Jarná Flora Olomouc pozýva na pôvab kvetín a skla.

Na jedinečnú expozíciu pod názvom „Strom života“ láka kvetinová výstava Flora Olomouc 2019 v termíne 25. – 28. apríla. Ocitnite sa v hre svetla a tieňov, kde sa prelína pôvab jarných kvetín s krehkou krásou českého skla. Tentoraz vytvorí hlavnú expozíciu popredná česká floristka Klára Franc Vavříková. Obdivovať môžete aj medzinárodnú výstavu bonsajov a suiseki. Súčasne prebieha výstava malej záhradnej mechanizácie Hortifarm a Jarné záhradnícke trhy.

Flora Olomouc

Spojenie kvetín a skla

Flora Olomouc 2019 ožije v dňoch 25. – 28. apríla na olomouckom výstavisku. „Centrálna expozícia v pavilóne A Strom života zavedie návštevníkov do ríše snov a fantázie, kde sa prelína krása rastlín so sklárskym umením. Ukážky práce so sklom a jeho dekorovanie predstavia sklári z Hute František, sprievodný program ponúkne prednášky, ukážky floristického umenia a trendov aj obľúbenú poradňu pre pestovateľov a záhradkárov. To všetko podľa návrhu známej floristky Kláry Franc Vavříkovej,“ opísala hlavnú expozíciu jej garantka Marie Doleželová.


Flora Olomouc
Klára Franc Vavříková

Klára Franc Vavříková je podpredsedníčkou Svazu květinářů a floristů ČR a absolventkou  Zahradnické fakulty MENDELU v Lednici na Moravě. Aktívne sa venuje rozvoju floristického odboru, vyučovaniu  žiakov a študentov, podieľa sa na organizovaní floristických  súťaží a tiež realizuje inštalácie kvetinových výstav.Sama je Majstrom Slovenskej republiky vo floristike 2016, Majstrom Českej republiky 2014 a absolútnym víťazom Rosa pragensis 2013.

TIP: So zvýhodnenou online vstupenkou idete rovno do areálu výstaviska


Prastaré umenie bonsajov

Historický priestor oranžérie sa stane dejiskom medzinárodnej floristickej súťaže Oasis Visegrad Cup 2019. Záverečnú disciplínu súťaže, ako aj umenie súťažiacich floristov, budú môcť návštevníci obdivovať tiež na pódiu v pavilóne A.

Flora Olomouc

Pavilóny G a H patria expozícii bonsajov a suiseki Českej bonsajovej asociácie, Doplnia ju ukážky tvarovania bonsajov, komentované prehliadky, súťaž nových talentov i prednášky. 

Sprievodný program ponúkne ukážky práce známych floristov, ukážky sklárskych technik, odborné prednášky a kultúrny program nielen s Receptářem na Sambe. Nebude chýbať ani večerná prehliadka hlavnej expozície Strom života v pavilóne A v piatok 26.apríla s výkladom autorky a hudobným vystúpením.

Flora Olomouc

Vstup do palmového a zbierkových skleníkov je súčasťou výstavy. Pre návštevníkov je otvorený aj areál botanickej záhrady a rozária..

Tip: Pozrite sa, čím sa chystá Výstavisko Flora Olomouc prekvapiť návštevníkov tohtoročnej jarnej Flory.

Termín: 25. – 28. apríla 2019 (štvrtok – nedeľa)

  • Denne od 9.00 do 18.00 hod.
  • Vstupné: online 140 Kč, na mieste 160 Kč
  • rodinné vstupné online 280 Kč, na mieste 320 Kč
  • deti 6 – 15 let 40 Kč
  • študenti/dôchodcovia 90 Kč
  • držitelia preukazov ZTP a ZTP/P 70 Kč, sprievod zdarma
  • hromadné školné výpravy vrátane pedagogického sprievodu 30 Kč/os.

Elektronické vstupenky sa vybavujú v pokladni v pavilóne A, v pokladni ul. Polská, v pokladni od Tržnice.
NOVINKA: Možnosť platiť kartou v pokladni v pavilóne A a v pokladni na ul. Polská.

ZDROJ: PR článok spoločnosti

Čitateľská súťaž !!!

Odpovedzte na súťažnú otázku a desiatich z vás vyžrebujeme a odmeníme dvoma lístkami na Flora Olomouc 2019 v dňoch 25. – 28. apríla.

Aby ste sa mohli zúčastniť súťaže, musíte sa registrovať na portál www.woman.sk. Po registrácii sa pomocou vašich prihlasovacích údajov prihláste na portál www.woman.sk a môžete súťažiť !!! Inak nemôžete byť zaradení do zlosovania!!!

Výhercovia:

Martina Dubová
Danka Požgaiová
Maťo Malý
Janka Szalayová
Ružena Bučičová
Janka Ilíková
Silvia Farkašová
Emília Hájska
Valika Malíková
Gabriela Potočná