Jarná Flora Olomouc prelína krásu kvetín so sklárskym umením. Pozrite sa, čo vás čaká!

Jarná Flora Olomouc
Na jedinečnú expozíciu pod názvom „Strom života“ láka kvetinová výstava Flora Olomouc 2019 v termíne 25. – 28. apríla. Ocitnite sa v hre svetla a tieňov, kde sa prelína pôvab jarných kvetín s krehkou krásou českého skla. Obdivovať môžete aj medzinárodnú výstavu bonsajov a suiseki. Súčasne prebieha výstav malej záhradnej mechanizácie Hortifarm a Jarné záhradnícke trhy.

Jarná Flora Olomouc
Spojenie kvetín a skla ožije v dňoch 25. – 28. apríla na olomouckom výstavisku. „Centrálna expozícia v pavilóne A Strom života zavedie návštevníkov do ríše snov a fantázie, kde sa prelína krása rastlín so sklárskym umením.

Jarná Flora Olomouc
Ukážky práce so sklom a jeho dekorovanie predstavia sklári z Hute František, sprievodný program ponúkne prednášky, ukážky floristického umenia a trendov aj obľúbenú poradňu pre pestovateľova záhradkárov.

TIP: So zvýhodnenou online vstupenkou idete rovno do areálu výstaviska.


Jarná Flora Olomouc
Nebude chýbať ani večerná prehliadka hlavnej expozície Strom života v pavilóne A v piatok 26.apríla s výkladom autorky a hudobným vystúpením.

Klára Franc Vavříková

Tento krát vytvorí hlavnú expozíciu popredná česká floristka Klára Franc Vavříková, ktorá je podpredsedníčkou Svazu květinářů a floristů ČR a absolventkou Zahradnické fakulty MENDELU v Lednici na Moravě. Aktívne sa venuje rozvoju floristického odboru.


Jarná Flora Olomouc
Historický priestor oranžérie sa stane dejiskom medzinárodnej floristickej súťaže Oasis Visegrad Cup 2019. Záverečnú disciplínu súťaže ako aj umenie súťažiacich floristov budú môcť návštevníci obdivovať tiež na pódiu v pavilóne A.

Prastaré umenie bonsajov

Jarná Flora Olomouc
Pavilóny G a H patria Medzinárodnej expozícii bonsajov a suiseki Českej bonsajovej asociácie, Doplnia ju ukážky tvarovania bonsajov, komentované prehliadky, súťaž nových talentov i prednášky. 

Jarná Flora Olomouc
Expozícia Včelí pastva na galérii v pavilóne A predstaví verejnosti sortiment vhodných medonosných a nektarodárnych rastlín a bude motivovať k novým výsadbám vytvárajúcich atraktivne mestské a videcke prostredie pre hmyzích opeľovačov.

Sprievodný program ponúkne ukážky práce známych floristov, ukážky sklárskych technik, odborné prednášky a kultúrny program nielen s Receptářem na Sambe.


Jarná Flora Olomouc
Kvetinové výstavy doplní výstava záhradnej mechanizácie Hortifarm za pavilónmi G a H a Jarné záhradnické trhy.

Vstup do palmového a zbierkových skleníkov je súčasťou výstavy. Pre návštevníkov je otvorený aj areál botanickej záhrady a rozária.

Termín: 25. – 28. apríla 2019 (štvrtok – nedeľa)

  • Denne od 9.00 do 18.00 hod.
  • Vstupné: online 140 Kč, na mieste 160 Kč
  • rodinné vstupné online 280 Kč, na mieste 320 Kč
  • deti 6 – 15 let 40 Kč
  • študenti/dôchodcovia 90 Kč
  • držitelia preukazov ZTP a ZTP/P 70 Kč, sprievod zdarma
  • hromadné školné výpravy vrátane pedagogického sprievodu 30 Kč/os.

Elektronické vstupenky sa odbavujú v pokladni v pavilóne A, v pokladni ul. Polská, v pokladni od Tržnice.

NOVÉ: Možnosť platiť kartou v pokladni v pavilóne A a v pokladni na ul. Polská.

ZDROJ: PR článok spoločnosti