Nechajte sa nalákať 10 zážitkami na výstavu Flora Olomouc

Zažite jubilejnú letnú etapu celoštátnej výstavy kvetov Flora Olomouc, ktorá sa koná 16. – 19. augusta na Výstavisku Flora Olomouc.

Nechajte sa nalákať 10 zážitkami, ktoré na vás čakajú.

 

 • Rozkvitnuté roky

  Tohtoročnou letnou etapou Flory Olomouc vrcholia oslavy 60. výročia výstav kvetov v Olomouci, a preto hlavná expozícia s titulom “Rozkvitnuté roky” ponúkne nevšedné pohľady na tradíciu záhradníckeho výstavníctva. V šiestich celkoch bude návštevníkom predstavené to najdôležitejšie z histórie, súčasnosti i budúcnosti Výstaviska  Flora Olomouc.

 • Od aeropónie po melóny

Úplnú záhradnícku raritu, výstavu aeropónií, chystá v pavilóne C  Český zahrádkářský svaz a okrasné druhy ihličnanov, vhodné do záhrad, ukáže v pavilóne B Svaz školkařů ČR. Na galérii se predstaví prehliadka Vyznání růžím.

  TIP: Využite predpredaj s online zvýhodnenou vstupenkou.

 • Svadba v kvetoch

Inšpirujte sa svadobnými trendami. Kvetinové slávobrány, slávnostne prestretá tabuľa, noblesné svadobné šaty, dekorovaní veteráni, svadobní dodávatelia. Nápaditá expozícia svadobnej floristiky, doplnená tematickým programom a fotokútikom s veteránom.

      

 

 • Novinka! Večerná prehliadka & retrovečer s koncertom dua Emil Viklický a Josef Fečo

Zažite slávnostnú atmosféru výstavy pri západe slnka v piatok 17. augusta od 20. do 22. hodiny. Autorsky komentovaná večerné prehliadka, na ktorú nadviaže talkshow so zaujímavými hosťami na tému “Ako sa FLORA Olomouc zapísala do našich životov”. Využite online zvýhodnený predpredaj na večernú prehliadku. 

 • Odborné semináre

Odborné semináre sa konajú vo štvrtok 16. augusta, na tému použitia cibuľovín a letničiek vo verejných výsadbách a v piatok 17. augusta na tému Kvalitné parametre výpestkov okrasných rastlín alebo O kvalitu ide až na prvom mieste. Odborný program pripravujeme v spolupráci so Svazem zakládání a údržby zeleně.

 • Letné záhradnícke trhy

Priľahlé miesta výstavných pavilónov a pavilón C zaplní letné záhradnícke trhy pestrou ponukou rastlinného materiálu, záhradníckych pomôcok a potrieb pre hobby. Nebude chýbať ani odpočinková zóna pri pavilóne A s iniciatívou Zaparkuj UP Olomouc, kde budú zdarma zapožičiavať deky, stolné a spoločenské hry, športové vybavenie na badminton, volejbal či ringo.

 • Výskumné laboratórium rastlín

Nielen pre detské publikum je určené vedecko-výskumné pracovisko, na ktoré sa premení pavilón H, kde si môžu všetci vyskúšať prácu botanikov v laboratóriách, či pozrieť si výstavu fotografií Zblízka od Hany Martínkovej alebo premietanie populárno-náučných filmov z klasického filmového pásma.

 • Sprievodný program

Sprievodný program prebieha na scéne Samba naproti zbierkovým skleníkom, kde v piatok vystúpi Jan Vančura a v sobotu Roman Vojtek. Nedeľný program spestrí Karel Gott Revival. Na návštevníkov čakajú aj súťaže, poradňa a recepty s časopisom Receptář.

    Letničkové záhony v Smetanových sadoch

Novo vysadené záhony pri pavilónoch G a H z dielne Kristíny Klasovej z Ústavu biotechniky zelene Zahradnické fakulty Mendelovy univerzity v Brne podporujú biodiverzitu so zacielením na motýle, včely a  bezstavovce a zaisťujú dlhú dobu kvitnutia.

 • Tajomná Indonézia

Palmový skleník v Smetanových sadoch ponúka návštevníkom exotickú výstavu Tajemná Indonésie aneb Nová Guinea – Tamtamy času. Atraktívna fauna i flóra, tropický prales, plný rituálnych masiek a totemov, to všetko v spolupráci s CK Livingstone Rudolfa Švaříčka, bude v palmovom skleníku možno vidieť do 31. októbra 2018.

TIP! 2v1 Vstúpte do sveta indonézskej džungle za jedno vstupné. V období od 16. -19. 8. 2018 je vstup na výstavu súčasťou vstupného na jarnú etapu Flora Olomouc.