Nákupné maniačky si prídu na svoje aj v USA

Spojené štáty americké sú veľkým lákadlom nielen pre vášnivých cestovateľov, ale aj pre milovníkov obchodných centier a módnych značiek. Niet sa čomu čudovať, v amerických veľkomestách nájdete obchody od výmyslu sveta a nechýbajú butiky svetových značiek. Vycestujete jednoducho – zabezpečte si cestovné povolenie ESTA Viza, kúpte letenku v zľave (áno aj za 200-300 eur obojsmerná existuje) a nakupujte čo vám srdce ráči!

Nákupné maniačky

Naše tipy čo všetko môžete kúpiť výhodne v USA :

Budúce nevesty pre vysnívané šaty urobia čokoľvek

Američania sú národ celkom populárny práve honosnými svadbami. Svadba sa plánuje niekoľko mesiacov vopred a svadobný účet sa pohybuje vo vysokých číslach. Všetko musí byť veľkolepé a dokonalé. Na svadbu sa pozývajú aj vzdialení príbuzní, nevesta má minimálne tri družičky a ženích pri oltári má taktiež za svojimi pleciami oporu. Svadobné šaty sú neodmysliteľnou súčasťou svadby a na veľkej americkej svadbe nesmú chýbať veľkolepé svadobné šaty. Nevesty, ktoré chcú aspoň trošku ušetriť a zároveň chcú k oltáru kráčať v honosných šatách, čakajú na výpredaje drahých značkových svadobných šiat. Svadobné obchody vtedy praskajú vo švíkoch, ktorá zaváha prehráva. 

Značkové butiky

Ak patríte medzi skutočných módnych fajnšmekrov, tak potom Vaše nohy budú viesť do luxusných módnych butikov akými sú napr. Prada Gucci, Versace. Tieto aj iné butiky, nájdete vo všetkých amerických veľkomestách, treba sa vydať len do ulíc a nezabudnúť si plnú kreditnú kartu. New York, Los Angeles či Miami na Vás čakajú.

Obchody pre bežných smrteľníkov

Ak máte radi módu, ale zároveň Váš účet nedovoľuje navštíviť drahé butiky, odporúčame Vám obchody značiek Marshalls, Rue21, alebo športové obchody Gap, Nike, Adidas. V obchodoch Guess či Tommy Hilfiger taktiež môžete nájsť fajn ceny. Tieto obchodíky nájdete nielen vo veľkých mestách, ale aj v nákupných strediskách či centrách  v menších mestách a na predmestiach.

Najväčšie výpredaje

Cestovanie do USA sa spája najmä s veľkolepými sviatkovými výpredajmi. Blížiace sa Vianoce spôsobujú znižovanie cien, čo láka potenciálnych zákazníkov do obchodov, až sa z toho stáva nákupná mánia. Ak niečo nestihne kúpiť pred Vianocami, ešte nezúfajte, aj povianočné výpredaje majú zaujímavú ponuku. Medzi nákupné ošiale patria výpredaje pod názvom Black Friday, ktoré v posledných rokoch môžeme poznať už aj na Slovensku, no zatiaľ nemajú také obrovské zľavy ako v USA. V USA Black Friday prináša naozaj obrovské zľavy. Dôkazom sú dlhé rady nedočkavých ľudí pred obchodmi už skoro ráno, ešte pred ich otvorením.

Piata Avenue

Ak nechcete strácať čas s hľadaním obchodov a butikov a videli ste všetky pamiatky úžasného New Yorku, tak navštívte známu obchodnú ulicu Piatu Avenue (Fifth Avenue) nachádza sa v centre Manhattanu a je poprednou obchodnou ulicou na svete. Je takou newyorskou Champs-Élysées.

Či už sa vydáte do USA za spoznávaním prekrásnej krajiny, divokého nočného života či nakupovaním, verte, bude sa Vám tam páčiť. Nezabúdajte, že okrem letenky a zarezervovaného hotela budete potrebovať buď turistické víza alebo cestovné povolenie ESTA.