SPÄŤ
Ezoterika

Mesiac a jeho vplyv

Od: Jana Vančová 20.1.2018
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Ako na nás vplýva Mesiac a jeho jednotlivé fázy?

Keď  listujeme v starých knihách, určite nájdeme množstvo rád, ako sa správať pri jednotlivých fázach Mesiaca. Vraj aj našej kariére prospeje, ak nastúpime na nové miesto v čase, keď Mesiac pribúda. Za všetky rady však spomeňme aspoň jedno kúzlo, ktoré môže vyskúšať každý pri splne, ak chce, aby sa jeho peniaze rozmnožili: Treba vraj nechať otvorenú peňaženku a nechať na ňu svietiť Mesiac, keď je v splne…!

Mesiac a jeho vplyv

Spln má však aj iné účinky:

Mesiac a jeho vplyvPri splne vraj mávajú ľudia silnejšie depresie,  migrény, pribúdajú nehody a vodiči jazdia menej sústredene, ako po iné dni. Štatistiky svedčia o tom, že je aj viac zločinov, ale aj viac pôrodov. V čase, keď je Mesiac v splne, horšie sa hoja rany a ak je to možné, nemali by sa vraj v tom čase robiť ťažké operácie. Pozitívne je však to, že v čase splnu ženy vraj viac túžia po láske a nežnostiach, sny sú vzrušujúcejšie a intenzívnejšie ich prežívame. Pozrime sa teda bližšie na to, ako možno využívať jednotlivé fázy Mesiaca a na čo si dať pozor:

Spln: Mimoriadne intenzívna citlivosť

V tomto období sa ponúkajú možnosti uplatniť sa. Obzvlášť intenzívne sú city. Partnerské vzťahy sa vyvíjajú náhle a často aj dramaticky. V najhoršom prípade to môže dospieť i k napätiu a prudkým sporom.

Mesiac a jeho vplyvUbúdajúci Mesiac: Ukazujú sa výsledky

Je to fáza vhodná na udržanie dosiahnutých pozícií. Vaše problémy sa vybavia akoby samy od seba a človek je v pokušení povoliť opraty.

Mesiac a jeho vplyvPolmesiac: Ukazujú sa nové možnosti

Hladina sa upokojuje. Po citových vzplanutiach prichádza obdobie vytriezvenia. Treba však bezpodmienečne dodržať dané sľuby a splniť si povinnosti, aj keby sa vám do toho už príliš nechcelo.

Ubúdajúci polmesiac: City sa zmierňujú

Zmocňuje sa vás pocit prázdnoty, pričom telesné, duševné a duchovné sily si vyžadujú nové podnety. Často pomôže urobiť si malú bilanciu a prinajhoršom urobiť nejakú zmenu. Napríklad odísť na dovolenku, či aspoň urobiť si výlet.

Mesiac a jeho vplyvNov: Čas nového začiatku

Je teda čas niečo začať, do niečoho sa znova pustiť, zmeniť staré návyky. Fáza nového Mesiaca, novu, je obdobím narastajúcej sebadôvery.

Mesiac a jeho vplyvPribúdajúci polmesiac: Prekážky sú prekonané

Vitalita pomaly, ale isto naberá na sile a podnecuje na aktívnu činnosť. Spontánne pôlány teraz môžu viesť k úspechu a môžu sa dosiahnuť stanovené ciele. Teraz môžete aj ľavou rukou zvládnuť to, na čo ste si doteraz netrúfli.

Mesiac a jeho vplyvPolmesiac: Nastal čas vytriezvenia

Ak zaujímate pevné stanovisko, predsavzatia sa vyvíjajú žiadúcim smerom. Táto mesačná fáza sa veľmi dobre hodí na nadväzovanie nových kontaktov, kladenie si nárokov a vôbec je vhodný čas pustiť sa do podnikania.

 

Pribúdajúci Mesiac: Vzostup životnej sily

V popredí sú teraz citové požiadavky. Sila a z nej vyplývajúca energia pomáhajú prekonať vonkajšie prekážky.

womangalérie VŠETKY