SPÄŤ
Aktuálne

Literárna jar v kúpeľoch Trenčianske Teplice pokračujú až do júna

Od: Henrieta Karabova 14.5.2018
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Marec, mesiac knihy, odštartoval v malebnom prostredí Kúpeľov Trenčianske Teplicezaujímavú sériu podujatí s autormi slovenskej tvorby  pod názvom Literárna jar 2018. Počas niekoľkých mesiacov sa tak návštevníci kúpeľov tešia zo stretnutí s mnohými zaujímavými autormi, s ktorými vedie literárne besedy najznámejší slovenský  „knihomoľ“ Dado Nagy. Literárna jar potrvá až do 2. júna a vyvrcholí dramatickým vystúpením Róberta Rotha.

Krásne prostredie Kúpeľov Trenčianske Tepliceje už od nepamäti mimoriadne inšpiratívne nielen pre literárnych tvorcov. Medzi tých najznámejších patril bezpochyby aj Karel Čapek, ktorý práve tu napísal svoj známy román R.U.R. Preto, ak sa rozhodnete navštíviť v nasledujúcich mesiacoch liečivé vody spod Strážovských vrchov, pripravte sa, že budete liečiť nielen svoje telo vodou, ale aj dušu kultúrou.Stretnutia so súčasnými slovenskými autormi sa v Trenčianskych Tepliciach stávajú čoraz obľúbenejšími. Všetky podujatia sú súčasťou zaujímavého projektu Literárna jar 2018, ktorú mesto Trenčianske Teplice, Kúpele Trenčianske Teplice, ale aj ďalší partneri odštartovali tohto roku pod taktovkou Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR). Štvrtky v kúpeľoch patria dielam súčasných slovenských autoriek a autorov, a tiež Dadovi Nagyovi, ktorý spolu so svojimi hosťami sprevádza návštevníkov akcie svetom kníh.

Uplynulé mesiace boli hosťami Dada Nagya nezameniteľný Ľubomír Feldek a jeho  dcéra Katka, Denisa Fulmeková, Marika Studeničová,  Katarína Nádská, Veronika Homolová Tóthová, autorka knihy Mengeleho dievča, ktorá sa stala absolútne najpredávanejšou knihou minulého roka a Nora Lauková, odborníčka na neverbálnu komunikáciu a autorka knihy Vzťahy bez slov.  Tieto jedinečné projekty si môžu hostia vychutnávať pri návšteve kúpeľného hotela PAX.

Ďalšie akcie  pokračujú v máji a júni s autormi Milanom Bunom,  Pali Hiraxom Baričákom, ale aj  zábavné akcie s Lujzou Garajovou a Didianou.

Program nájdete aj na www.kupele-teplice.sk

Ďalšie zaujímavé literárne podujatia budú pokračovať  aj v mesiaci lásky – máji. „ Kladieme dôraz na to, že v Trenčianskych Tepliciach neliečime len telo vodou, ale aj dušu kultúrou. V tomto ročníku Literárnej jari chceme významne posilniť túto koncepciu, urobiť väčšie a významnejšie akcie ako v minulosti. Chceme našim kúpeľným hosťom, a všetkým, ktorí kúpeľné mestečko navštívia v týždňoch od marca do júna, dopriať pocit, že Teplice doslova „dýchajú“ literatúrou. Rozhodne sa je na čo tešiť,“ uviedla Barbora Zajačková, marketingová manažérka kúpeľov Trenčianske Teplice.

womangalérie VŠETKY