Halloween na zámku Schloss Hof

Špeciálny program pre deti plný zábavy


V predvečer Sviatku všetkých svätých, sa oslavuje sviatok Halloween, ktorého pôvod siaha ďaleko do minulosti, do obdobia, kedy Britské ostrovy obývali keltské kmene. Pôvodne išlo o slávnosť pri príležitosti konca leta a nástupu zimy, kedy bolo zvykom pďakovať za úrodu, veštiť či obdarovať duše zosnulých, ktoré v noci údajne prichádzali do sveta živých. V súčasnosti sa Halloween spája skôr so „strašidelnou“ zábavou, kedy sa najmä deti obliekajú do rozmanitých masiek strašidiel, bosoriek a duchov. Halloween na zámku Schloss Hof si môžete vychutnať posledný októbrový deň, kedy je pripravený špeciálny program.

Halloween na zámku Schloss Hof

Halloween – dielničky so strašidielkami a hľadanie duchov

31. októbra bude v Detskom a rodinnom svete v Bäckenhofe, na zámku i v tmavých pivničných priestoroch vládnuť tajomná atmosféra. Odvážni mladí návštevníci sa môžu tešiť na pútavé tematické tvorivé dielničky (14:00 – 18:00 hod.) i napínavé hľadanie duchov. Čaká ich množstvo zábavy pri zhotovovaní strašidielok a pečení haloweenových keksíkov. O 15:15, 16:15 a 17:15 hod. deti doslova uchváti halloweenová prehliadka zámku v slovenskom jazyku. V prípade, že chcete vašim ratolestiam dopriať trochu dobrodružstva, môžu sa vydať po stopách duchov v zámockých komnatách i pivničných chodbách.

Halloween na zámku Schloss Hof

Ak ste si už dosýta vychutnali halloweenovú programovú ponuku, určite nevynechajte ani návštevu barokovej záhrady, ktorá má v jesenných mesiacoch osobité čaro. Jeden z najkrajších zámockých parkov Dolného Rakúska je krásnym miestom na príjemné blúdenie v spleti uličiek lemovaných živým plotom či drevinami žiariacimi pestrými farbami. Krásne upravené záhradné plochy ponúkajú skutočný estetický zážitok a chvíle plné relaxu v objatí pestrej jesennej prírody.

Termín:          

31.10. | Halloween – dielničky so strašidielkami a hľadanie duchov. Zámocký areál Schloss Hof je otvorený od 10.00 do 18.00 hod.

Miesto:          

Schloss Hof 1, 2294 Schloßhof

Vstupné:

Dospelí 15,- €
Deti (6-18 rokov)9,- €
Deti do 6 rokovzdarma
Rodinná vstupenka (2 dospelí + max. 3 deti)39,- €
Príplatok za prehliadku:3,- €/dieťa│1 sprievodná osoba zdarma

TIP:

26. – 27. október sa na zámku Schloss Hof ponesie v znamení Halloweenovej
slávnosti
, ktorá sa postará o príjemne strašidelné zážitky pre celú rodinu.

www.schlosshof.at/sk