Váhy (24. September – 23. október)

Vládnucou planétou tohto ženského znamenia je Venuša. Je charakteristické vyrovnanosťou a diplomaciou, pričom jeho živlom je vzduch. Váhy majú umelecké danosti a zmysel pre estetiku. Pokiaľ ide o postavu zvyčajne majú peknú, štíhle ruky a nohy s malými chodidlami, pohybujú sa ladne – v pohyboch sa prejavuje ich vnútorný pokoj a harmónia. Tvár majú súmernú, oválnu s jemnou ružovkastou pleťou, jemné sú aj črty tváre. Majú pekne formovaný nos a pery. Neznášajú konflikty, neprotirečia, správajú sa korektne. Často s niečím súhlasia len preto, že si nechcú rozhnevať okolie. Za nepriaznivej konštelácie hviezd sa prejavujú povrchne a ľahkomyseľne.

Váhy

Povaha:

Ľudia, narodení v znamení Váh sa dokážu dobre prispôsobiť, vyhýbajú sa však konfliktným situáciám. Rozhnevať sa dokážu len vtedy, ak ich niekto napadne a neprávom osočuje. Charakterizuje ich úprimnosť, čestnosť, svedomitosť. Aj keď vyvolávajú dojem stálosti a istoty, vo svojom vnútri sú nerozhodní a neistí. V priateľstve a láske stále hľadajú niečo nové, sú prelietaví. Napriek tomu, že majú silný zmysel pre spravodlivosť, nedokážu za ňu bojovať. Keď narazia na odpor, vzdajú sa. Ich prispôsobivosť je až taká veľká, že sa zdá, že nemajú na nič vlastný názor. Majú silne vyvinutý zmysel pre krásu, súhru a vznešenosť, neznášajú samotu.

Práca:

Zmysel pre urovnanie konfliktov a prispôsobivosť, ako aj pokojnosť a zmierlivosť robí z Váh obľúbených zamestnancov. V práci sú skromní, svedomití, komunikatívni. S podporov silnejšieho sa dokážu veľmi dobre uplatniť. Majú nadanie na všetky druhy umenia, medzi Váhami nájdeme veľa hercov, hudobníkov, spisovateľov, dizajnérov, architektov. Neznášajú monotónnosť. Lepšie sa cítia na menej zodpovedných postoch, kde je rozhodovanie spoločné, kolektívne

Zdravie:

Ak Váhy dodržiavajú zdravú životosprávu, môžu sa dožiť veľmi vysokého veku a peknej staroby. Problémom je, že i keď navonok pôsobia pozitívne, vyrovnane, často problémy dusia v sebe. Z toho môže vyplynúť nespavosť, tráviace ťažkosti, bolesti hlavy. Časté sú u nich zápaly, infekcie, vyrážky. Najcitlivejším orgánom sú obličky, majú tiež sklon k cukrovke, cystám na ľadvinách a vaječníkoch.

❤️Najobľúbenejšie drahokamy – svetlomodrý zafír, tyrkys, achát, koraly a perly

❤️Najobľúbenejšie farby – svetlomodrá a ružová

❤️Najobľúbenejšie z prírody – ľalie, rozmarín, myrta, jahody, banány, čerešne, rozkvitnuté záhrady

❤️Najobľúbenejšie predmety a koníčky – zábava, kaviarne, divadlo, galérie, múzeá, umenie celkovo, cenné predmety, hudobné nástroje, zlato a meď

❤️Najšťastnejší deň – piatok

❤️Nešťastný deň – nedeľa

❤️Osobnosti, narodené v tomto znamení:

John Lennon, Marcello Mastroianni, Václav Havel, Brigitte Bardotová, Franz Liszt, Oscar Wilde, Máhatmá Gándhí