Krásna tvár, ktorou očaríte

Ak sa chystáme do spoločnosti, na väčšiu rodinnú oslavu, alebo len tak – zabaviť sa s priateľmi, zvyčajne chceme vyzerať čo najlepšie. Práve preto by sme sa mali snažiť, aby aj úprava tváre nebola rutinná, ale krajšia a odlišná od toho, ako sa maľujeme každý deň.

S týmito tipmi to hravo zvládnete a vaša tvár očarí celé okolie!

tvár
https://www.shutterstock.com

Žiarivú pleť vyčarí cushion mejkap!

Že vy ste ešte cushion mejkap nevyskúšali? Tak to je chyba! Obratom ruky vás totiž skrášli. Tento malý zázrak, ktorý k nám prišiel z Ázie, hneď spôsobil revolúciu v líčení. Špongiové mejkapy, zvané cushion, toho dokážu mnoho. A najmä: Vykúzlia tú najprirodzenejšiu a najžiarivejšiu tvár.

tvár
Nivea

Cushion mejkap značky NIVEA vyzerá ako pudrenka, ale keď ju otvoríte, uvidíte špongiu, ktorá je napustená špeciálnym mejkapom. Ten pleť ošetruje, zjednocuje a rozjasňuje, tónuje, chráni a vyhladzuje. Nanáša sa veľmi ľahko, priloženou aplikačnou špongiou. Podobne, ako pečiatkou, nanesiete mejkap priamo na pleť. Spôsobov nanášania je niekoľko – jemným vklepávaním farbu vrstvíte, roztieraním od stredu tváre zase docielite len veľmi jemné krytie.

Nivea

Špeciálne zloženie obsahuje kyselinu hyalurónovú, ktorá dlhodobo aktivuje pleťové bunky k produkcii tejto vlastnej kyseliny. Vďaka nej a ďalším zložkám je zaručená 24-hodinová hydratácia a stále mladistvý vzhľad bez vrások. Okrem toho, Špongiový” mejkap obsahuje tiež ochranný faktor OF 15, takže počas dňa chráni pleť aj pred negatívnymi účinkami slnečného žiarenia v bežných podmienkach, ktoré spôsobuje predčasné starnutie, vrásky, povädnutú pleť a pigmentové škvrny.

Skrátka, ošetrujúci mejkap v špongii Hyaluron Cellular Filler, Nivea sa určite vyplatí vyskúšať. Vaša tvár bude perfektná! 🙂

Náš tip:

Aby cushion mejkap pôsobil ešte žiarivejšie a prirodzenejšie, pred jeho použitím dobre pripravte pleť. Ošetrite ju napríklad Perlovým sérom Hyaluron Cellular Filler od NIVEA, ktoré vytvorí fantastický základ.

Oči, alebo pery?

Skôr, než sa začnete šminkovať, rozhodnite sa, či chcete viac zvýrazniť oči, alebo pery. Obidvoje súčasne by mohlo byť príliš. Ak si zvýrazníte viac oči, ústa si namaľujte len tlmenejšími svetlými odtieňmi rúžu.

tvár
https://www.shutterstock.com

Oči si môžete skúsiť zvýrazniť napríklad medeným hnedým odtieňom, ktorý nanesiete do záhybu oka a potom postupne, smerom nahor, zvyšujete jej intenzitu o niečo tmavším odtieňom. Dávame si pri tom záležať, aby prechod medzi farbami pôsobil prirodzene. Preto prechody medzi tieňmi rozmažeme do stratena štetčekom alebo prstami. Pod obočie si nanesieme svetlý očný tieň s perlovým leskom a s tým istým odtieňom si rozžiarime vnútorné kútiky obidvoch očí. Ak v tom nie sme veľmi zručné, stačí, ak si vnútorné kútiky očí zvýrazníme bielymi bodkami, ktoré rozotrieme do stratena. Oko sa rozžiari a pohľad získa krásnu iskru.

Očná linka – to je ono!

Ak sa šminkujete na slávnostnú príležitosť, ktorá sa bude konať večer, nemusíte sa báť ani výraznej očnej linky v módnej fialovej, ružovej alebo lilavej farbe. Ak chcete, aby váš pohľad získal ešte väčšiu intenzitu, skúste si nakresliť peknú čiernu očnú linku, na viečko si naneste príjemný ružový odtieň, pričom očný záhyb ešte zvýrazníme tlmeným purpurovým očným odtieňom. Samozrejme, odtiene rozotrieme do stratena. Horné i dolné riasy zvýrazníme maskarou, a to tak, že po nich viackrát prejdeme a ak sú zlepené, prečešeme ich kefkou.

tvár
https://www.shutterstock.com

Pekne tvarované obočie dodá švih…

Patríte k ženám, ktoré až doposiaľ nevenovali svojmu obočiu takmer žiadnu pozornosť? Čím skôr to zmeňte! Prinajmenšom by malo byť upravené do žiadúceho tvaru a zvýraznené ceruzkou na obočie,ktorou si môžeme dokresliť chýbajúce chĺpky.

tvár
https://www.shutterstock.com

Šťavnaté pery

V prípade, že sme si našminkovali výrazné oči, zvoľme si rúž v jemnom púdrovom odtieni, prípadne si ho ešte zvýraznime leskom. Nezabudnime na kontúrovaciu ceruzku, ktorou si pery jemne zvýrazníme a obrysy rozotrieme dostratena, aby bol výsledný efekt prirodzený a aby pery pôsobili plnším dojmom.

Ak sme si oči našminkovali menej nápadne, môžete si pery zvýrazniť výraznejším rúžom. Pokojne to môžu byť ružové až purpurové odtiene.

tvár
https://www.shutterstock.com

V prípade, že by ste radi upútali červeným rúžom, riaďte sa nasledujúcim pravidlom: Blondínkam a ženám so svetlohnedými vlasmi pristanú zvyčajne červené odtiene s oranžovým podtónom a čiernovláskam pristanú aj výrazné karmínovočervené odtiene.

Na záver si tvár ešte zľahka prepúdrujeme, aby sme mejkap zafixovali a zvýrazniíme si decentne líčka.