetkých znamení…...

Manželstvá Škorpiónov

Ľúbostné city sa u Škorpiónov prejavujú veľmi skoro, ich vášne bývajú veľmi silné a ak sa nedokážu ovládať, môžu mať aj nepríjemnosti. Zo všetkých znamení…...

Škorpión (24. október – 22. november)

Tomuto ženskému, i keď bojovnému znameniu vládne Mars. Napriek tomu, že ide o ženské znamenie, ľudia narodení v tomto znamení nemajú jemné a zženštilé spôsoby. Ich živlom je voda.…...