Leto, slnko, voda a dobré víno – patria neodmysliteľne k sebe

Hľadáte chutné a dobré víno na leto ? Máte radšej biele, či červené, alebo dávate prednosť letnému variantu ružového? Práve ružové víno sa už pomaličky udomácňuje v srdciach  – Slovákov.

dobré víno

Slováci sa vo víne vyznajú. Majú jasné preferencie, čo sa týka chuti, ceny a odrôd a vedia si vybrať víno, ktoré ich všetky spĺňa. Slováci výrazne uprednostňujú biele vína, až 65 % opýtaných povedalo, že ich má najradšej. S veľkým odstupom nasledovali červené vína, ktoré preferuje približne len jedna štvrtina opýtaných.  Za nimi sa umiestnili ružové vína, ktoré oslovili zatiaľ  7,4 % Slovákov a Sloveniek. Nový prieskum o vínach, ktorý realizovala spoločnosť Vitis Pezinok ukázal, že Slováci vo vínach vyznajú a vedia, čo majú radi.

dobré víno

V celom svete ružové víno v posledných rokoch mimoriadne získava na obľube a to nielen medzi mladšími ročníkmi. Hlavne teraz, počas teplých letných mesiacov, vie byť ružové víno príjemným osviežením a doplnkom k ľahkým letným jedlám. Potenciál ružového vína má rozhodne medzi Slovákmi veľký priestor.

dobré víno

Ak chcete aj vy objaviť čaro ružového vína, vyskúšajte: Frankovku modrú rosé Vitis Galéria. Mnohí ešte nevedia, že táto obľúbená odroda Frankovka modrá sa vyrába aj v ružovom variante. Má krásnu, sýto-ružovú farbu, ovocnú vôňu a chuť dozrievajúcich sladkých čerešní. Chutí napríklad ku grilovanej zelenine a ľahkému typu mäsa a výborne sa hodí na letné pitie, k čerstvým šalátom, ale aj na grilovačkách, či záhradných párty.

Alebo stavte na jemnejší Cabernet Sauvignon Rosé, tiež z kolekcie Vitis Galéria. Toto jemne ružové víno s vôňou plnou jahôd, malín a ostružín vás nepochybne osloví. Vyznačuje sa sviežou chuťou s jemnými kyselinkami. Výborne sa hodí na letné pitie,  k letným  čerstvým šalátom.  Ružové vína a ďalšie biele, červené vína môžete nájsť na stránke www.vitis.sk.

A ak si kúpite víno VITIS Galéria počas leta, zároveň sa zaregistrujete do súťaže na www.vitis.sk, tak možno práve vy budete jedným z výhercov.

Počas celého leta, každý týždeň venuje VITIS tri kartóny lahodného vína a na záver budú všetci zúčastnení zaradení do žrebovania o hlavnú cenu letnej promo súťaže – paletu vína.

VITIS vám želá krásne leto plné zážitkov a dobrodružstiev a hlavne: Na zdravie!