Lyžujte s rodinou tak blízko Bratislavy

Štyri výborné destinácie v Rakúsku vhodné aj na krátku dovolenku

Ak chcete zažiť ideálnu rodinnú lyžovačku, vyberte sa do blízkych lyžiarskych stredísk Hochkar alebo Lackenhof am Ötscher v Dolnom Rakúsku či Hinterstoder & Wurzeralm v regióne Pyhrn-Priel v Hornom Rakúsku. Každé z týchto stredísk má pripravené ponuky špeciálne šité na mieru rodinám s deťmi.

Deti do 10 rokov (ročník 2009) v sprievode jedného zrodičov s platným lyžiarskym lístkom tak majú lyžiarsky lístok, kartu Snehuliak – Schneemankarte, iba za 3 eurá na deň (potrebný je dôkaz o rodinnej príslušnosti). Turistické ubytovacie zariadenia tu majú v ponuke atraktívne paušálne balíky počas víkendov, troch alebo štyroch dní alebo celého týždňa mimo hlavnej sezóny za senzačné rodinné ceny.

O lyžiarskych strediskách Hinterstoder und Wurzeralm
Lyžiarsky región Hinterstoder-Wurzeralm leží pred dych vyrážajúcou kulisou pohoria Totes Gebirgea je dobre dostupný z diaľnice Pyhrn.

V stredisku Hinterstoder nájdete jedinú hornorakúsku lyžiarsku oblasť, ktorá hostila svetový pohár. Siaha do výšky 2000 m n. m. a tak zimným športovcom ponúka zvlášť vysokú záruku dobrých snehových podmienok na svahoch s celkovou dĺžkou až 40 km. Na svoje si tu prídu milovníci zimných športov hľadajúci výzvy, napr. na pretekárskej trati Hannesa Trinkla, i rodiny, ktoré túžia po zábave a rozmanitosti na mnohých „modrých a červených“ trasách. Na zážitkových zjazdovkách sa nedá nudiť. V chatách sú pripravené domáce pochúťky a na slnečných terasách sa dá obdivodať nádherná alpská panoráma.

Lyžujte s rodinou
Foto:© Oberösterreich Tourismus GmbH, Stefan Mayerhofer

Novinky z Hinterstodera

Hinterstoder je obľúbené a známe rodinné lyžiarske stredisko. Je to miesto, kde sa malí i veľkí cítia dobre a je o nichdobre postarané. A ponuka bude túto sezónu ešte lepšia – areál detského Sunny Kids parku bude rozšírený a budú vybudované dva nové podporné pásy a priestor lyžiarskej školy je tiež rozšírený o nový vstup a toalety. 

Od zimnej sezóny 2019/20 pribudne nový ALPRIMAA parthotel Hinterstoder – apartmánový hotel prvej triedy s 330 posteľami a concierge službami vhodný pre všetkých, ktorí hľadajú cenovo výhodné ubytovanie. Vďaka centrálnej polohe bude ideálnym východiskovým miestom pre vašu lyžovačku.

Stredisko Wurzeralm je rajom pre rodiny s deťmi a ponúka pohodovú radosť z lyžovačky na 22 kilometroch zjazdoviek s nádhernou horskou panorámou. Najrýchlejšia pozemná lanovka Európy vyvezie hostí k vrcholnej stanici Wurzeralm za rekordný čas. Tam na nich čaká Sunny Kids Park pre deti, nádherné zjazdovky a tradičné chaty. Počas rodinných nedelí tu zažije celá rodina zábavu a dobrodružstvo.  www.hiwu.at

Lyžujte s rodinou
Foto:© HIWU, Hinterramskogler

Podujatia:

08.12.2018 Otvorenie  zimnej sezóny so stanicou Life Radio v Hinterstoderi
http://www.hiwu.at/hinterstoder/de/winter/aktuelles/veranstaltungen/e_winter-opening-powered-by-life-radio_112
od 23.12. Každá nedeľa bude patriť rodinám s deťmi s mnohými výhodnými ako aj podujatiamia plných zábavy a dobrodružstiev pre malých i veľkých
31.12.2018 Silvestrovská párty “um 6i is 12i” na chate Löger Hütt‘n v Hinterstoderi
26.01.2019 Detský deň Rakúskeho lyžiarskeho zväzu – ÖSV Kinderschneetag Wurzeralm
02.02.2018 Závod v lyžovaní Intersport Kids Cup a večer závod „Arena Night Race“ v stredisku Wurzeralm
02.03.2019 Slávnosť snehu rádia Radio OÖ Schneefest v Hinterstoderi

O lyžiarskom stredisku Hochkar

Toto najvyššie položené lyžiarske stredisko Dolného Rakúska je známe svojou legendárnou zárukou dobrých snehových podmienok. Vo vzdialenosti len 240 km od Bratislavy sa Hochkar prezentuje svojimi 8 modernými vlekmi a lanovkami, 19 km zjazdoviek, zážitkovou zjazdovkou Snowtrail Route99 a nádhernou krajinou s panorámou, ktorá je pre Dolné Rakúsko naozaj jedinečná! Hochkar je centrom nadšencov zimných športov a pre freeriderov sa tu nachádza jediná Freeride Arena v Dolnom Rakúsku. A po „vykonanej práci“ pozývajú mnohé chaty na výdatné občerstvenie. www.hochkar.at

TIP na podujatia: Počas jarnej lyžiarskej sezóny pozýva Hochkar na dve exkluzívne podujatia.

9. marca sa môžete tešiť na podujatie GenussWedeln, Víno.Pôžitok.Lyže., počas ktorého si zapnete lyže a na mnohých chatách v regióne budete ochutnávať fajnové vína.

30. marca sa bude konať 3. Hochkar Dirndlskitag, teda deň v krojoch podľa motta „šup do kroja a hor sa na kopec“

Lyžujte s rodinou
Foto:© Ludwig Fahrnberger

O lyžiarskom stredisku Lackenhof am Ötscher

Lackenhof am Ötscher, vzdialený od Bratislavy len 220 km, je stredisko so širokým spektrom ponúk pre celú rodinu. Pre najmenších tu je Sunny Kids Park s pásovým vlekom, pre väčších je k dispozícii 6 lanoviek a 19 km perfektne upravených zjazdoviek. Od úplných začiatočníkov až po profíkov si tu garantovane nájde každý svoju obľúbenú trať. V originálnych chatách na svahoch budú hostia rozmaznávaní typickými regionálnymi lahôdkami a môžu tam svoj krásny zimný deň nechať doznieť v útulnom prostredí. www.oetscher.at

TIP na podujatie: Nechajte sa očariť 29. decembra perfektným podujatím pre rodiny s názvom „Die Nacht“. 2. februára si užijete na podujatí Fire&Ice dychvyrážajúcu ohňovú show a ohňostroj.

Lyžujte s rodinou
Foto: © Martin Fueloep

Všetky lyžiarske strediská patriace do skupiny Vereinigten Bergbahnen (Hinterstoder, Wurzeralm, Hochkar, Lackenhof am Ötscher, Hochficht, Kasberg, Hochkössen, Heiligenblut am Großglockner, Schnalstaler Gletscher) nájdete na www.skisport.com