19. 1. 2019
wwwww
Mário, Drahomíra
wwwww
omene

Drahomíra

Meno je slovanského pôvodu vo význame komu je drahý mier. Drahomíry sú inteligentné, hĺbavé a veľmi dobrotivé a láskavé ženy. Nesmierne bažia po vzdelaní, úporne sa venujú hľadaniu  pravdy a vlastnej identity, neraz sa preto izolujú mimo reálny život do svojho vlastného sveta.

Dobromila

Nositeľky tohto mena nie sú veľmi ctižiadostivé, nemajú ambície priveľmi sa zviditeľňovať na verejnosti. Napriek tomu chcú v živote niečo dokázať, dostať sa čo najďalej, ale pre svoje vlastné obohatenie a pocit sebadôvery. Profesionálne úspechy im dodávajú istotu. Tieto ženy sú väčšinou skvelé študentky a pri výbere povolania sa orientujú na médiá a spoločenské vedy. V zamestnaní si hľadajú vlastnú cestu, nerady prijímajú názory iných ľudí, obávajú sa nových neznámych vecí a stretnutí. Milým, zdvorilým a priateľským prístupom si dokážu získať ľudí. Veľmi si vážia priateľstvo, svojim priateľom sú verné a oddané. Drahomíry túžia po usporiadanom rodinnom živote, no rodinu si väčšinou zakladajú neskôr, až keď vo svojom povolaní dosiahli určitý postup a úspech.  Ovplyvňujú ich planéty Venuša, Jupiter a Merkúr, ich šťastné farby sú zelená, ružová a biela.

Mário

Meno Mário má latinský pôvod a je domácou podobou rímskeho rodového mena Marius, čiže muž. Sú to obdivuhodní, šarmantní a príťažliví muži, veľmi inteligentní a zásadoví. Títo introverti sú vo vnútri vášniví a emotívni, no  navonok svoje city často skrývajú pod maskou chladného a zdržanlivého človeka. Neraz predstierajú veľkú sebadôveru a radi dokazujú iným, že majú pravdu. Často ich však zabrzdí neistota a pochybnosti vo vlastné sily. Máriovia  sú pracovití a veľmi zodpovední, dokážu ísť vytrvalo a trpezlivo  za svojím vytýčeným cieľom. Túžia po priateľstve a láske, no sú dosť nedôverčiví a  potrebujú veľa dôkazov vernosti a oddanosti, kým sa s niekým zblížia. Ovplyvňujú ich planéty Mars, Neptún a Mesiac, ich šťastná farba je modrá

Čo znamená Váš dátum narodenia?
odni

19. január

Vaše číslo narodenia vám ponúka dve cesty. Je na vás, či si vyberiete nezávislosť, samostatnosť a zdravú ctižiadosť na dosiahnutie svojho cieľa, alebo u vás prevážia negatívne vlastnosti – zištnosť, sebeckosť, panovačnosť a žiarlivosť.

19. január

Môže sa z vás stať silná, zodpovedná, integrálna osobnosť, oplývajúca múdrosťou,  so zmyslom  pre pravdu, nezištná a štedrá voči ľuďom v núdzi. Ste hĺbavý človek, túžiaci po poznaní, potrebujete neustále nové intelektuálne impulzy Mnohí ľudia vás žiadajú o pomoc a o radu. Máte v sebe veľký potenciál: ste tvorivý, s bohatou intuíciou,  skvelými komunikačnými schopnosťami,  ste dostatočne sebavedomý a silný, aby ste sa dokázali vyrovnať so životnými prekážkami. Mali by ste sa snažiť zachovať si vnútornú rovnováhu a vyvarovať sa extrémov.  Inak môžete trpieť nepokojom, náladovosťou i depresiami, ako aj pocitmi osamelosti a izolácie.

Kozorožec (22. december – 20. január)

Ženskému znameniu Kozorožca, ktoré je charakteristické výrazným zmyslom pre tvorivosť a zodpovednosť, vládne Saturn. Jeho živlom je Zem. Ľudia, narodení v tomto znamení sa povahovo radia medzi flegmatikov. Sú to však usilovní a zodpovední ľudia, ktorých neodrádza neúspech, ale skôr naopak. Zvyčajne majú štíhlu až veľmi chudú postavu. Z každého ich pohybu môžeme vycítiť vážnu a uzatvorenú povahu – mierna chôdza, pokojné pohyby rúk, niekedy pôsobia až unavene. Ich tvár má ostré, výrazné črty, z ktorých dominujú lícne kosti. Dojem odmeranosti a vážnosti vyvolávajú zasnenými, smutnými, vpadnutými očami pod hustým obočím. Život berú priveľmi vážne, ale žijú zvyčajne len pre seba a svoju prácu.

Povaha:
Spriateliť sa s nimi je ťažké, pretože, Kozorožci sú od prírody podozrievaví, uzatvorení a nedôverčiví, navyše sú samotárski. Veselí vedia byť len v kruhu najbližších. Sami však vzbudzujú dôveru a nikdy nikoho nezradia. Sú usilovní a mimoriadne ctižiadostiví, takmer nikdy neoddychujú. Keďže neznesú prehru, činia sa, kým neuspejú. Pri zlom vplyve hviezd sú priveľmi egocentrickí, zatrpknutí, lakomí – aj k sebe a túžia po pomste. V každom človeku vidia nepriateľa proti ich šťastiu a úspechu.

Práca:
Keďže sú mimoriadne aktívni, v práci sú považovaní za pracantov, a teda sú aj obľúbení. Do riešenia zložitých problémov sa ponoria celou bytosťou a neprestanú, kým problém nedoriešia. Neúspechy ich posúvajú ďalej, nútia viac pracovať a dokázať to. Ich prehnaná skromnosť spôsobuje, že ich prácu málokto ocení, pretože oni sami sa svojimi výsledkami nechvália. Slávu a peniaze, po ktorých túžia, zvyčajne dosiahnu až vo vyššom veku. Sú svedomití, vytrvalí, dôkladní, disciplinovaní, neboja sa prekážok. Uplatnia sa ako matematici, historici, fyzici, právnici a astronómovia. Mnohí Kozorožci pracujú tiež v poľnohospodárstve, ženy v pedagogike, pri pokladni alebo ako úradníčky.

Zdravie:
Ľudia, narodení v tomto znamení najmä v detstve často chorľavejú. Trpia častými angínami, chrípkami. Dospelí majú ohrozenú miechu, zuby, kožu, kĺby, uši a kosti. Často mávajú poruchy látkovej premeny a tráviace ťažkosti. Tiež sú ohrození poruchami sluchu, kožnými chorobami, vyrážkami a ekzémami. Vo vyššom veku majú vysoké riziko vápenatenia ciev, problémy so srdcom, ale mnohí z nich sú len hypochondrami.

Najobľúbenejšie drahokamy – granát, zafír, ónyx, čierne perly, čierny diamant

Najobľúbenejšie farby – pochmúrne farby, čierna, tmavomodrá

Najobľúbenejšie z prírody – smreky, jedle, duby, buky, topole, smutné vŕby, kopce, strmé cesty, kamzík, plazy

Najobľúbenejšie predmety a koníčky – všetky pevné telesá pripútané k zemi, opustené ostrovy

 

Osobnosti, narodené v tomto znamení: Elvis Presley, Richard Nixon, Marlene Dietrichová, Frederico Fellini, Louis Pasteur, Isaac Newton, Johannes Kepler, Gérard Depardieu

Január: mesiac rozchodov

Prelom dvoch rokov je najťažším obdobím pre páry všeobecne. Neznamená to síce, že práve my sa musíme v tomto období rozísť alebo inak prísť o svojho partnera, ale v mnohých prípadoch to tak je. Jednoducho január je mesiacom rozchodov, smútku, trápení a psychických bolestí. Zdá sa, že platí vyjadrenie Nový rok = nový partner alebo aspoň preč so starým, keďže nového nie je zas také jednoduché nájsť...

Novoročný úpadok
I keď oslavy príchodu nového roka bývajú neraz veľkolepé, nasledujúce dni sú o to horšie. Prvé dni roka dajú zabrať väčšine vzťahov, aj jednotlivcom. Sme zvyčajne finančne „vypľutí“ z Vianoc, vyčerpaní z predvianočného a vianočného stresu, máme pár gramov navyše a na krku ďalší rok, ktorý nám potvrdí, že sme zase o rok starší. Čo je na tom pozitívne? Nečudo, že keď na nás to všetko začiatkom januára doľahne, len tak sa toho nezbavíme. A prvý, kto na to doplatí ,je náš vzťah s partnerom.

Túžba začať odznova
Nový rok pre mnohých symbolizuje nový začiatok, a tak pod tlakom nedávnych okolností zratúvame aj negatíva nášho partnerského vzťahu. Niektorí z nás prídu k záveru, že na nový rok potrebujú aj nového partnera, a už sa to vezie. Je úplne logické, že problémy a stres, ktorý sa na nás nabalí cez Vianoce,  ventilujeme na tých najbližších, i keď to rozhodne nie je spravodlivé. Navyše, počas sviatkov sme väčšinou všetci doma a ľahko môže dôjsť k ponorkovej chorobe. Začneme si jednoducho liezť na nervy a to, spolu s inými nabalenými negatívami, môže vyústiť až do rozchodu.

Vyhnime sa ponorke
Odborníci odporúčajú, aby sme sa v zimných mesiacoch , ako aj v čase okolo Vianoc a po nich, ventilovali vhodným spôsobom. Neseďme spolu zatvorení za dverami bytu, ale urobme si čas na svoje záľuby, stretnutia s kamarátmi, šport, ktorý je skvelým odreagovaním. Tak máme väčšiu šancu, že to medzi nami nezačne nebezpečne vrieť. Svoje robia aj depresívne počasie a tlaky rodín, ktoré chtiac-nechtiac trhajú partnerov od seba.

Podčiarknuté a zrátané

Päť dôvodov novoročných rozchodov:

1. dopad vianočného stresu

2. túžba po novom začiatku v novom roku

3. finančné problémy

4. depresívne počasie

5. rodinné tlaky, ktoré trhajú partnerov od seba

Najhoršie mesiace
Temné obdobie pre trvalé alebo už existujúce vzťahy môže trvať od decembra až do marca, v podstate dovtedy, kým sa nevyrovnáme s negatívami okolo Vianoc, najmä z finančných strát. Keby sme chceli urobiť rebríček mesiacov, počas ktorých sa najčastejšie rozchádzame s partnermi, vyzeralo by to takto: 1. január, 2. december, 3. marec. Najmenej sa rozchádzame s partnermi v období neskoršej jari a v lete – sú to mesiace radosti, optimizmu, relaxu a dovoleniek, takže to sa odzrkadľuje aj na našich vzťahoch.

Takže, aby sa nás to netýkalo, vybúrme sa niekde inde, nie na partnerovi, napríklad vo fitku, pokecajme s kamarátkami, choďme do kina, kúpme si niečo pekné. Dôležité je uvedomiť si, že väčšina ľudí je po sviatkoch v podobnej situácii, všetci sme podráždení, necítime sa najlepšie, navyše, návrat do práce, kde nás čaká určite kopec povinností, veľa radosti nepridáva. Inak by sme mohli neskôr ľutovať svoj unáhlený krok. Samozrejme, ak ste rozhodnutí s partnerom sa rozísť a nie je to dôsledok tlakov okolo Vianoc a začiatku nového roka – to je už iný prípad. Nasilu netreba zotrvávať v nefunkčnom vzťahu.

Manželstvá Kozorožcov

Lásku Kozorožcov nemožno získať tak ľahko. Keď sa zaľúbia, k láske pristupujú veľmi vážne a zodpovedne. Ak sa stane, že ich milovaná osoba sklame, sú veľmi otrasení a zvyčajne sa stiahnu do svojej ulity. Kým znovu niekomu uveria a zaľúbia sa, nejaký čas to potrvá. Niektorí ľudia narodení v znamení Kozorožca majú tendenciu k samotárskemu spôsobu života, a preto sa aj ťažšie rozhodujú spájať svoj svet, v ktorom sa dobre cítia, so svetom iného človeka. Najlepšie by v manželstve mohli vychádzať s osobami narodenými v znamení Býka, ale vyhovujú im aj narodení v znamení Škorpióna, Rýb alebo Panny. Najšťastnejšie manželstvo  však zvyčajne prežijú s osobou narodenou v znamení Kozorožca. Partneri, ktorí sa narodili v znamení Barana, Raka alebo Váh, sú pre nich menej priazniví. Zaujímavé je, že muži – Kozorožci, napriek svojim tendenciám k samotárstvu, ženia sa niekedy aj viackrát. V manželstve sa zvyčajne nehádajú, majú radi poriadok a presnosť, ale ak to ich manželka nedokáže, zvyčajne jej to nevyčítajú. Manželské krízy nezvyknú riešiť zvadami, ale ak sa to už nedá vydržať, radšej z manžesltva odchádzajú. Vo väčšine sú však muži – Kozorožci dobrí manželia, ktorí sa vzorne starajú o svoju rodinu a milujú svoju ženu a deti, z ktorých chcú vychovať praktických a poriadkumilovných ľudí. Od detí vyžadujú poslušnosť a rešpekt. Kozorožci zbožňujú domáce posedenia, oslavy narodenín a vianočné sviatky. Muži i ženy – Kozorožci majú úžasnú výdrž a takmer nepoznajú únavu.

Láska Kozorožec

Lásku Kozorožcov nemožno získať tak ľahko. Keď sa zaľúbia, k láske pristupujú veľmi vážne a zodpovedne. Ak sa stane, že ich milovaná osoba sklame, sú veľmi otrasení a zvyčajne sa stiahnu do svojej ulity. Kým znovu niekomu uveria a zaľúbia sa, nejaký čas to potrvá.

Muži – Kozorožci
– nemajú radi flirty a chvíľkové dobrodružstvá, ich city sú stále a trvalé. Niekedy im však trvá trochu dlhšie, kým sa odhodlajú priblížiť sa k svojmu idolu a dať mu najavo svoju lásku. Mali by si dať pozor, aby tú, o ktorú majú zaáujem, neodviedol napokon niekto iný, kto lepšie a rýchlejšie dokáže vyjadriť svoje pocity. Muži narodení v znamení Kozorožca bývajú šetrní a sporovliví a majú radi ženy so záhadnými povahami. Vyplýva to z ich túžby hľadať a nachádzať podstatu veci a z túžby niečo riešiť. Napriek tomu, že vo svojom vnútri sú romantickí a snívajú o dobrodružstvách, v skutočnosti sú to skutočne verné typy.  Sú veľmi dobrí milenci. Keďže majú obavy pred sexuálnym zlyhaním, snažia si udržať dobrú fyzickú kondíciu. Ak sa už pre nejakú ženu rozhodnú, musí isť o trvalý vzťah, v ktorom panuje absolútna dôvera.

Ženy – Kozorožci sú vážne, ale majú rady aj veselú spoločnosť. Rovnako seriózne ako život berú aj lásku.  Neznášajú povrchné vzťahy, ani mužov – záletníkov. Ich lásku nie ľahké získať, pretože vášne ich len tak ľahko nepohltia. K mužom sa správajú odmerane. Sú síce príťažlivé, ale chladné.  Žena narodené v tomto znamení sú veľmi tajomné a nikdy sa nezverujú a do ich vnútra je ťaké preniknúť. Ak však nájdu partnera, ktorý vyhovuje ich predstavám, sú mu oddané a verné. V týchto otázkach sú zásadové. Napriek tomu, bývajú aj žiarlivé a často sa mylne domnievajú, že ich partner už nemiluje, ak im dostatočne neprejavuje svoju lásku. Neveru by nezniesli – boli by schopné partnera bez slova opustiť.

Ambiciózny a tvrdý Kozorožec

Najlepšie sa s ním zoznámite pri spoločnej práci. Zaujíma sa o umenie, divadlo, priťahujú ho intelektuálne vzrušujúci ľudia. Sleduje udalosti a očakáva to aj od vás. Kozorožci nenávidia všetko, čo je zanedbané a podpriemerné. V skutočnosti chcú len to najlepšie,, a j keď hovoria, že obľubujú skromnosť a jednoduchosť. Zakladajú si na nezávislosti – ak ich nechcete stratiť, neprivlastňujte si ich. Kozorožec si  svoje objatia i svoju sexuálnu aktivitu  plánuje rovnako ako celý svoj ostatný život.  Jeho dáma sa musí naučiť tajomstvá, pomocou ktorých je ho možné vzrušiť, dokonca aj ony samy môžu byť iniciátorkami nových prekvapení. Muž – Kozorožec očakáva, že aj žena, ako on sám, bude vždy pripravená, ochotná a nadšená milovaním. Je hrdý na svoju sexuálnu potenciu, na to, že vie bez námahy uspokojiť každú ženu.  Medzi Kozorožcami môžeme nájsť z telesného hľadiska tých najšikovnejších milencov. Kozorožec sa vydrží milovať tak dlho, dokiaľ nie je partnerka niekoľkokrát poriadne uspokojená. Jeho schopnosť ovládať vlastný orgazmus je závideniahodná. Je zvyknutý na maximálne pohodlie, čistotu, intímne osvetlenie, príjemnú hudbu, voňavú sexi  bielizeň, lahodné vychladené šampanské.. Kozorožec  je  dokonalým milovníkom, ktorý u každej ženy vycíti, čo skutočne potrebuje.

Sebavedomý Kozorožec

Svoje objatia a sexuálne aktivity plánuje Kozorožec rovnako precízne ako celý svoj život. priťahuje ho skôr fyzická krása ako duševná. K láske pristupuje telesne. Kozorožci milujú partnerov, ktorí o nich vedia, čo majú radi. Kozorožci bývajú hrdí na svoju sexuálnu potenciu a dokážu uspokojiť každého partnera. Sex je pre nich spôsob, ako uvoľniť v sebe napätie. Kozorožci patria medzi veľmi šikovných milencov, ale pozor! U Kozorožca môže byť vzťah medzi vzrušením a krutosťou veľmi tesný. Ak narazí na odpor, ľahko môže stratiť hlavu a správať sa aj tak trochu násilnícky.

womangalérie VŠETKY