8 najhorších vianočných darčekov, ktoré nepotešia žiadnu ženu

Doba prípravy 15 minútNáročnosť

Blížia sa Vianoce a s nimi každoročný stres spojený s nákupom darčekov. Aj keď si myslíte, že svoju drahú polovičku poznáte ako svoje topánky, pod vianočným stromčekom sa vždy presvedčíte o opaku.

Muži bohužiaľ vôbec netušia, čo si ich ženy prajú. Väčšina žien sa zhoduje v tom, že darčeky od mužov sú úplne príšerné. Pokiaľ nechcete mať cez sviatky tichú domácnosť, rozhodne sa vyhnite ôsmim najhorším darčekom, ktoré spoľahlivo vytočia každú ženu.

vianočných darčekov

1. Pamätajte si, že potrebovať neznamená chcieť.

Toto pravidlo platí pre všetko vybavenie domácnosti. Áno, domáce spotrebiče sa raz za čas rozbijú a musia sa kúpiť nové. Aj keď sa manželka zmieni, že nový vysávač potrebuje, rozhodne ho netúži nájsť pod vianočným stromčekom! Žene darujte niečo pekné, po čom túži a nie to, čo potrebuje. Tabu sú tiež nože, drevené dosky na krájanie a panvice. Nechcete jej predsa povedať, že je pre vás len kuchárka.

2. Pri nákupe darčekov nemyslite na seba.

Pokiaľ sa vám zapáčila nová vŕtačka, sekačka na trávu alebo sada kľúčov, kúpte si ju pre seba. Vaša manželka určite netúži po žiadnom novom náradí!

3. Vyhnite sa darčekom naznačujúcim, že vaša milá nie je práve v najlepšej kondícii.

Aj keď pribrala pár kíl, nekupujte jej váhu. Ideálne nie sú ani poukážky na liposukciu a permanentky do posilňovne. Vyvarujte sa „chudnúcich“ kuchárskych kníh alebo krémov proti celulitíde. Verte, že žena je zo svojich kíl nešťastná a pokiaľ pod vianočným stromčekom nájde „odtučňovací“ darček, buďte si istý, že vanilkový rožtek zhorkne v ústach nielen jej, ale aj vám.

4. Pokiaľ sa neživíte ako módny stylista, škrtnite si kolónku oblečenie.

Nielenže je ťažké vybrať správnu veľkosť, ale aj pekný kúsok. Ak si v móde napriek tomu veríte, tak si všímajte, či žena vaše darčeky naozaj nosí. Môže sa stať, že si oblečenie vezme len raz pre vašu radosť, a potom ho daruje miestnej charite. Toto úskalie môžete prekonať zakúpením darčekovej poukážky či voucheru, aby si žena mohla vybrať oblečenie alebo doplnky podľa svojho vkusu.

5. Pod vianočný stromček určite nepatria firemné predmety.

Na darček patrí jedine značka popredných módnych domov či kozmetických výrobcov, ale rozhodne nie logo vášho zamestnávateľa alebo klienta.

6. Vianoce nikdy nepokazíte kvalitným šperkom.

Už nemáte pätnásť rokov, aby ste kupovali púťové prstienky. Nebuďte šetrný a nesnažte sa vydávať mačacie zlato za pravé alebo podstrkovať niklové prstienky namiesto striebra. Ak sa šperk vašej žene zapáči, už ho nezloží, a vaša lakomosť sa čoskoro prejaví. Nemusíte nutne kupovať diamanty (aj keď tie by zožali veľký úspech), ale ušetrite ženu trapasu, keď sa bude kamarátkam chváliť zaručene pravým briliantom, ktorý bude pochádzať z vietnamskej tržnice.

7. Darčekom môžete žene dokázať, že je pre vás stále krásna a sexi.

Namiesto flanelovej nočnej košele s medvedíkom alebo vlnených ponožiek jej doprajte peknú bielizeň alebo značkový parfum, s ktorým sa bude cítiť zase na osemnásť.

8. Najhorším darčekom je jednoznačne nič.

Aj keď ste sa dohodli, že nákup darčekov tento rok vypustíte, kúpte aspoň maličkosť. Dokážete jej, že ste na ňu nezabudli.