Jar plná zážitkov na zámku Schloss Hof

Prijmite pozvanie na jarný výlet do zámku Schoss Hof, ktorý je skutočným skvostom Dolného Rakúska. Len niekoľko kilometrov od slovenských hraníc sa rozprestiera pôsobivý zámocký areál, ktorý návštevníkov očarí výnimočnou architektúrou, krásou prírodných prvkov a pestrou paletou zážitkov pre celú rodinu.

Schloss Hof

Na nadšencov histórie čaká stála výstava v honosných zámockých interiéroch, ktorá ponúka fascinujúcu „cestu časom“. Ponorte sa do čias princa Eugena Savojského a Márie Terézie a vychutnajte si pútavú prehliadku v slovenskom jazyku (každú nedeľu a sviatok). Ak vás viac oslovujú súčasné témy, určite si nenechajte ujsť modernú mimoriadnu výstavu s titulom „Hra s jedlom“, ktorá je inštalovaná na zámku Schloss Hof a neďalekom zámku Niederweiden. Aj vďaka popisným textom v slovenskom jazyku bude pre vás návšteva stálej i mimoriadnej výstavy krásnym zážitkom. Počas prehliadky interiérov zámku Schloss Hof sa môžete kochať úchvatným výhľadom na priľahlú terasovitú záhradu vystavanú podľa francúzskeho vzoru. Pôvabná záhrada s bohatým zastúpením fontán a skulptúr je ideálnym miestom na príjemnú prechádzku a načerpanie novej energie. Koncom mája návštevníkov príjemne prekvapia novinky – jedinečný labyrint a vyhliadková plošina, ktoré vznikli vďaka rozsiahlej rekonštrukcii 7. terasy barokovej záhrady.

Zámok Schloss Hof sa pýši aj rozmanitou ponukou aktivít pre všetky vekové kategórie.

1. mája sa môžete tešiť na Sprievod zvierat a tanec okolo májového stromu.

Pripravené sú rôzne delikatesy, svieže čapované pivo, živá hudba a taktiež množstvo zábavy pre deti.

4. – 5. mája sa zámocký areál Schloss Hof stane dejiskom Kulinárskeho festivalu.

Nielen gurmáni uvítajú možnosť spoznať cca. 60 regiónov a ich typické kulinárske špeciality. 8. májje venovaný slovenským návštevníkom. O výnimočné zážitky sa postará špeciálny program.

Schloss Hof

12. máj sa ponesie v znamení krásneho programu ku Dňu matiek.

Mamičky poteší koncert Filharmónie Marchfeld, príjemná jazzová hudba, piknik v rozkvitnutej záhrade (piknikový kôš si môžete priniesť alebo objednať v zámockej reštaurácii) i milé handmade darčeky, ktoré deti pripravia v detskom a rodinnom svete.

V termíne 30.5. – 2.6. sa konajú Dni záhrad.

Nielen vášnivých záhradkárov očarí pestrá ponuka stánkov s dekoráciami, sadenicami i náradím, nádherná výstava kvetinových dekorácií v slávnostnej sále či výmenná burza rastlín. Príjemným spestrením sú záhradné koncerty, vystúpenie artistov a jazdy na kočoch. Detičky zaručene ocenia maľovanie na tvár, jazdenie na poníkoch či hravé tvorivé aktivity.

Počas víkendov a sviatkov je otvorená aj východná brána v smere od Devínskej Novej Vsi. Návštevníci sa do zámockého areálu Schloss Hof môžu vydať aj po cyklomoste ponad rieku Moravu – či už peši alebo na bicykli. Ak dávate prednosť vlaku, môžete využiť grátis kyvadlovú dopravu, ktorá premáva zo stanice Marchegg.

Jarná ponuka zámku Schloss Hof je skutočne lákavá. Stačí si len vybrať a dopriať sebe aj svojim najbližším krásne chvíle na Moravskom poli.

Termíny:        

1.5.2019Sprievod zvierat a tanec okolo májového stromu
4. – 5.5.2019Kulinársky festival
8.5.2019Špeciálny program pre slovenských návštevníkov
12.5.2019Deň matiek v znamení špeciálneho programu
30.5. – 2.6.2019Dni záhrad

Zámocký areál Schloss Hof je otvorený od 10.00 do 18.00 hod.

Miesto:

Schloss Hof 1, 2294 Schloßhof

Vstupné:

Dospelí 15,- €
Deti (6-18 rokov)9,- €
Deti do 6 rokovzdarma
Rodinná vstupenka (2 dospelí + max. 3 deti)39,- €

TIP:

Navštívte zámky Schloss Hof a Niederweiden s výhodnou ročnou vstupenkou: dospelí 34,- €; deti (6-18 rokov) 19,- €.

www.schlosshof.at/sk